Olej

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości

Postprzez Krakusia Wt, 15 grudnia 2009, 20:52

Mam pytanie: mieszacie ze sobą farby olejne różnych firm ?
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez oldmalarz Wt, 15 grudnia 2009, 22:29

tak
oldmalarz
 

Postprzez Homer Śr, 16 grudnia 2009, 00:21

posiadasz Maimeri Classico i co byś o nich powiedział dobre złe fatalne porównywalne do jakiś ?
Avatar użytkownika
Homer
 
Posty: 348
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:32

Postprzez oldmalarz Śr, 16 grudnia 2009, 02:20

dużo nie mam .ugier taki sobie widywałem lepsze..
brąz van dycka lepiej nie kupywac ..chłam ..
za to ziemia kasselska porównywalna z talensem..
stil de grain rewelacja również..
oranz permanentny wielkie gów........
celeste (sky blue) kiszka.. tez smietnik takie mydło..
ummbra naturalna taka od bidy moze byc...ale to naprawde od bidy..
za to siena naturalna cuuuuuuuuud miód malina place lizac..

jak chcesz dobrac sbie naprawde kolorki ekstra to polecam..

najcudowniejsza siena palona na swiecie "Lukas 309 " cud laserunku.. ;)
najpiekniejszy błekit kobaltowy to rosyjski błekit kobaltowy jasny (numeru nie miał) z małych
zócien najlepsze jaka mi sie trafiła to 215 s2 talensa Vangogha
najładniejszy pomarańcz -Astry
viridian...- chinski seri"maries' tej z konikiem..
najpiekniejsza "ala umbra palona" - mars brazowy ciemny rosyjski z dużych
przyzwoita ochra jasna to 227 talensa van gogha..
zlota ochra astry..
brąz vandycka tylko talens van gogh i ewentualnie zamiennik ziemia kasselska ale tylko classico..
brąz lukasa jest inny bardziej czerewonawy jak kto woli..
ultramaryne cenie sobie 506 rembrandt talens.
fiolet jako ultramaryna fioletowa astry ..
no i róz angielski ..przede wszystkim rubensa..

..takie są moje typy ..na pzrestrzeni szeregu lat wsród tech talensów ferrario astry clasico, karmanskich ruskich renesansów mer'ów schminków..:)
oldmalarz
 

Postprzez Kate Śr, 16 grudnia 2009, 10:01

Ja tez mieszam Farby różnych producentów. Dodatkowo dodam że korzystam tylko z tanich farb. Marie's, Phoenix, Jakieś jeszcze jedne no name i renesansy. Mieszam wszystko ze wszystkim i dobrze mi z tym ;)
Avatar użytkownika
Kate
.
1.
2...
moderator

.
1.
2...
 
Posty: 339
Dołączył(a): So, 31 października 2009, 09:47

Postprzez JeryL Śr, 16 grudnia 2009, 12:46

Mi się polecenia godne wydają petersburgi ruskie tylko ,że ciężko dostępne,muszę zrobic nalot na sklepik w którym są,nie są strasznie drogie a kolory mają swietne takie gotowce laserunkowe.
JeryL
 

Postprzez Jerzus Śr, 16 grudnia 2009, 15:45

Ja tam jadę w większości na Van Goghach, mniej na Astrach i Maimeri. Oczywiście mieszam je ze sobą i raczej ładnie ze sobą współgrają, a przynajmniej nic dziwnego się nie dzieje podczas malowania.
Avatar użytkownika
Jerzus
2.
1..

2.
1..
 
Posty: 438
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 14:44

Postprzez szczekan Śr, 16 grudnia 2009, 16:50

Rembrandty i van Goghi (Talens), choć różnią się cenowo, mają identyczne nakrętki. Może jakiś chemik zbadałby, czy przypadkiem to co znajduje się w tubie z napisem Van Gogh nie jest wciskane do znacznie droższej tuby Rembrandt.
Analogicznie w motoryzacji są lepsze numery, bo ten sam samochód może być produkowany w trzech różnych markach. Np. Ford Galaxy, VW Sharan i Seat Alhambra to jedna cholera (zmiany kosmetyczne), kierownica, lustereczka, duperele. No i cena inna, bo za markę VW płaci się jak za zboże...
szczekan
 

Postprzez oldmalarz Śr, 16 grudnia 2009, 17:34

no jest różnica wystarczy sobie wziąśc oba brazy van dycka z talensa -Rembrandta i van goga i porównac kolorki.. gołym okiem widac róznice..
oldmalarz
 

Postprzez JeryL Śr, 16 grudnia 2009, 18:37

Różnica jest w transparentności barw laserunkowych.Odcienie kraplaku,brązy laserunkowe nawet viridian już pomijam kobalt ( piekny po prostu i drogi ) są naprawde klarowne i intensywne.Van goghi sa jakby mętniejsze co nie oznacza ze to złe farby róz angielski ma piekny odcień.W Rembrandtach jest też żólcień niklowo tytanowa która jest pięknym jasnożóltym kryjacym kolorem o bardzo ciekawym odcieniu zielonkawym mam taką samą w pigmencie sypkim i jest przydatna przypomina żóltą neapolitańska.
JeryL
 

Poprzednia stronaNastępna strona

cron