Moja twórczość

tu tworzymy Galerię naszego klubu, każdy uczestnik KTS wystawia 2najlepsze swoje pracez opisem pracy, i art CV o sobie
nie tworzymy osobnych tematów tylko 1 post = cv artysy + 2prace z opisem

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

Postprzez wakai Śr, 4 stycznia 2017, 15:32

Ciekawa praca lubie marynistyczne obrazy lewa czesc obrazu Swietna ze statkiem wspolgra dramaturgia fal nieba natomiast prawa Strona zbyt lagodna paczac na latrnie takie moje odczucie a wyznacznikiem zawsze pozostaje osoba malujaca :brawo: :brawo: :brawo:
Avatar użytkownika
wakai
 
Posty: 856
Dołączył(a): Pt, 27 czerwca 2014, 23:18

Postprzez Robert Wiśniewski Śr, 4 stycznia 2017, 16:11

Tak mi się wydaje, że dal tego obrazu powinna być trochę spokojniejsza, w końcu to dal...hehe. Tym bardziej, iż był to zachód słońca ...czyli w takiej pogodzie powinien być widoczny kontur wybrzeża i tak chyba jest. Troszkę przejrzałem zdjęć w tym temacie.... :) Dzięki za uwagę. :ok:
Avatar użytkownika
Robert Wiśniewski
 
Posty: 101
Dołączył(a): Cz, 29 grudnia 2016, 15:50

Postprzez MPietak Cz, 5 stycznia 2017, 08:47

Robert Wiśniewski napisał(a):. Każdy ma swój styl w malowaniu, który mu odpowiada, ale trzeba dążyć do doskonałości.... :ok:

Wole słowo doskonałość jak perfekcja bo ta dla mnie jest nudna .Do rzeczy a może od rzeczy?
Woda ładnie namalowana z tymi małymi grzywami fal . Rzuca mi sie w oczy fiolet z pierwszego planu wody w tym samym odcieniu jak przy nabrzeżu za latarnią trochę mi to zgrzyta .Chmury też trochę za ciężkie szczególnie z lewej strony zdają się przygniatać żaglowiec .W dali przebija słońce warto było zatem zagrać światłem zarówno na żaglach jak i nabrzeżu.Te skałki po lewej stronie zabrały przestrzeń można było je sobie odpuścić .No tośmy pogadali :D znaczy sie ja pogadałem a miałem zamilknąć :hmm: już milczę ;)
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4202
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Robert Wiśniewski Cz, 5 stycznia 2017, 10:51

Nie liczę na milczenie ...a wręcz przewinie..... masz trafne uwagi :brawo: Ogólnie miało być trochę ciężko na niebie, gdyż salon mam umeblowany na styl dworkowy., który z natury jest ciężki. Jednak przyznaję Ci rację, że mimo to wyszły mi trochę za bardzo burzowe, ale to zauważyłem dopiero po twoich uwagach Co do skałek ...pierwotnie miał i ich nie być.... wpadły niemal w ostatniej chwili...hehe Dół wydał mi się za bardzo pusty i go zapełniłem skałkami. Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Robert Wiśniewski
 
Posty: 101
Dołączył(a): Cz, 29 grudnia 2016, 15:50

Postprzez Robert Wiśniewski Cz, 5 stycznia 2017, 11:24

A ten obraz wykonałem w dużej części szpachlą ....niestety zdjęcie nie jest najlepsze i nie oddaje do końca oryginalne kolory...
Załączniki
63.JPG
Avatar użytkownika
Robert Wiśniewski
 
Posty: 101
Dołączył(a): Cz, 29 grudnia 2016, 15:50

Postprzez MPietak Cz, 5 stycznia 2017, 13:03

mimo zdecydowanych kolorów wszystko siedzi :ok: :brawo:
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4202
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Beata Pt, 6 stycznia 2017, 12:12

[quote="Robert Wiśniewski"] Malowałem od zawsze....ale dopiero od 5 lat łącze miłe z pożytecznym, a moje prace cieszą oko w wielu domach i mieszkaniach :) [/attachment]

Przede wszystkim gratuluję. :ok: Niema nic wspanialszego niż to, gdy nasza pasja staje się sposobem na życie i sprawia przyjemność nie tylko nam, ale także zaczyna cieszyć oko innych. Życzę radości tworzenia i jak największej ilości kupujących/zamawiających :ok:

Obrazy dopracowane i przemyślane. Nie dziwię się, że lubisz tematy marynistyczne, ponieważ świetnie oddajesz naturę wody tak tej wzburzonej jak i spokojnej. W Twoich zwróciłam uwagę na stosowanie mocnych kontrastów, intensywna gra światła i cienia pewnie, dlatego że sama boję się takich mocnych akcentów :) . W Twoich obrazach wygląda to świetnie :ok: :brawo: :brawo: :brawo:

W ostatnim obrazie fantastyczna woda, odbicia no i ten szmaragdowy kolor...Miodzio :ok:

Zastanawiam się tylko czy nie byłoby korzystniejsze dla Twoich obrazów gdybyś zrezygnował z czerni :hmm:, ale to tylko takie moje przemyślenia, nie malujesz od dziś i sam najlepiej wiesz, co chcesz ;)
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Robert Wiśniewski So, 7 stycznia 2017, 14:32

Dziękuję za uwagi i spostrzeżenia :) . Tak masz racje Beato, ze używam dużych kontrastów między jasnym a ciemnym, a szczególnie czernią...taki styl...myślałem aby mniej korzystać z czerni, ale jak malowałem to jakoś mi nie pasowała kompozycja kolorów. Idąc tropem wody, przestawiam następną pracę z tematyki marynistycznej.....:hmm: Ten obraz jest większy bo 100x70 cm. Wzorowałem się na starych zdjęciach i obrazach Świnoujścia. Pragnę nadmienić, iż największy jaki namalowałem do tej pory ma 2,5x1,5 m :) Kiedyś go przedstawię....nie można wszystkich na raz bo co potem pokazywać? hehehe.....
Załączniki
57.JPG
57.JPG (203.42 KiB) Przeglądane 15994 razy
Avatar użytkownika
Robert Wiśniewski
 
Posty: 101
Dołączył(a): Cz, 29 grudnia 2016, 15:50

Postprzez Beata N, 8 stycznia 2017, 19:11

Robert Wiśniewski napisał(a):Dziękuję za uwagi i spostrzeżenia :) . Tak masz racje Beato, ze używam dużych kontrastów między jasnym a ciemnym, a szczególnie czernią...taki styl...myślałem aby mniej korzystać z czerni, ale jak malowałem to jakoś mi nie pasowała kompozycja kolorów.


Rozumiem. Tak trzymaj :ok: :brawo: Mnie bez czerni ciężko jest uzyskać odpowiedni kontrast. Biel i czerń( ten ich kontrast) powodują, że obraz jest troszeczkę surrealny pomimo realistycznej tematyki a to moim zdaniem działa na korzyść ;)

Świnoujście piękne :brawo: Wspaniale oddałeś klimat miejsca i bardzo podoba mi się kompozycja obrazu :ok:
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Robert Wiśniewski Pn, 9 stycznia 2017, 13:05

Ten obraz ma wymiary 40x40 ....uwielbiam krajobrazy górskie i jak wiecie sami jest to trudny technicznie temat....czasami go podejmuje jak tylko mogę. Troszeczkę zdjęcie mi nie wyszło...musiałem je podrasować...kozica me odbicia światła. :(
Załączniki
024.jpg
Avatar użytkownika
Robert Wiśniewski
 
Posty: 101
Dołączył(a): Cz, 29 grudnia 2016, 15:50

Poprzednia strona

cron