Przędzenie,tkanie i inne takie zabawy z wełną

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

Postprzez DUOart N, 28 marca 2010, 14:13

Od trzech lat hodujemy alpaki(zwierze hodowlane żyjace w wysokich Andach).Od trzech miesięcy zajmujemy się przetwarzaniem ich włókna(podobno jesteśmy jedyni w Polsce).Przetwarzanie odbywa się najbardziej tradycyjnymi metodami(tak jak robią to Indianie Quechua w Andach).Zosia przędzie włóczkę typu Rustic Peru,jest to włóczka przędziona z niegremplowanej(nie czesanej) runi.
Ciekawostką wełny z alpak jest to, że występuje ona w 22 naturalnych kolorach i wielu ich odcieniach .To co jest na zdjęciach to wyrób zosi w naturalnych nie farbowanych kolorach.
Na pierwszym zdjęciu jest efekt prawie ostateczny(próbka)czapka z alpaki,piszemy ,,prawie" bo ostatecznym efektem mają być tkane na krosnach wyroby(szale i szaliki) to już niedługo.Na ostatnim zdjęciu jest właśnie runo od którego się zaczyna,a właściwie zaczyna się w stajni ale to już inna opowieść.
Załączniki
DSC08595 (Large) (Custom).JPG
DSC08595 (Large) (Custom).JPG (62.41 KiB) Przeglądane 6953 razy
Rustic Peru Wool-z naszych alpak (Large) (Custom).JPG
Rustic Peru Wool-z naszych alpak (Large) (Custom).JPG (59.56 KiB) Przeglądane 6953 razy
DSC08432 (Large) (Custom).JPG
DSC08432 (Large) (Custom).JPG (69.37 KiB) Przeglądane 6953 razy
DSC08405 (Large) (Custom).JPG
DSC08405 (Large) (Custom).JPG (47.04 KiB) Przeglądane 6953 razy
DUOart
 

Postprzez tulipanna Cz, 9 lutego 2012, 12:57

Alpaki!! Niesamowite! Ja osobiscie mam obsesjeę i marzy mi się, żeby się wybrac w tym roku w wakację do hodowli alpak i pomóć jako wolontariuszka!
tulipanna
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 7 lutego 2012, 12:12