Światłotrwałość farb - blednięcie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości

Postprzez Evagelia N, 21 kwietnia 2013, 21:46

Elu ja tam mysle, ze o naprawde dobrego nauczyciela jest bardzo ciezko, m.in. dlatego, ze niekoniecznie znakomity malarz bedzie znakomitym nauczycielem. Trzeba miec niesamowite szczescie, aby taki malarz podzielil sie z uczniem cala swoja wiedza.. to sie zdarza niezwykle rzadko.. wielu swietnych malarzy nawet jesli jest nauczycielami to ograniczy sie do przekazania ogolow tylko i podstaw..do jedynie naprowadzenia na jakas droge, nie bedzie sie chetnie dzielic tajnikami sztuki malarskiej i trudno sie temu dziwic, skoro zazwyczaj cala ich wiedza jest rezultatem bardzo dlugich lat nauki, praktyki, eksperymentow i wyrzeczen..
Nawet mysle, ze wielokrotnie uczniowie majacy nauczycieli ograniczaja sie do tego co Ci im podsuwaja i przestaja na wlasna reke sie rozwijac, tylko sie reklamuja nazwiiskiem nauczyciela.. Czesto maja klapki na oczach i wydaje im sie ze wszystkiego juz sie nauczyli podczas gdy wcale nic nie wiedza :D
ASP - nie mam pojecia jak funkcjonuje, ale nie wydaje mi sie, ze jest niezbedne do szczescia ;)
Wlasna praktyka - Jej nie moze zabraknac ani przy posiadaniu nauczyciela, ani przy ASP, ale te z pewnoscia nie sa niezbedne do towarzystwa praktyki.. Uczyc sie mozna samodzielnie i mozna na tym wyjsc calkiem niezle, po za tym szkola i nauczyciel nigdy nie starczy. Trzeba byc samoukiem, aby sie podciagac. Takze jak dla mnie to najwazniejsze jest, aby ciagle sie uczyc, nie wazne jak, byleby nigdy nie uznac, ze juz sie wszystko wie :)

A sekrety malarskie? Jak najbardziej sie nie zgadzam, ze ich nie ma. Owszem ciezka praca i praktyka mozna z czasem do nich dojsc, ale to chyba wlasnie sprawia, ze to sa sekrety, a nie rzeczy oczywiste i opisywane powszechnie tak, ze kazdy o nich wie :) Gdyby byly latwe do odkrycia to nie bylyby tajemnicami i sekretami, to ze sa tak trudne w poznaniu je tym czyni. Kiedy ktos po wielu latach wypracuje sobie cos, albo to odkryje to watpie, aby mial chec z calym swiatem sie tym podzielic. Raczej zatrzyma dla siebie bo wychodzi z zalozenia, ze skoro sie tak nameczyl to i inni tez moga i nie ma powodu, zeby im tak po prostu wszystko podac na tacy.. :)
Avatar użytkownika
Evagelia
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:40

Postprzez Ela Kolodziejczyk Pn, 22 kwietnia 2013, 12:02

Evagelia :)
to co napisalas o nauczycielu jest calkowicie prawda.

:-*
Ostatnio edytowano Pn, 22 kwietnia 2013, 23:39 przez Ela Kolodziejczyk, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Ela Kolodziejczyk
 
Posty: 574
Dołączył(a): Śr, 19 grudnia 2012, 22:46

Postprzez zephyr7 Pn, 22 kwietnia 2013, 18:32

Hm.. Coraz częściej wydaje mi się, że żyjemy w czasach całkowitego upadku sztuki - czasem wydae mi się, że sztuka została już chyba tylko w street arcie, ewentualnie, zdarza się gdzieś w obrazach artystów bez szkoły, tworzących po cichu, "do szuflady".

Jestem mocno rozczarowany tym, co dzisiaj aspiruje do miana sztuki. NIe lubię krytykować cudzej pracy, ale jestem bezlitosny wobec prac malowanych niedbale, byle jak i z myślą o wyłącznie sprzedaży.

Właśnie dlatego tak ważne jest, żebyśmy towrzyli - bo to jest nasz głos, niezależnie od talentu i umiejętności.
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Poprzednia strona

cron