Pytania otwarte - ...wnioski

TEMATY - PYTANIA do INFRAWIZJERA

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

Postprzez infrawizjer Cz, 24 marca 2011, 14:45

W tym dziale możecie napisać o czym chcielibyście się dowiedzieć , czy też poczytać . Postaramy na pytania odpowiedzieć i stworzyć do tego konkretne działy ... Pomysł z analizą waszych prac jest ok tylko wypadałoby jakoś logicznie to rozplanować , nie chce wchodzić komuś w jego prace jeśli tego nie chce , wiec jeśli ktoś ma ochotę na tego typu analizy to też proszę się tu zgłosić
infrawizjer
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pt, 25 lutego 2011, 14:17

Postprzez jola Cz, 24 marca 2011, 15:16

Witaj
Ja może poproszę budująca krytykę i o spojrzenie na moje prace pod kontem profesjonalizmu
jola
...
2..
2.
2...

...
2..
2.
2...
 
Posty: 1947
Dołączył(a): N, 12 września 2010, 22:15

Postprzez infrawizjer Cz, 24 marca 2011, 16:04

w takim razie w Tym rozdziale zakładamy temat ze swoim loginem z dopiskiem korekta... chciałbym Magda żeby cały ten dział był niewidoczny bo na cholerę rozdawać takie informacje każdemu
infrawizjer
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pt, 25 lutego 2011, 14:17

Postprzez Beata Cz, 24 marca 2011, 18:02

Mam pytanie odnośnie rozmowy o kompozycji...

Uważam iż złoty punkt jest idealnym rozwiązaniem kompozycji

odpowiedziałeś :

infrawizjer napisał(a):
Ideał nie wiem czego , ozdoby choinkowej ?


Zawsze uważałam, że złoty podział wyznaczający punkty na których skupia się nasz wzrok jest ideałem. Stosowany był i jest w malarstwie, architekturze, fotografii. Boską proporcję wyliczył Leonardo da Vinci, stosowali ją wielcy mistrzowie. Dlatego jestem bardzo ciekawa, dlaczego krytycznie odnosisz się do tego typu kompozycji? Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez rudiart Cz, 24 marca 2011, 20:15

Zawsze z wielkim zainteresowaniem czytam wszystkie sensowne informacje na temat malarstwa.
Informacje przekazywane przez malarzy praktyków mają zwykle przewagę nad podręcznikami , poradnikami bo są zwięzłe, konkretne i sprawdzone.

Są zagadnienia czysto teoretyczne ale czasem gdy to jest możliwe i można , miło by było gdy by teoria była potwierdzona przykładem wizualnym (fotka).
Sprawa umiejętności przekazania wiedzy , to też moim zdaniem swoisty dar i sztuka :)
Pozdrawiam :)
-sympatyk malarstwa :)
Avatar użytkownika
rudiart
1...

1...
 
Posty: 428
Dołączył(a): So, 26 lutego 2011, 10:38

Postprzez infrawizjer Pt, 25 marca 2011, 14:30

Zawsze uważałam, że złoty podział wyznaczający punkty na których skupia się nasz wzrok jest ideałem. Stosowany był i jest w malarstwie, architekturze, fotografii. Boską proporcję wyliczył Leonardo da Vinci, stosowali ją wielcy mistrzowie. Dlatego jestem bardzo ciekawa, dlaczego krytycznie odnosisz się do tego typu kompozycji? Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?
złoty środek to oczywista kompozycja nie jest jedyną poprawną i doskonałą , zależy od tego kto co lubi ... to ograniczające zestawienie ,natomiast praca twórcza to także umiejętność wymyślania własnych indywidualnych zestawień kompozycyjnych ...

wezmy Degasa
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... 29,r:1,s:0

asymetria dynamiczna , piękna

Schiele
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... 9,r:10,s:0
równie dynamiczna , dialog z Klimtem odnośnie figur fallicznych , kompozycje są eksperymentami formalnymi , nie wyliczeniami matematycznymi , Trzeba być konceptualistą a nie ograniczać się i rachować , człowiek Twórca artysta , to człowiek tworzący nowe rzeczy nowe jakości , poszukujący .
infrawizjer
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pt, 25 lutego 2011, 14:17

Postprzez Beata Pt, 25 marca 2011, 16:08

Dziękuję za odpowiedz. Chętnie poczytam o innych rozwiązaniach, miło będzie jak od czasu do czasu zamieścisz jakieś zdjęcie lub link :)
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez infrawizjer Pn, 4 kwietnia 2011, 16:22

jest ktoś chętny na taką sytuacje że ustawiam ćwiczenie , pracujemy nad nim i korygujemy razem ?? ciężko jest się odnieść do waszych prac czasem bo nie wiem jaki jest wasz zamysł do czego dążycie , a jak sprecyzuje ćwiczenie będzie jasny cel to na pewno będę w stanie więcej was nauczyć ?? ktoś chętny ?
infrawizjer
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pt, 25 lutego 2011, 14:17

Postprzez MPietak Pn, 4 kwietnia 2011, 17:47

jeśli to ma byc zadanie do namalowania? to wklep poprostu temat.
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez infrawizjer Pn, 4 kwietnia 2011, 18:47

tak zrobie:)
infrawizjer
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pt, 25 lutego 2011, 14:17

Następna strona

cron