kopiowanie obrazów

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

Postprzez Jagoda Cz, 31 marca 2011, 17:40

Beata, fotka to co innego, jeżeli Twojego autorstwa, to w końcu wszystko Twoje.....tak uważam.
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez jola Cz, 31 marca 2011, 17:47

No wiecie, ja czułam niesmak jak zorientowałam się że mój obraz został skopiowany przez osobę z galerii internetowej i podpisany że to jej. To była praca lekko abstrakcyjna takie moje przemyślenia-fakt że zmieniła kolory w tym obrazie ale pomysł był mój -napisałam do niej i bardzo mnie przepraszała że to niby jej mamusia się zachwyciła i tak namalowała i od razu usunęła ta pracę. W sumie ja rozgrzeszyłam. to ta praca http://www.annawasikiewicz.masternet.pl ... adanka.jpg
ale kopii z niej zrobionej niestety nie mogę pokazać szybko została usunięta
Część z nas kopiuje to widać niestety tylko należałoby podpisać czyimi pracami dany malarz się inspirował i wtedy jest już rozgrzeszony.
jola
...
2..
2.
2...

...
2..
2.
2...
 
Posty: 1947
Dołączył(a): N, 12 września 2010, 22:15

Postprzez Beata Cz, 31 marca 2011, 18:03

Jagoda napisał(a):Beata, fotka to co innego, jeżeli Twojego autorstwa, to w końcu wszystko Twoje.....tak uważam.

nie jagoda, ja pisałam o fotkach innych autorów... to tak jak z próbą namalowania papieża, chciałam spróbować zmierzyć się z tym tematem a przecież nigdy nie siedział i nie pozował mi. Przy zdjęciu tez nie było info o autorze.
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez MPietak Cz, 31 marca 2011, 19:22

wymyslam tematy więc nie kopiuje ;)
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4202
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Beata Cz, 31 marca 2011, 20:24

Mnie też się wydaje, ze nie kopiuje, no może poza próbą z papieżem, ale mi nie wyszło :D
Jak mam trochę czasu lubię pooglądać obrazy lub zdjęcia i naprawdę notorycznie spotykam różnego rodzaju, kopie, interpretacje, przeróbki. Wiem, wiem wiele osób stwierdzi, że jak wezmę i namaluję po swojemu, czy z dwóch zdjęć stworzę jeden obraz to już jest moje. Albo podpiszę kto jest autorem oryginału i jestem „rozgrzeszona”. Ale czy tak do końca to prawda? Przecież w każdym z tych przypadków, gdzieś był cudzy pomysł, cudza praca…

To poczucie niesmaku, o którym pisała Krysia uświadamia człowiekowi ile trzeba włożyć pracy aby stworzyć coś od podstaw. Uczy szacunku do cudzej pracy.
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Poprzednia strona

cron