Niezbędnik plenerowicza

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

Postprzez Fen Pt, 22 stycznia 2010, 01:42

Prosimy o parę sugestii wprawionych plenerowiczów-w co się zaopatrzyć,czego unikać ,bo sie nie sprawdziło.A może parę ciekawostek ,lub gadżetów własnej roboty?Co zabrać na plener,aby ułatwić sobie pracę?
Fen
 

Postprzez easyrider Pn, 25 stycznia 2010, 12:45

No właśnie. Sugestie doświadczonej osoby wiele by pomogły.
easyrider
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 25 stycznia 2010, 12:18
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Krysia karo konin Pn, 25 stycznia 2010, 15:23

Nie wiem,czy napiszę coś odkrywczego ,co może Was zainteresować.Ale ja mam stały zestaw,który zawsze biorę.
1/Sztaluga plenerowa,niekiedy przydaje się również na wernisażu w trakcie pleneru,
2/Składane malutkie krzesełko/ lubię siedzieć,/
3/Żeby nie mieć problemu z mokrymi pracami zabieram sykatywę jasną i ciemną.Przyspiesza wysychanie.Stosowanie tego jest trochę kłopotliwe w trakcie malowania,ale to kwestia przyzwyczajenia.Trochę gorzej wysycha, jeśli ktoś nakłada farbę grubo szpachlą.Niekiedy ,jak mam w domu biorę sykatywę w areozolu.
4/Ulubione swoje farby,pastele koniecznie,bo niekiedy na ich podstawie w domu maluję obraz olejny,
5/Plecak,w którym mam pędzle,farby,szmatki,szkicownik,pojemniczek z terpentyną i olejem lnianym zapinany na paletę,podpórkę do pędzli .
Sztalugę nakładam na plecak, a krzesełko mi się mieści w bocznej przegrodzie,wtedy mogę spokojnie nieść nawet duże podobrazie.Mam też drewnianą walizeczkę na przybory i farby ale stwierdziłam,że jest za ciężka do noszenia i rzadko z niej korzystam.Oprócz tego szare mydełko i w małym pojemniku płyn "Ludwik".No i oczywiście nakrycia głowy.Lubię sobie poczytać o miejscu,gdzie wyjeżdżam i pełna zapału wsiadam w pociąg lub autobus.Staram się mieć jak najmniej bagażu,bo ostatnio wracałam z Suwałk z trzema przesiadkami.To było straszne,ale plener cudny i powstały ciekawe prace.
Krysia karo konin
 

Postprzez oldmalarz Pn, 25 stycznia 2010, 15:49

o kurcze :o z takimi "klamotami" bez samochodu..? rzeczywiscie współczuje..
ogólnie chodzi o jak najmniejszą ilosc klamotów szczególnie jak sie jezdzi autobusami czy pociągami..
..tez zależy od tego co kto lubi lub preferuje..w swojej pracy..bo u jednych sie sprawdza u innych nie ... ;)
czyli jak najmniejsze farbki np. "plenerówki' 17ml.. i najlepiej akryle albo H2oil co szybko schną..
odpada terpentyna i sykatywy i nie smierdzi w pokoju..
sztaluga jak najmniejsza czyli np ta.. http://www.allegro.pl/item889332155_szt ... blatu.html
paleta papierowa.. http://www.allegro.pl/item866358551_mm2 ... x0360.html
i aparat fotograficzny..
;)
oldmalarz
 

Postprzez Magdalena Sciezynska Pn, 25 stycznia 2010, 16:34

od ORGANIZATORA
przeczytajcie dokładnie co zapewnia organizator i czego nie musicie zbierać ze sobą
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Galandir Pn, 25 stycznia 2010, 22:25

Oldek nie poznaje ciebie. co ty za liki serwujesz?? malarz z paletą papierową i sztaluga z blachy?? a gdzie idea?? jak mnie uczyles aaa?? sie pytam!!! :> ;)
a co do rad ode mnie . wszystko to kwestia indywidualna. ja lubie miec duzo rzeczy bo czasem lubie sie czuć jak w domu po trosze. zatem czasem nawet biore np odtwarzacz dvd i glosniki do komputeraa;)
Avatar użytkownika
Galandir
 
Posty: 729
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 22:07

Postprzez oldmalarz Wt, 26 stycznia 2010, 12:08

masz racje z tym ze idea dot ciebie.. mnie juz nie.. ;)
oldmalarz
 

Postprzez Galandir Wt, 26 stycznia 2010, 23:31

Oldek no weź. no ale rozumiem TYLKO KROWA NIE ZMIENIA ZASAD ;)
rozumiem ze z wiekiem niestety sił ubywa no i zapału ;) ja tam jak dozyje starosci bede jezdzil ze swoją skrzyneczką no a walizeczka wzorem kolegi malarza K. bedzie wtedy tycia na kółeczkach.
spotkalem sie też z ciekawostka. co nie ktorzy plenerowicze wysyłają kurierem sprzęt na plener by po 2 dniach odebrać je na miejscu. to tez ciekawe jest.
Avatar użytkownika
Galandir
 
Posty: 729
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 22:07