wycieczka po muzeach EUROPY

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości

Postprzez Indygo Śr, 1 września 2010, 18:14

widzę Lamka , ze ustaliłaś ceny w hotelach a patrzyłaś hostele? Nie będziemy tam mieszkac, tylko spac nie musimy miec apartamentów. Hostele maja pokoje 3/4/5 os z pełnym węzłem sanitarnym i zazwyczaj śniadaniem. Można nawet nie w samym mieście ale pod miastem gdzie taniej, przecież będziemy dysponowac własnym transportem. Ceny w hostelach kształtują się mniej więcej na poziomie 25/30 euro - to istotna różnica przy większej liczbie nocy.
np

http://pl.hostelbookers.com/results/ind ... nguageid=6
http://pl.hostelbookers.com/results/ind ... opertyid=-
1&strkeywords=Drezno,+Niemcy&fuseaction=accommodation.search&dtearrival=03/09/2010&intnights=2&languageid=6
http://pl.hostelbookers.com/rezerwacje-grupowe/


Monachium
Nowa Pinakoteka - galeria posiada bogate zbiory XVIII- i XIX-wiecznego malarstwa i rzeżby.
- Jacques-Louis David, Karl von Pilotyego czy Arnold Böcklina.

W Nowej Pinakotece zgromadzono ponadto bogatą kolekcje francuskich impresjonistów i postimpresjonistów takich jak: Edouarda Manet, Claude Monet, Vincenta van Gogh, Paul Gauguin czy Edgar Degas .
Godziny otwarcia:
Codziennie poza poniedziałkami 10 - 18
środa 10 - 20
Cena biletów:
Normalny 7 Euro
Ze zniżka 5 Euro
W niedziele 1 Euro

Stara Pinakoteka - jedna z największych galerii sztuki w Europie posiada znakomitą kolekcje malarstwa starych mistrzów żyjących od czternastego po osiemnasty wiek.

Znajdują sie tu m.in. unikalne arcydzieła przedstawicieli szkoły niemieckiej, takich jak Albrecht Dürer, Matthias Grünewald czy Lucas Cranach Starszy.

Malarstwo flamandzkie reprezentowne jest przez Rogera van der Weyden, Hansa Memlinga, Pietera Breugela Starszego czy Jana Breugela.

Chlubę muzeum stanowią prace Rubensa. Kolekcja składająca się z 62 obrazów artysty uzupełniają dzieła jego uczniów: Antona van Dycka i Jacoba Jordaensa.
Ponadto w skład zbiorów Pinakoteki wchodzą dzieła wybitnego przedstawiciela malarstwa holenderskiego Harmensza van Rijn Rembrandta.

Wśród dzieł malarstwa włoskiego znajdujących się w Pinakotece na szczegółna uwage zasługuja prace m.in. Giotto, Botticellego, Perugina, Leonarda da Vinci, Rafaela, Tycjana i Tintoretto.
Malarstwo francuskie reprezentują: Nicolasa Poussin, Claude`a Lorrain i Francoisa Boucher. Osobną sale zajmuje XVII-wieczne malarstwo hiszpańskie z dziełami Velázqueza, Murilla i El Greco.

Godziny otwarcia:
Codziennie poza poniedziałkami 10 - 18
We czwartki 10 - 20
Cena biletów:
Normalny 13 Euro / ze zniżka 10,50 Euro
W niedziele 7 Euro / ze zniżka 4,50 Euro

Pinakoteka Nowoczesna
Tutaj europejska avangarda od pierwszych niemieckich ekspresjonistów - drezdenskiej grupy Most Ernsta Ludwika Kirchnera, Emila Nolde, poprzez francuskich Dzikich, Picassa, czy włoskich futurystów, aż po słynnego monachijskiego - Niebieskiego Jeżdzca- malarstwa Wasyla Kandynskiego, Franza Marca , Augusta Macke , Paula Klee - ukazuje niezwyklą, fascynujacą drogę wyzwolenia sztuki i uwolnienia ducha artystycznego.
Upamietnieniem tej drogi jest zbiór Fohn , kolekcji prezentującej dzieła artystów prześladowanych w czasach rezimu hitlerowskiego.

Godziny otwarcia:
Codziennie poza poniedziałkami 10 - 18
We czwartki 10 - 20
Cena biletów:
Normalny 10 Euro
Ze zniżka 7 Euro
W niedziele 1 Euro

ceny orientacyjne, bo aktualne były do lutego tego roku
poza tym jest jeszcze mnóstwo innych obiektów do zwiedzania( np zbiory egipskie albo Muzeum BMW , że nie wspomnę o stadionie olimpijskim) ale i tak nie damy rady, chyba. W razie czego dodam.
Ostatnio edytowano Śr, 1 września 2010, 19:23 przez Indygo, łącznie edytowano 2 razy
Indygo
 

Postprzez Indygo Śr, 1 września 2010, 19:17

i Drezno:

Można sie zdecydowac na kupno biletu uniwersalnego, umożliwiającego wejście do wszystkich dostępnych muzeów (z wyjątkiem wystaw specjalnych). Kosztuje on 10 euro od osoby.( Jeśli się nie mylę osoby od 60 roku życia placą mniej, zdaje sie, ze 1/2 - ale nie jestem pewna czy nie myli mi się z Brukselą, ups)

Ceny biletów z 2007 roku

Zwinger:

1. Galeria Mistrzów Dawnych (w poniedziałki nieczynna):
otwarte od 10-18
bilet normalny: 6 euro
ulgowy: 3,50 euro
grupy od 10 osób: 4,50 euro za osobę


2. Salon matematyczno-fizyczny (w poniedziałki nieczynny):
otwarte od 10-18
bilet normalny: 3 euro
ulgowy: 2 euro
grupy od 10 osób: 2,50 euro za osobę


3. Muzeum historyczne (Rustkammer) (w poniedziałki nieczynne):
otwarte od 10-18
bilet normalny: 3 euro
ulgowy: 2 euro
grupy od 10 osób: 2,50 euro za osobę


4. Muzeum porcelany (w poniedziałki nieczynne):
otwarte od 10-18
bilet normalny: 5 euro
ulgowy: 3 euro
grupy od 10 osób: 4 euro za osobę


Zamek:

1. Grönes Gewölbe (muzeum zostało w końcu przeniesione z Albertinum do Zamku) (we wtorki nieczynne):
otwarte od 10-18
bilet normalny: 6 euro
ulgowy: 3,50 euro
grupy od 10 osób: 4,50 euro za osobę


2. Gabinet miedziorytów (we wtorki nieczynne):
otwarte od 10-18
bilet normalny na wystawy specjalne: 3 euro
ulgowy na wystawy specjalne: 2 euro
grupy od 10 osób: 2,50 euro za osobę


3. Gabinet nunizmatyczny (we wtorki nieczynne):
otwarte od 10-18
bilet normalny na wystawy specjalne: 3 euro
ulgowy na wystawy specjalne: 2 euro
grupy od 10 osób: 2,50 euro za osobę



Albertinum:


1. Galeria mistrzów nowych (we wtorki nieczynne):
otwarte od 10-18
bilet normalny: 4 euro
ulgowy: 2,50 euro
grupy od 10 osób: 3,50 euro za osobę


2. Zbiór rzeźb: (we wtorki nieczynne):
otwarte od 10-18
bilet normalny: 4 euro
ulgowy: 2,50 euro
grupy od 10 osób: 3,50 euro za osobę

Uff.... :)
Indygo
 

Postprzez oldmalarz Śr, 1 września 2010, 20:09

o boze no cudownie indygo jestes The best.. :brawo: :brawo: :brawo:
oldmalarz
 

Postprzez Indygo Śr, 1 września 2010, 20:38

oldmalarz napisał(a):o boze no cudownie indygo jestes The best.. :brawo: :brawo: :brawo:

;)dzięki i jeśli pozwolisz, pogrzeję się chwilę w ciepełku promieniującym z tych słów :)

A teraz Berlin

3-dniowy karnet muzealny umożliwia wstęp do muzeów berlińskich przez trzy kolejne dni.
W dzielnicy "Berlin-Mitte" są :
Stare Muzeum (Alte Museum),
Starą Galerię Narodową (Alte Nationalgalerie),
"Bodemuseum",
"Pergamonmuseum",
"die Friedrichswerdersche Kirche (Schinkelmuseum)".
W Berlinie-Tiergarten
"Hamburger Bahnhof" – muzeum sztuki nowoczesnej,
galerię obrazów "Gemäldegalerie" szczerze polecam- b. ciekawa stała ekspozycja -biblioteka sztuki "Kunstbibliothek", "Kupferstichkabinett", "Kunstgewerbemuseum"
i Nowa Galeria Narodowa.
Berlin-Charlottenburg
zbiory Berggruen – "Picasso i jego czas"
Muzeum Prehistorii i Historii.
W Berlinie – Dahlem znajdują się: muzeum etnograficzne i muzeum kultur europejskich.
W cenę karnetu nie wchodzą wystawy specjalne.

Cena karnetu wynosi 19,- Euro, zniżka 9,50 Euro. Karnet kupuje się w punktach informacji turystycznej (BERLIN infostores) w Berlinie.
Indygo
 

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 1 września 2010, 20:48

czyli musimy wyjeżdzać w poniedziałek nie w niedziele

a hosteli nie znam, nawet nie wiem gdzie i co i jak zarezerwować i w ogóle ....
ale pisałaś że 30 eu noc ,
150eu za pokój 4 osobowy wypada 37,5 na osobę hotel z 2 **


( ja osobiście boje sie takich przybytków, bo tanio = niehigienicznie , bo brak funduszy. Grzybice, colli, salmonelioza i stafylocoki :dobani: )
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Indygo Śr, 1 września 2010, 21:02

Lamka zobacz te linki, które wkleiłam - tam i 12 ojro w Dreznie w najbardziej chwalonym Hostelu, ale to trzeba porównac konkretne miejsca z konkretnym terminem, bo przecież my juz po sezonie jedziemy i z mozliwością rezerwacji on-line z wyprzedzeniem, np - co sie nam bardziej opłaca. Niewykluczone, że pokój wieloosobowy w hotelu wyjdzie taniej niż od osoby w hostelu.
Jeśli chodzi o wyjazd - jak widac w Monachium odpada poniedzialkowe zwiedzanie a w Dreźnie wtorkowe a znowu w niedzielę są najtańsze bilety ale znow noclegi na weekend mogą byc droższe ( na krótki termin) i trudniej z rezerwacją.

( ja osobiście boje sie takich przybytków, bo tanio = niehigienicznie , bo brak funduszy. Grzybice, colli, salmonelioza i stafylocoki

to juz nie jest prawda, róznią się od hotelu własciwie tylko tym , ze wystrój jest skromniejszy i nie masz pokoju na "własnosc" - mogą dokwaterowc obcą osobę, coś jak w naszych schroniskach, kto przyjedzie ten dostaje łóżko. A nas to nie dotyczy, bo będzie nas dużo. Grupy traktuje się inaczej.
Zresztą to tylko propozycja, możemy ją odrzucic :) Ja też wolę spac w hotelu.
Indygo
 

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 1 września 2010, 21:46

Daniel będzie szukał i kukał bo w Monachium mieszkał 8lat a w Dreźnie ma kupę znajomych
ja po prostu nie chce mieszkać z obcymi ludź mi i dzielić toalete z obcymi . buuuuu
zobaczymy co wymyśli
listopad to nie sezon
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Indygo Śr, 1 września 2010, 22:34

Lamka napisał(a):Daniel będzie szukał i kukał bo w Monachium mieszkał 8lat a w Dreźnie ma kupę znajomych
ja po prostu nie chce mieszkać z obcymi ludź mi i dzielić toalete z obcymi . buuuuu
zobaczymy co wymyśli
listopad to nie sezon


:( Lamka, przeciez jedziemy grupą, nie dokwaterowuje sie obcych spoza grupy a łazienki są obok pokoju - to są pokoje z pełnym węzłem sanitarnym, tylko ilośc łozek bywa rózna - nie widziałam 4 osobowych ale wiem, że są takie.
Ale dośc już o tym. Sprawdzic Pragę i Wiedeń? ;)
Co do wyjazdu....
Może poniedziałek w Dreźnie, bo wtorki maja zamkniete a we wtorek przelot do Monachium, bo poniedzialki tam odpadają a reszta tygodnia wchodzi w grę i możemy zostac dłużej? I wtedy w niedzielę możemy wyjeżdżac z Poznania, żeby od rana latac po Dreźnie.
Indygo
 

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 1 września 2010, 22:46

taki był mój zamysł ale koszty rosną ze wzgledu na nadgodziny , tak czy inaczej chyba lepiej jechać w niedziele 14go
myślę że tak będzie najlepiej, czyli wracany do 14 listopada i zatwierdzamy ostatecznie :dance:
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Indygo Śr, 1 września 2010, 22:51

:) w takim układzie mieścimy się przed sobotą, bo chyba zdążymy wrócic do piątku 00, zeby już nie płacic soboty.
Ugh, trzeba posprawdzac pociągi z Poznania...
Indygo
 

Poprzednia stronaNastępna strona

cron