kopiowanie obrazów

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 30 marca 2011, 11:25

poprosiłam informatykow aby zrobili moduł do nakładania znaku wodnego na pracę , nie na całość ale na dolny fragnment
moze to jest jakieś rozwiazanie , co prawda do przeskoczenia dla fachowca, ale zwykły użytkownik komputera sobie z tym nie poradzi

zablokowanie funkcji kopiuj obrazek, kopiuj adres obrazka , będzie umiemozliwiało robienie korekt wstawianie obrazów do prac zwycięskich itp. więc odpada.

dla amatorów ten problem chyba nie jest az taki ważny, może się mylę.

ja z tym procederem kopiowania moich projektów juz jestem pogodzona, bo co mam zrobić , moge pojechać do firmy i szefowi nogi powyrywać , bo w tym przypadku tylko patent, lub zastrzeżenie wzoru użytkowego moje projekty by chroniło i to nie do końca , bo wystarczy, że na skopiowanym jest inna zmarszczka czy o 5cm węższy podłokietnik I w tym momencie mogę odwoływać się - przez okno -
więc ja jestem przyzwyczajona, bo nic nie mogę zrobić ..........................

jakie macie zdanie o tym znaku wodnym
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 30 marca 2011, 11:28

a jeszcze jedno
taki znak będzie występował na kazdym załączniku bez wzgledu czy jest osoba pisząca posta autorem czy nie
chodzi mi teraz o prace słynnych , wielkich ... i na fotce obrazu Leonarda będzie znaczek KTS......?
HEHE tylko nie wiem czy tak można.....
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 30 marca 2011, 11:49

no to problem rozwiazany


podczas dodawania załącznika , będzie włączona funkcja - DODAJ ZNAK WODNY
więc bedzie do wyboru
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez rudiart Śr, 30 marca 2011, 12:01

Lamka , moim skromnym zdaniem nie ma to znaczenia , znak wodny nic nie daje , nie komplikuj sobie ...
kto ma "zarżnąć" to i tak to zrobi :hmm:
Sam proceder nie jest miły ale tez nie powinien dziwić, mówimy o zwykłej kradzieży, a złodziejstwo to jeden z najstarszych "zawodów "na świecie :lol:
Przykre jest niewątpliwie że nie omija to Naszego środowiska, ludzi zajmujących się sztuką i rzemiosłem artystycznym bądź aspirujących do niego :(

A tym znakiem wodnym to nie zawracaj sobie głowy bo to nic nie da. Człowiek przyzwoity nie będzie kradł ale jakis pośmieciuch i tak to zrobi, ze znakiem czy nie.
Ukradli teraz w "realu" pierścień Kar. Wyszyńskiego i sprzedali za parę groszy... :dobani:
Avatar użytkownika
rudiart
1...

1...
 
Posty: 428
Dołączył(a): So, 26 lutego 2011, 10:38

Postprzez Beata Śr, 30 marca 2011, 12:11

Myslę, ze to dobry pomysł. Na pewno zniechęci w pewnym stopniu przed kopiowaniem i przypisywaniem sobie prac lub umieszczaniem na chomikach, blogach itp.Chyba nikt nie ma ochoty aby jego prace fruwały po całej sieci bez jego wiedzy. Pomysłu niestety nie da rady zabezpieczyć...
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 30 marca 2011, 12:15

tu juz nie chodzi o kopiowanie pomysłu , ale używanie tej fotografii , tej konkretnej fotografii ściągnięcie jej do własnych celów


tak jest na szał art, na allegro itp więc po coś to inne portale robią

a namalować czyjś obraz , czy wyrzeźbić to juz inna bajka
chronienie własnych dzieł i strach że ktoś żywcem skopiuje ... to nie organizować wystaw , nie tworzyć własnej galerii internetowej, żadnego portfolio, siedzieć w domu i po kryjomu przed zawistnym okiem tworzyć
- chyba NIE oto chodzi

znam osobiscie znanego artystę , który popadł już w schize i wszędzie widzi złodziei jego pomysłów, a to już jest choroba.
a tak jak to powiedziałeś złodzieje będą jak świat światem
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez rudiart Śr, 30 marca 2011, 13:00

Nie ma co "przeginać " i w drugą stronę... to nie miły temat ale i fakty z którymi nie ma co polemizować.
Przed złodziejem się nikt nie uchroni w 100% ale można mu utrudnić życie :D
Powiem tyle na zakończenie w tym temacie, na jednym z forów art. młody człowiek rzeźbił , w komentarzu doradzałem mu aby rysował , rysował na byle czym (ja mam tablicę z białym papierem pakowym i bazgram), odpisał mi że nie lubi rysować :-? Inny kolega zamieścił swoją pracę w tym temacie jako przykład..." klient" zerżnął , wydrukował i od kalkował, za dwa tygodnie była na tym samym portalu mało udana kopia :( na dodatek nie uważał że zrobił coś złego :dobani:

A co do znaku na fotkach to zrobisz co uważasz bo Ci wolno i wcale nie trzeba szukać usprawiedliwienia. Nie ma to jednak większego znaczenia w temacie
kradzieży cudzych pomysłów. ups 8)
Na tym pozwolę sobie zakończyć wypowiedzi w tym temacie ;) bo jeszcze ktoś gotów pomyśleć ze mi się Twój pomysł nie podoba ;)
nie znaczy to jednak, że uważam go za bardzo dobry :lol:
Avatar użytkownika
rudiart
1...

1...
 
Posty: 428
Dołączył(a): So, 26 lutego 2011, 10:38

Postprzez Irranea Blathin Śr, 30 marca 2011, 19:59

tak szczerze, to moje zdanie jest takie, że jeśli znak wodny będzie w rogu, to z łatwością może zostać usunięty i to przez zwykłego zjadacza chleba [ot, ucina się kawałek zdjęcia]. ja na swoich zdjęciach mam zawsze swój znak wodny, aczkolwiek jestem świadoma, że jeśli ktoś będzie bardzo chciał, to usunie.
Avatar użytkownika
Irranea Blathin
1...
..

1...
..
 
Posty: 497
Dołączył(a): Cz, 11 listopada 2010, 02:00

Postprzez Krakusia Śr, 30 marca 2011, 20:25

a mi nie przeszkadza, że ktoś kradnie moje zdjęcia obrazów, bo nic to nie zmieni, więc się tym nie martwię. Widocznie się mu podobają i już.
Jeśli chodzi o moje zdanie: nie chcę logo wodnego KTS lub logo tradycyjnego KTS bo zwyczajnie bije po oczach lub zasłania. Niektóre portale tak czynią, ale to bardziej chodzi o reklamę tejże galerii niż o dobro artysty.
Poza tym na necie sporo jest moich obrazów i "oznakowanie" ich tutaj nic nie da. Jak ktoś będzie chciał to bez najmniejszego problemu ściągnie zdjęcie z innej strony.
Taki znaczek KTS powinien byc dostępny na forum (lub funcja przy wklejaniu) i każdy indywidualnie może oznakować nim swój obraz jak chce oczywiście.
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 30 marca 2011, 21:28

Halinka , wiem, ze masz mało czasu na czytanie , ale było napisane , ze to bedzie do wyboru dodaj znak wodny
albo , nie. :ok:
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Następna strona

cron