Najlepsze farby cena/jakość

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

Postprzez Beata Pt, 22 lutego 2013, 19:14

muszka111 napisał(a):Nie widze cyjanu w Hardingach ani żółcieni primary więc chyba zadowolę się Puro...czy ktoś zna te farby?...

a może to farba Cerulean Blue jest cyjanowa primary?...niestety nie znam angielskiego a tłumacz nie tłumaczy słowa cerulean...

Beatko dzięki za linki...dowiedziałam się z nich, że Lemmon Yellow ładnie miesza się z magentą to może ta żółć jest primary...???

Krakusiu dzięki za informacje ...nie wiedziałam o tym, że ta pierwsza cyfra jest ważna...


Muszko w dzisiejszych czasach mamy zwariowany świat kolorów i nie możemy patrzeć na nazwę produktu tylko na skład chemiczny. Firmy mogą sobie nazywać jak chcą. Dobrym przykładem jest cyjan primer Puro tak naprawdę to to samo co Phthalocyanine Blue Lake http://www.janesmann.com/ColorIndex.htm jedno i drugie to PB15:3 Czyli pigment podstawowy nie mieszany z innymi :) Lazur błękitny ftalowy z Krakusi tabeli :) Zwariować idzie z tymi kolorami...
Ostatnio edytowano Pt, 22 lutego 2013, 19:24 przez Beata, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Beata Pt, 22 lutego 2013, 19:17

Jerzus napisał(a):@Beata - Potwierdzam. Tubki z napisem Made In Netherlands (na fot. z lewej strony) się nie skręcają.
One są od jakichś dwóch lat w sklepach, tak mi się wydaje, ale niekiedy sprzedają jeszcze w tych starszych i to z nimi jest problem. Dam jeszcze ostatnią szansę Van Goghom :)


Może nowsze, mniej używane i nie zdążyły się skręcić? Jest szansa, że zmienili, będziemy obserwować ;) Twoja skręcona i tak lepiej wygląda niż moje :D
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez muszka111 Pt, 22 lutego 2013, 19:31

Beatko dziękuję Ci bardzo...czyli ten Michael Harding 40ml:
209 Phthalocyanine Blue Lake będzie primary?...dobrze zrozumiałam?...ja jednak nie lubię się uczyć składu farb bo nie zapamiętuję...ale to zapamiętam dla własnej korzyści... :)
Avatar użytkownika
muszka111
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 1832
Dołączył(a): Cz, 17 grudnia 2009, 03:13

Postprzez Beata Pt, 22 lutego 2013, 19:55

Według tabel na to wskazuje z tym, że są to niebieskie o odcieniu zielonego wiec trzeba mieć na uwadze, że wszystkie zmieszane z nim kolory też przybiorą taki odcień. Nr 400 chyba nie ma ocieni (ma jedną barwę). Niestety nie mam dokładnego wykazu pigmentów Puro odnośnie danej numerycznie farbki. Mając taki wykaz była by 100% pewność w tej chwili to moje domniemanie wynikające z tabeli z testami ;) Może ktoś posiada skład nr 209 i 400? To będzie można ustalić.
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez muszka111 Pt, 22 lutego 2013, 20:05

no właśnie...mam jeszcze kłopot która żółcień jest primary w Hardingach...czy ja z tego wybrnę... :D
Avatar użytkownika
muszka111
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 1832
Dołączył(a): Cz, 17 grudnia 2009, 03:13

Postprzez Beata Pt, 22 lutego 2013, 20:17

Muszko sprawdziłam i w tabeli Maimeri Puro: Primary Blue – Cyan ten jest pod nr. 400 jest PB 15:3 jest tu
http://www.tuluz.pl/produkt-2312.html
Ten sam pigment jest w:

Archival: Phthalo Blue.
Blockx: Primary Blue.
Fragonard: Primary Phthalo Blue.
Lefranc & Bourgeois: Phthalo Blue.
Maimeri Puro: Primary Blue – Cyan.
Michael Graham: Phthalocyanine Blue, Turqoise.
Michael Harding: Phthalocyanine Blue Lake.
Mussini: Translucent Cyan.
Norma: Phthalo Blue.
Old Holland: Scheveningen Blue.
Sennelier: Alizarin Blue Lake.

Williamsburg: Phthalo Blue.

Zerknę na żółcień, ale już nie dzisiaj ;) Mam trochę roboty nie malarskiej (projekt i kosztorys do zrobienia). Jutro na spokojnie, bo tak na wariata sprawdzanie to się sama zamotam :D
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez muszka111 Pt, 22 lutego 2013, 20:32

Oj Beatko dziękuję...Puro są wyraźnie napisane...i chyba kupię Puro...zależy mi na podstawowych kolorach wtedy wychodzą czyste kolory po zmieszaniu...zobaczę jeszcze inne możliwości bo w Hardingach się chyba nie odnajdę...

w Master classach też nie ma podstawowych kolorów...
Avatar użytkownika
muszka111
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 1832
Dołączył(a): Cz, 17 grudnia 2009, 03:13

Postprzez Beata Pt, 22 lutego 2013, 21:18

muszka111 napisał(a):
w Master classach też nie ma podstawowych kolorów...


Poprzednie to tylko kilka firm co nie znaczy, że gdzie indziej nie ma tego pigmentu

Master Classach:

W akwareli:
Bright Blue
509 ***
P.B.15:3

W olejach:
Phthalo Blue
500 **
P.B.15


http://rusart.ca/artsupplies/Catalog_Ex ... _small.pdf
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez zephyr7 Pt, 22 lutego 2013, 22:07

Muszko, puro są farbkami z maimeri - a to dość specyficzne farbki, które nie każdemu podchodzą. Maimeri gwarantuje rewelacyjne kolory, które zwracają uwagę już w najtańszej linii maimeri: classico. I wierz mi, że dla tych kolorów wiele się zniesie :D Niestety, farby z maimeri są generalnie bardzo "nierówne" jeśli chodzi o strukturę. Najczęściej, po wyciśnięciu z tuby przypominają masełko przy 35* upale :) Często przeszkadza to w malowaniu, szsczególnie jeśli jedna farba jest suchsza, a druga zbyt zaolejona. Ja rozumiem, że te farby nie mają tylu dodatków - ale czasami myślę, że firma powinna popracować nad strukturą farby.

Za to kolory... Z próbek, które wykonałem - farbki z maimeri są najbardziej podobne do tych, wykonanych własnoręcznie.

Inną rzeczą jest to, że maimeri wypuszcza od czasu do czasu różne dziwne serie-wynalazki i nazwy/marki ich produktów mogą być mylące. Na przykład, mówi się o farbach renascimento, że są kontynuacją lini Puro - wystarczy popatrzeć na ich skład....

Dlatego poleciłem W&N...

Z czystym sumieniem możesz jednak kupić primary yellow/magenta/cyan z maimeri - o tym zestawie krążą bardzo dobre opinie. Podobno, rzeczywiście da się z nich zmieszać dowolny kolor :)
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Postprzez muszka111 So, 23 lutego 2013, 01:15

Zephir ja właśnie tylko takim zestawem maluję...rzeczywiście zrobić można wszystkie kolory świata...

i właśnie w Puro znalazłam takie primary i chyba na takie się zdecyduję...dziękuję Zephirze za pomoc...
Avatar użytkownika
muszka111
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 1832
Dołączył(a): Cz, 17 grudnia 2009, 03:13

Poprzednia stronaNastępna strona