CYTOWANIE

USUNĄĆ mozliwość cytowania???

Ankieta wygasła Wt, 8 lutego 2011, 15:55

TAK
7
33%
NIE
14
67%
 
Liczba głosów : 21

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości

Postprzez Magdalena Sciezynska So, 5 lutego 2011, 15:55

Chyba usunę mozliwość cytowania bo jest mocno NADUŻYWANE :-x
Artyści ! co wam dolega :hmm:
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Magdalena Sciezynska So, 5 lutego 2011, 16:29

:hmm: wiem, pogoda
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Indygo So, 5 lutego 2011, 16:31

:D prawda, podła jest
Indygo
 

Postprzez Magdalena Sciezynska So, 5 lutego 2011, 18:37

ciekawa jestem jaki wynik osiagnie ankieta
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez rudiart So, 5 lutego 2011, 19:04

Mnie jest ...obojętne :nuda: powszechnie wiadomo że nadmierne cytowanie i to takie "partyzanckie" nie jest ... eleganckie ( bardzo delikatnie mówiąc) ale...
każdy sie podpisuje pod swoim postem... zawsze można zignorować adwersarza mówiąc kolokwialnie "olać" :D
Może tak jest dlatego że używamy nicków i awatarów dowolnych ?
Zauważyłem że jest tak złuda ze komuś wydaje sie ze jest anonimowy... :D

Czasem trafi sie wyjątkowa świnia internetowa ze nawet podpisując sie imieniem i nazwiskiem , pisze bzdety ale to sa wyjątki, niemal patologiczne ale ... Swinia ma swoje świńskie małe cele i ... ryje, jak to swinia ;)
Mam nadzieję ze wypowiedź Lami przyniesie zamierzony skutek i nie trzeba będzie likwidować funkcji "cytowania"
Dyskusje na forach to specyficzna forma porozumiewania się, czasem i ja mimo że jestem człowiekiem pogodnym i tolerancyjnym mam ochotę napisać komuś aby s...padł (bardziej dosadnie), co jest wyjątkowo nie eleganckie ale... przynajmniej w realu skuteczne ;)
Pożyjemy, zobaczymy ;)
Avatar użytkownika
rudiart
1...

1...
 
Posty: 428
Dołączył(a): So, 26 lutego 2011, 10:38

Postprzez Indygo So, 5 lutego 2011, 20:15

ja to widzę trochę inaczej. Na forum, gdzie dyskusja toczy się nieraz bardzo długo, wiele osób włącza się i nie zawsze udaje się utrzymac pierwotny temat, cytowanie pozwala się zorientowac do której części dyskusji i ewentualnie do czyjej wypowiedzi odnosi się "ta właśnie odpowiedź". W dyskusji na żywo , w realu, nie jest to potrzebne, bo odbywa się tu i teraz, w krótkim czasie. W necie czasami przez wiele dni, miesięcy a nawet lat. Każdy w każdej chwili może się włączyc i dobrze jest wiedziec do czego nawiązuje. Przecież to nie musi byc sprzeciw, kłótnia i odmienne zdania. To może byc pytanie, na które ten do kogo jest skierowane powinien wiedziec, ze jest do niego i odpowiedziec. Jest to moim zdaniem dobry obyczaj a nie nieeleganckie. Przyjęło się w necie, chyba wiesz, że odpowiadając np. na maila zatrzymuje się tekst, który do nas skierowano. Właśnie dlatego, żeby odbiorca nie musiał się domyślac, poszukiwac, przeszukiwac całej poczty, żeby wiedziec o co chodziło. To jeden z elementów netykiety.
Indygo
 

Postprzez rudiart So, 5 lutego 2011, 20:30

Zgadzam się, dlatego użyłem sformułowania "nadmierne cytowanie" i "partyzanckie" czyli -wyrwane z kontekstu, które to można różnie interpretować.
Sądzę ze wszystko sie po woli poukłada poprawnie :)
Nadzieja ? wiadomo ;) umiera ostatnia ;)
:ok: :-*
Avatar użytkownika
rudiart
1...

1...
 
Posty: 428
Dołączył(a): So, 26 lutego 2011, 10:38

Postprzez Gluch N, 6 lutego 2011, 12:14

Nie powinno się aż tak ingerować ,żeby zabraniać cytowania. Dla mnie jest to jakąś ucieczka przed
oczywistością . Jeżeli klub ma być interesujący musi być żywy. Chyba nie chcemy być towarzystwem
wzajemnej adoracji. Bez urazy Hej
Avatar użytkownika
Gluch
 
Posty: 223
Dołączył(a): Śr, 25 listopada 2009, 23:02

Postprzez MPietak N, 6 lutego 2011, 13:06

Lamka juz nie raz przekombinowałaś Brak wymiany poglądów spowoduje jedynie,ze forum będzie obumierać. Są ludzie którzy chcieli by tylko ambitnych dyskusj ALE(martwych) chyba nie o to chodzi?Jak nie będzie rozmów o pierdołach i innych piepszotach to nie widzę sensu zaglądania tak często.Cytowanie pozwala na podejmowanie a raczej na prowokowanie dyskusji,nikt nie musi podejmowac takowej jeśli nie chce.Jest dział w którym Jawa opowiada poważnymi tekstami i nikt nie czyni tam nijakich wybiegów i manipulacji tekstu.Tylko ciekawi mnie jakim cieszy się zainteresowaniem ten dział?....No właśnie -------jestesmy jacy jesteśmy Nigdy nie ulegałem modzie czy poprawności nie lubie gdy mi ktoś coś nakazuje.Jak każdy z uczestników tego forum mam dość inteligencji by mieć wyczucie CO JAK i KIEDY Lamka bez urazy. :-* To moje bardzo subiektywne zdanie. Rozumiem ,że to test dlatego właśnie wyraziłem swoj punkt widzenia.
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez oldmalarz N, 6 lutego 2011, 13:35

to jakas farsa!!! :dobani:
az jestem w szoku ze ktos moze głosowac za wywaleniem cytatów .?????????
pzreciez to tak jakby głosawac za zlikwidowaniem czesci zasad jezyka polskiego ..Boze !!!
powrót do analfabetyzmu.????

cytowanie jest konkretną odpowiedzią rozmówcy na słowa (WŁASNE) oponenta ..
w takich warunkach braku cytowania jeden bedzie pisał o "chlebie" drugi o "niebie"
to tak jak w tym powiedzieniu "niósł slepy kulawego...."
w takiej sytuacji mozna sie pzrekomazrac i stwierdzac "pan sie myli ja tak wcale nie powiedziełem i jak mu teraz udowodnic ? bez cytowania ze uzył konkretnychh słów

a ludzie rzeczywiscie mie znaja zasad prowadzenie konwerssacji jesli brakuje im argumentów posiłkuja sie bezsensownym akatkiem w stylu "wyrwałes moje zdanie z kontekstu " nawet nie wiedza co ten temnin oznacza..
wyrwane zdanie z kontekstu jest w tedy gdy oponent cytowane zdanie zamienia na zupełnie inny temat..jezeli temat jest zachoiowany nie ma zadnego zdania wyrwanego z kontekstu
cytowanie pozwala na niepisanie bzdur bo takowe zaraz mozna udowodnic cytowaniem!!!!

jezeli pare osób ma problemy za kierownicą to trzeba dla reszty zlikwidowac drogi przeciez to niedozreczne..!!
oldmalarz
 

Następna strona