Najlepsze farby cena/jakość

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości

Postprzez Krakusia So, 23 lutego 2013, 10:27

Muszko, a jakiej firmy olejne primary dotychczas używałaś? i czemu chcesz je zmienić?
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez muszka111 So, 23 lutego 2013, 12:39

Oj Krakusiu...używałam Amsterdamy i niedawno kupiłam Louvre Lefranc & Bourgeois ale chciałam zmienić na lepsze...bo nie jestem z nich zadowolona...
Avatar użytkownika
muszka111
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 1832
Dołączył(a): Cz, 17 grudnia 2009, 03:13

Postprzez Beata So, 23 lutego 2013, 12:58

Porównanie pigmentów:

Przy Puro :
Primary Magenta - PV19 Quinacridone Violet
Primary Cyan - PB15:3 Phthalo Blue
Primary Yellow - PY97 Permanent Yellow

Zastosowany olej szafranowy i makowy

Natomiast Classico:

Maimeri Classico Oil Primary Yellow -
Arilyde Yellow PY97, Benzimidazolone PY175 - Extremely Lightfast - Semi-transparent

Maimeri Classico Oil Primary Blue (Cyan) - Phtalocyanine Beta PB15:3, Phtalocyanine PB16 - Extremely lightfast – Transparent
Maimeri Classico Oil Primary Red (Magenta) - Quinacridone PR122 - Extremely Lightfast – Transparent

Zastosowany olej lniany



Michael Harding Oil Colour - Yellow Lake PY74

Michael Harding Oil - Colour Magenta PR 122

Michael Harding Oil Colour Phthalo Blue Lake PB15.3


Mielone na zimno z olejem lnianym

Amsterdamy przy akrylach (nie wiem jak z olejami) stosują PY3/PY74 dla primary yellow, PV19 primary magenta, PB15/PW6 primary cyan
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez muszka111 So, 23 lutego 2013, 13:46

Beatko jesteś WIELKA...dzięki bardzo...bardzo :-*
Avatar użytkownika
muszka111
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 1832
Dołączył(a): Cz, 17 grudnia 2009, 03:13

Postprzez Jagoda So, 23 lutego 2013, 22:30

Z Hardingami jest taki problem (przynajmniej dla mnie) , że tylko znikoma ilość jest kryjąca , prawie wszystkie to farby laserunkowe a ja nie maluję tą metodą .
Podobnie rzecz się ma z Rembrantami :hmm:
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez zephyr7 N, 24 lutego 2013, 11:26

Faktycznie, Jagódko, kadmy są transparentne?! Bardzo jestem ciekawy, czym różnią się od kolorów typu permanent yellow? Skąd taki niski stopień krycia? Własnoręcznie utarte kadmy są raczej pół-przezroczyste, bardziej kryjące niż transparentne.... Chyba że - stosują pigmenty o dużo mniejszej granulacji....
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Postprzez Jagoda N, 24 lutego 2013, 13:13

...to może jakieś w miarę dobre kryjące polecacie :hmm: ...chodzi o kieszeń i jakość :hmm: czy zdecydować się na Astry :hmm:
Ostatnio edytowano N, 24 lutego 2013, 15:46 przez Jagoda, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Beata N, 24 lutego 2013, 13:53

Dla porównania dam jeszcze wspominane przez Zephyra Winsory.

Winsor Blue (Green Shade) PB15—Phthalo Blue
Winsor Blue (Red Shade) PB15—Phthalo Blue
Winsor Red -PR255—Coral Red
Winsor Yellow PY74—Hansa Yellow

Jak widać każda firma ma swój indywidualny zestaw pigmentów. Do tego dochodzi jakość farb z dolnej i górnej półki. Każdy musi szukać tego co jemu odpowiada. Dlatego uważam, że ciężko jest doradzać jakiej firmy farby ktoś ma kupić. Muszka szuka palety cyjan,magenta,yellow. Dla Jagódki ważny jest stopień krycia. Ktoś inny może preferować podstawową paletę z czerwonymi kadmami inny z carminami, choć powinno się mieć podstawowe ciepłe i zimne barwy, poszerzone o ziemne pigmenty.

Zobaczcie na tej stronie (tu akurat są Winsory olejne) bardzo fajnie i przejrzyście pogrupowane co ułatwia wybór palety i jej rozszerzanie. Wchodząc w kolor znajdziemy tam również właściwości chemiczne. http://www.dickblick.com/items/00461-40 ... orpigments

Jagódko Van Gogi mają kryjące kadmy. Mam je ale szukam lepszych - nie spełniają moich oczekiwań. Denerwuje mnie ta czerwień co jest dla mnie perfidnym pomarańczem :D Od Kremera własnoręcznie utarta jest śliczna i szukam czegoś podobnego gotowego ;) Rembrandty też mają kryjące kadmy.

Zephyr transparentne są przezroczyste, permanentne lekko prześwitujące no i są jeszcze kryjące farby. Permamentna jest czymś pomiędzy laserunkową a kryjącą. Na tubkach oznaczana jest kwadracikiem do połowy zamalowanym gdy kryjący jest cały zamalowany a transparentne mają pusty kwadracik, nie zamalowany. Na transparentność ma wpływ długość ucierania jak i właściwości chemiczne farby czyli zastosowany pigment do wyrobu koloru. To tak jak z ochrą o której kiedyś wspominałam. Zazwyczaj mamy kryjące w sprzedaży, ale jet też ochra o właściwościach transparentnych.Pigmentów ochr jest bardzo dużo i mają różne odcienie i różne właściwości to samo z kadmami. Nawet sam fakt że różne firmy pod nazwą kadm stosują różne pigmenty bywa że w jednej tubce kadmu masz zmieszanych kilka kolorów. Z innymi kolorami też tak jest ;)

Edit: Sprawdziłam Hardinga i Rembrandta stosują ten sam żółty kadm pigment PY35. Stopień krycia prawdopodobnie uzależniony będzie od wypełniaczy, jakiś dodatków stosowanych do farb których firmy nie mają obowiązku podawać.
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Jagoda N, 24 lutego 2013, 15:50

Właśnie...te Vangoghi :hmm: cały czas nimi maluję i ostatnio zaczynają mnie wkurzać, ale może mi przejdzie ;) , jak będę w większym mieście to pochodzę trochę po sklepach i może coś wypatrzę dla siebie. Potrzebne mi farby kryjące .
Jeszcze jedno pytanie do Forumowiczów :) ...kupował ktoś w sklepie internetowym ASIP ? ...czy solidni są ?...mam na myśli obsługę, opakowanie paczki, czas dostawy itp. ...jeśli macie jakiekolwiek doświadczenie z tym sklepem , to bardzo proszę o kilka słów :) ...z góry DZIĘKUJĘ :)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez wunderfaust N, 24 lutego 2013, 17:15

Ha ha... ja swego czasu kupowałem wysyłkowo w jednym sklepie skuszony prmocją. Co dostałem? w sumie wszystko było ok, ale jak się przyjrzeć tubce vanGoghów to głowy bym nie dał czy jedna z nalepek z ceną nie była sprzed denominacji złotego :D . No ale akurat w wypadku tych farb to na pluus bo alizaryna przedniego sortu. maimeri Classico dostałem niestety w tubce której nie produkują chyba od 6 czy 7 lat -lało sie z tego niemiłosiernie i prawie w połowie pusta. Porażka. :dobani: Generalnie żółcienie z M. Classico to jakas padaka obecnie. Kasza po prostu w tubkach - chyba że mi się takie trafiły po prostu i ię z nich dosłownie leje.
generalnie to chyba wszystkie budżetowe farby zrobiły się syfne. Juz kiedyś pisałem chyba ze mam tubkę bardzo starych classico i to farba jakiej w tej cenie dziś juz chyba się nie kupi niestety.
wunderfaust
 
Posty: 27
Dołączył(a): Śr, 20 czerwca 2012, 09:55

Poprzednia stronaNastępna strona

cron