komu i po co na tym forum rzezbiarze

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

Postprzez Magdalena Sciezynska N, 10 stycznia 2010, 19:01

poza ostrymi dłutami są i tępe :lol: :lol: ale na powaznie to nie tylko drewno i piły, ale boska glina , kamień itp ale to właśnie powinni tłumaczyć rzeźbiarze
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Krakusia N, 10 stycznia 2010, 20:49

Co to jest forum? Forum to ludzie.
To od użytkowników zależy jakie to forum jest/będzie.
Kokieteryjny wątek: "komu i po co na tym forum rzezbiarze". Przecież nikt inny tylko Wy, rzeźbiarze, powinniście pisać tutaj o tej sztuce.
Gluch, piszesz: "...Też mnie to zastanawia bo klub to przede wszystkim malujący..." no to zmień to :D Dyskutuj z kolegami o rzeźbieniu bo nikt za Was tego nie zrobi. Zakładajcie nowe wątki, wymieniajcie się doświadczeniami, zróbcie pokazowe "krok po kroku", omówcie problemy techniczne, narzędzia, rodzaje drewna, wrzucajcie linki o galeriach, konkursach, plenerach.... Można wiele jak się tylko chce. Ja ze swojej strony czasami się wtrącę bo liznęłam trochę tej sztuki.
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Magdalena Sciezynska N, 10 stycznia 2010, 20:55

no właśnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Beata N, 10 stycznia 2010, 21:00

Zaskoczyło mnie zapytanie "komu i po co..." Przecież rzeżbiarstwo jest ścisle zwiazane ze sztuką! Osobiście nie mam o nim zielonego pojecia, ale z wielką przyjemnoscią oglądam takie dzieła i chętnie czytam...zawsze się człowiek czegos ciekawego dowie ;) Powiedz znajomym, że nie godzi się tak tworzyć tylko dla siebie, to ich moraly obowiązek podzielić się twórczoscią z innym, a to forum jest idealnym miejscem do tego :D
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Magdalena Sciezynska N, 10 stycznia 2010, 21:07

No to Mietek teraz sobie rzeźbiarze przechlapali juz się nie wykręcą - niby tu nie ma dla nich miejsca - haha :mrgreen: teraz musza brać się do roboty i dać się poznać od strony sztuki rzeźbiarskiej :lol:
a to feler westchną seler :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
no to czekamy na was
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez muszka111 N, 10 stycznia 2010, 21:19

Ja też lubię rzeźbę i z wielkim zainteresowaniem poczytałabym i nauczyłam bym się zadając pytania o różnych technikach, np: o rzeźbie w glinie, jaka glina,jakie drewno najlepsze,narzędzia, wykończenia...itp..

sama mam chęć coś zrobić bo na kupno mnie nie stać... :D

chciałam wykonać rzeźbę ok.80 cm z gliny i nie wiem jak się do tego zabrać.... :oops:
Avatar użytkownika
muszka111
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 1832
Dołączył(a): Cz, 17 grudnia 2009, 03:13

Postprzez Evagelia Pn, 11 stycznia 2010, 08:34

hmm... to moze ja powinnam utworzyc temat "na co komu ikonografii na forum".. bo za wiele sobie tu na ten temat nie moge podyskutowac, wymienic sie pogladami i wiedza, sa jeszcze wprawdzie dwie osoby, ktore sie tym zajmuja, ale znaja odmienna szkole od tej, ktora staram sie zglebic.. forum to przede wszystkim cenne znajomosci, pewne osoby pomagaja mi jak umieja a pewnym osobom staram sie pomoc ja, tak to dziala.. 2 lata probowalam znalezc cokolwiek na temat mnie interesujacy, bardzo mozolnie.. poszlam sobie na jakis kurs, teraz chodze do szkoly, "samotnie" podejmowalam proby ikonopisarskie i sie nimi chwalilam, pisze jak tylko czegos sie dowiaduje.. a teraz Chwala Lamii istnieje KAtedra Ikonografii gdzie postaram sie pisac na bierzaco wszystko co juz wiem i czego sie ucze, bo moze choc jednej osobie kiedys sie to przyda.. i juz widze, ze wszystko sie oplaca bo kilka osob sie zainteresowalo, a Beata nawet stworzyla dzielo zainspirowane sztuka bizantyjska !

rzezbiarze, ja zyje zeby pisac ikony, wy zeby rzezbic wiec dzielmy sie wszyscy nasza wiedza i "zarazajmy" artystow naszym fachiem, forum poglebia wiedze, uczy nowych rzeczy.. ja tez ogladam wasze rzezby i sie zachwycam, czytam wszystko, nic nie pisze bo nic nie wiem..
Avatar użytkownika
Evagelia
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:40

Postprzez echium Wt, 12 stycznia 2010, 19:28

Dłutem mozna zrobić krzywdę i to pożądną. Jest tego ostatnio moja ręka. Naszczęscie skończyło się tylko trzema szwami, ale za to przez miesiac nie mogłam rzeźbić :( pędzla też nie mogłam przez z jakiś czas utrzymać. Dzisiaj już mogłam sobie porzeżbić :)
Muszka co chcesz później zrobic z ta gliną? Odlew w gipsie? Czy do wysuszenia?
Glina najlepsza jest gdy nie ma piasku, oczyszczona. Jest czerwona, ja tylko w takiej robiłam. Nie przepadam za gliną ani za gipsem.
Avatar użytkownika
echium
1...
..

1...
..
 
Posty: 199
Dołączył(a): N, 8 listopada 2009, 00:42

Postprzez muszka111 Wt, 12 stycznia 2010, 19:49

A jak wysuszyć rzeźbę z gliny domowym sposobem bo innej możliwości nie mam :?:
Avatar użytkownika
muszka111
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 1832
Dołączył(a): Cz, 17 grudnia 2009, 03:13

Postprzez Homer Wt, 12 stycznia 2010, 21:50

odlewasz w silikonie jak nie przystosowana do gipsu ( jakieś zawiłości kąty ujemne itp) a potem do formy sylikonowej wlewasz gips np. i masz gotową rzeźbę bo gliny raczej nie wypalisz w domu :P jest jakaś samoutwardzalna ale to badziewie i drogie w dodatku :P Możesz rzeźbę przeciąć na pół wybrać glinę ze środka zakleić z powrotem i pozostawić do wyschnięcia wówczas możesz mieć pewności że o ile znajdzie się piec będziesz mogła ją wypalić - pełnych nie da się wypalić mogą rozsadzić piec, rzeźbę możesz wywieź też do ceglarni ale tam nie ma regulacji temperatury a rzeźba może ci popękać.
Avatar użytkownika
Homer
 
Posty: 348
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:32

Poprzednia stronaNastępna strona

cron