pigmenty

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości

Postprzez Grzeczny So, 26 listopada 2011, 23:01

Hmmm... znalazłem jeszcze tańsze Rembrandty - w tubkach 40 ml.

http://www.storm24.pl/?rembrandt-na-sztuki-40ml,95,3

różnicę cen sprawdziłem na podstawie czerwonej 317-tki = w plastycznym.pl kosztuje 36,7 zł, w stormie
25,6 zł...

a w stormie kupowałem już, fakt, w real sklepie, ale zadowolonym byłem klientem.

Z kolei Amsterdamy najtańsze są chyba w szal-arcie, obecnie 17,9 zł / tubka - a tam kupowałem już w necie / sklep sprawdzony. No i mają całkiem spory wybór pigmentów m.in. Kremer Polska,
ciut tylko mniejszy niż
http://www.tuluz.pl/kategoria581.html
Avatar użytkownika
Grzeczny
 
Posty: 164
Dołączył(a): N, 13 listopada 2011, 17:16
Lokalizacja: Tczew

Postprzez Magdalena Sciezynska N, 27 listopada 2011, 18:16

no, tak, ale nie daje zerii S4 i S5
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Grzeczny Pn, 28 listopada 2011, 01:16

No tak, nie dają - w necie - w sklepach real, oczywiście trochę drożej - mają w stormie pełny wybór, przynajmniej mieli gdy ostatnio kupowałem w Gdyni..., też oczywiście w różnych wielkościach.

Myślę, że gdyby ich spytać o te brakujące, to kto wie, może można by i tak indywidualne zamówić.

Poza tym, właśnie zaczynam próby z malowaniem farbami, które sam mieszam, ciekaw jestem jak się będą miały do kupnych, na razie widzę różnicę w konsystencji, ziarnistości, ale chyba muszę kupić lepszy, bardziej oczyszczony olej lniany... albo reklamowane w kremerpolska medium.

Gdyby efekt był dobry, to na niektórych barwach można by poważnie zaoszczędzić, właśnie sobie dziś sprawdzałem i ceny np. ochr u Kremera i innych ziemnych pigmentów są bardzo zachęcające...

... aha, i jak ktoś ma firmę - działalność - to może spróbować bezpośrednio w sklepach tylko talensa... wiem, ze tak kiedyś znajoma organizatorka plenerów kupowała dla ludzi materiały i ponoć bardzo się opłaca.

Tu chyba coś w tym guście:
http://www.tap-art.pl/pl/396/
Avatar użytkownika
Grzeczny
 
Posty: 164
Dołączył(a): N, 13 listopada 2011, 17:16
Lokalizacja: Tczew

Postprzez Beata Pn, 28 listopada 2011, 14:37

Jeśli ktoś jest zainteresowany przyczynami brązowienia pigmentów lub tzw.chorobą ultramarynową polecam >

http://nowaalchemia.blogspot.com/2011/0 ... aryna.html

o ultramarynie w szał- art > http://www.szal-art.pl/barwniki-ultramarynowe_714_2201/
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 30 listopada 2011, 01:04

jak to wytłumaczyć ?
maluje obraz , nie chce aby mi szybko wysechł, wiec do farb dodaje oleju , sa tłuste ...
dziś , teraz z ciekawosci podeszłam do płótna sprawdzic w jakim jest stanie ... ? i co? suche , prawie suche , nie do uwierzenia , jak to mozliwe ? Maluje cienko , ale dlatego dodałm oleju
i nic . co jest grane to Rembrandty
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Krysia karo konin Śr, 30 listopada 2011, 13:08

Malujesz bezpośrednio na płótnie,takim prosto ze sklepu.Jeślibyś dodatkowo zagruntowała,to wtedy płótno tak nie wpija.Pewnie po wyschnięciu,mimo dobrych farb,tracą kolor.Wspominałam Ci o tym gruncie olejowym.Fantastyczny.Spróbuj na następnym płótnie malować na gruncie.Zobaczysz jaka różnica.
Krysia karo konin
 

Postprzez Krakusia Śr, 30 listopada 2011, 16:42

Lamka, przecież olej lniany jest szybko schnącym olejem. Do tego malujesz ciemnymi kolorami, które także szybko schną. Całość przyśpieszają kaloryfery, bo w okresie grzewczym obrazy schną najszybciej.
Jak chcesz aby aby wolniej schły to wynieś obrazy na noc do chłodnego pomieszczenia i zakryją luźno folią lub używaj jako medium wolniej schnących olei, (tylko nie spożywczych!!)
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 30 listopada 2011, 17:24

no, tak , nie przewidziałam tego, fakt u mnie jest 27stopni , grzeje piec, no nic to musze teraz wynieść do chłodu
dzieki Krakusia
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez muszka111 Śr, 30 listopada 2011, 17:40

Krysia o jakim gruncie olejowym piszesz?...napisz jeszcze raz bo nie wiem gdzie napisałaś...przegapiłam... :)
Avatar użytkownika
muszka111
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 1832
Dołączył(a): Cz, 17 grudnia 2009, 03:13

Postprzez Krysia karo konin Śr, 30 listopada 2011, 20:11

Muszko,chciałam Ci przesłać link tego gruntu,ale nie mogę wejść do szał artu,bo tam właśnie ten produkt jest.Firma Kohinoora,w puszce,w dziale grunty.Spróbuj może później uda Ci się wejść.
Nakłada się cieniutką warstwą na płótno,najlepiej szpachelką i po kilku dniach/dosyć długo schnie ok.6-7 dni/
malujesz na tym.Gładziutka powierzchnia,nie wpija farby i ciekawie wychodzą przecierki.Można nałożyć grubszą warstwę w celu uzyskania faktury.
Krysia karo konin
 

Poprzednia stronaNastępna strona