komu i po co na tym forum rzezbiarze

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

Postprzez muszka111 Wt, 12 stycznia 2010, 23:03

W cegielni mojego wujka kiedyś wypalałam ale takie małe jak cegła (wszystkie rozdałam :cry: )

Czy mógłyś mi jeszcze powiedzieć o tym sylikonie, czy to jakiś specjalny :?: a gips to musi być stiukowy, szpachlowy,tynkowy czy budowlany :?: Ta rzeźba ma mieć ok.80 cm...
Avatar użytkownika
muszka111
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 1832
Dołączył(a): Cz, 17 grudnia 2009, 03:13

Postprzez Krakusia Wt, 12 stycznia 2010, 23:21

koniecznie chcesz ją mieć z gliny? a co ta rzeźba będzie przedstawiać? jaki będzie jej wygląd? możesz trochę przybliżyć pomysł?

Może załóż nowy wątek, bo tutaj nie miejsce na to , będzie ciekawy temat do dyskusji
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 13 stycznia 2010, 11:33

ten temat został założony w złym miejscu , tu dział plenery
o rzeźbieniu przosze do dziełu rzeźba jest i drewno i GLINA nie piszcie tutaj
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Galandir So, 16 stycznia 2010, 23:32

z mojej strony ... malo sie udzielam na forum przez co ani do rzeźbiarzy ani do malarzy malo co tez zaglądam. to młode forum jest wiec nim sie rozwinie nim wszyscy sie dotrą potrwa moze rok moze dwa. to tez pytanie pana Gluch'a jest troszke nie na miejscu. kiedy brak czasu nie ma frekwencji. niestety. z tym problemem boryka sie bardzo wiele forów.
pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Galandir
 
Posty: 729
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 22:07

Postprzez Magdalena Sciezynska N, 17 stycznia 2010, 01:38

Jak na nasze kilku tygodniowe istnienie, to nie mozemy narzekać, szczególnie gdy nasze forum uświetniają takie sławy , za samą obecność jestem wdzięczna i szczęśliwa , bo nie każde forum może szczycić się takimi nazwiskami
Ja , jestem bardzo bardzo szczęsliwa , bo działamy tak krótko , jesteśmy dopiero co pyłkiem, ale już pączkujemy
i nasze mikrosporangie rozsieją się po całym świecie. Dajmy sobie choć pół roku ...
ale poza tym , to już sie otwiera galeria komercyjna no i PORTAL intrnetowy i bedzie w 4 jezykach , więc jest ogromna przyszłość bo domeny sa już zarezerwowane w de, be, eu, fr, nl itp..... portal się tworzy i rośnie
dajmy sobie czas...
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez yannoo N, 31 stycznia 2010, 18:33

Sam jestem malującym rzeźbiarzem i całkiem dobrze mi z tym. Rzeźba rzeczywiście jest mało popularna wśród odbiorców, trudno ją wycenić, gdyż kosztuje sporo pracy, małe formy trudno wystawić... A gdy braknie materiału - siada się do sztalug i można odpocząć!
Pozdrawiam wszystkich artystów. JT
yannoo
 

Postprzez rudiart N, 14 lutego 2010, 19:36

Witam ;) no i dostało się rzeźbiarzom po rajtuzach :evil: po części i słusznie, choć ja osobiście" z Aurory nie strzelałem" ;)
Zima to nie jest najlepszy czas dla rzeźbiarzy a jeszcze taka jak w tym roku. Nie mogę odpowiadać za nikogo, ja pracuję poza domem i swoją pracownią tak że z czasem cieniutko, na razie, a co za tym idzie i udziałem na portalu.
Co do portalu to jak już Lamka była uprzejma powiedzieć , dajmy sobie trochę czasu ;) wszystko jest świetnie poustawiane czas i użytkownicy zrobią swoje (mam nadzieję).

Jedno co miłe to dowiedziałem się że nie jesteśmy intruzami na portalu;) choć ja takich obaw nie miałem ;)
Mimo że z czasem krucho , jeżeli będą jakieś pytania dot, rzeźbiarstwa w drewnie, postaram się , w miarę moich możliwości, odpowiedzieć czy doradzić.
Nauczyć kogoś rzeźbić za pośrednictwem "netu" raczej się nie podejmuję :lol: sam się uczę całe życie, a przy nauce praktycznej rzeźbiarstwa to dobrze jak uczeń jest w zasięgu ręki albo mopa ;) większa pewność że nie zrobi sobie krzywdy ;)
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie ;) i byle do wiosny :)))
rudiart
 

Postprzez Magdalena Sciezynska N, 14 lutego 2010, 21:03

ale co do katedry rzeźby, to można uczyć takich teoretycznych rzeczy , a przecież można uczyć robić w glinie, czy gipsie a nawet w mydle to sobie krzywdy nie zrobią, no bo piły nie proponuje , ale i gałązki lipy mogliby rzeźbić
duża deske do mięsa na kolana i sobie zacząć dłubać .... :mrgreen:

mamy 21 wiek i mysle ze niedługo nauka czegokolwiek przez net będzie na porządku dziennym
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez rudiart N, 14 lutego 2010, 21:30

Tak ogólnie się zgadzam, nie da się zaprzeczyć XXI w ;)
No z tą deską na kolanach to przykro ale ... po łapach :evil: przepraszam.
Są stoły , statywy, sposoby mocowania małych i dużych drewienek, śruby rzeźbiarskie, ściski, prowizorka kawałek starego stołu, ale nie na kolanach .... :evil: to bardzo złudne choć czasem na plenerach się robi , że każdy ma swoje wypróbowane sposoby i "myto "już w życiu , czasem bolesne zapłacił :evil:
Tym czasem ;)
I byle do wiosny :)
Pozdrawiam:)
rudiart
 

Postprzez Magdalena Sciezynska N, 14 lutego 2010, 21:50

haha no już pierwsza lekcja , ale miło by było w Katedrze :mrgreen:
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Poprzednia strona

cron