Paleta kolorów mistrza

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości

Postprzez vengo Wt, 11 listopada 2014, 16:07

bogi napisał(a):
Błękity-ceruleum, powinien mieć pruski, ale na razie testuję kobalty, stąd też fiolet kobaltowy prawdziwy musiał się znaleźć (sprowadzałem z Ukrainy od Master Class, 5 razy taniej niż w Polsce), błękit Hana i błękit egipski od Kremera



A możesz podać cenę i adres sklepu w którym to kupiłeś na Ukrainie?
vengo
 
Posty: 95
Dołączył(a): So, 20 września 2014, 11:25

Postprzez zephyr7 Wt, 11 listopada 2014, 21:55

ach, o Ukrainie mógłbym pisać tomami :) dziękuję za namiar! (mam nadzieję, że Medalistka nie skasuje!)

A poważnie, wybór palety ma ogromne znacznie. Malowanie "szkolnym" zestawem kolorów jest jak CMYK, dodawanie smaczków do palety jak korzystanie z Pantonów!

Zauważcie, jak walą po oczach gotowe farby akrylowe (fabryczne mieszanki różnych pigmentów).

Pomijając "prawidła sztuki", często sięgam po kolory "podbijające", które nigdy nie wyjdą tak wyraźne z innych. Używam na przykład permanent green i azureblau ze schmincke.

I tak jak złotego pantona nie stosuje się do druku gazetowego (chyba?), tak na palecie powinny znajdować się kolory najbardziej odpowiednie do danej pracy. Wprawdzie dałoby się np. namalować Matejkę maimeri olio HD, ale colory w stylu "rebel red" i "caution yellow" jakoś bardziej pasują do nowoczesnych abstrakcji...
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Postprzez Jagoda Śr, 12 listopada 2014, 13:05

...a to ciekawe...czyli można tak od nich kupić internetem ??? ...i jak z przelicznikiem kasy i płaceniem ???
...może kolega coś szczegółowiej napisze , jeśli można prosić :)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Jagoda Śr, 12 listopada 2014, 15:20

...no niby proste , ale ja nic nie rozumiem , bo nie wiem kto to Sambor i jak szukać kogoś kto jedzie do kraju ...to skomplikowane :hmm:
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Poprzednia strona