werniks koncowy - schniecie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości

Postprzez Ela Kolodziejczyk Wt, 14 maja 2013, 15:00

:hmm:
zawerniksowalam obraz olejny i mam mala zagwozdke. Zrobilam to tydzien temu, a obraz wciaz jest lepki. Jak dlugo powinien schnac werniks koncowy? Oleje do tej pory traktowalam werniksem retuszerskim, schlo bardzo szybko. Akryle pokryte werniksem koncowym rowniez szybko wysychaly. nie wiem co tym razem jest nie tak :hmm: Medium we wszystkich przypadkach uzywam tej samej firmy, nigdy nie bylo zadnej wpadki. Czy powinnam zdjac ten werniks, i sprobowac np. innej firmy? Obraz byl malowany miesiac temu, ale nie kladlam grubo farb. Moze za wczesnie? Na razie eksperymentuje, poniewaz wole przetestowac pewne rzeczy teraz, niz kiedys zepsuc obraz na ktorym mi zalezy :) wiec nic zlego sie nie dzieje. Werniks kladlam cienko, szmatka, nie ma smug i zgrubien. dlaczego to nie schnie? :hmm:
Avatar użytkownika
Ela Kolodziejczyk
 
Posty: 574
Dołączył(a): Śr, 19 grudnia 2012, 22:46

Postprzez Jagoda Wt, 14 maja 2013, 16:25

Podobno werniks końcowy na obrazie olejnym kładzie się najwcześniej po pół roku, tak mówią książki fachowe i większość malarzy, Przyznaję,że czasem kładę szybciej, ale generalnie im później tym lepiej. Obrazy olejne schną bardzo długo, to ,że wydaje się suchy to nie znaczy ,że naprawdę jest suchy, a jak malowany grubo to tym bardziej czas wydłuża się.
Elu, nie wiem dlaczego nie wysycha, być może coś z nim tzn. werniksem jest nie tak. Najlepiej używać jednej wypróbowanej firmy, Ja ostatnio kupiłam inny niż zwykle i nie jestem zadowolona , bo owszem schnie szybko , ale bardzo śmierdzi, tak jakoś "nie werniksem" , powiem szczerze , zawerniksowałam jeden obraz i więcej nie będę , bo nie wiem jaki będzie miał wpływ na obraz.
Kiedyś użyłam werniksu do farb olejnych na pracę akrylową i obraz był lepki długo...bardzo długo, teraz kupuję werniks do akryli jak mam akryl do werniksowania.
Tak to już jest, trzeba wszystko wypróbować ;)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Ela Kolodziejczyk Wt, 14 maja 2013, 18:18

:)
Jagoda, mam pomysl, poloze ten werniks na stary olej sprzed roku, zobaczymy jak sie zachowa. Poprostu jestem ciekawa co moze byc powodem. To werniks do oleji, mam rozne media ale z jednej firmy, nie bylo nigdy zadnych wpadek z nimi :) Nie wymieniam firmy poniewaz nie chce robic antyreklamy, byc moze niezasluzenie. Moze faktycznie obraz byl za swiecy. Ale ludziska werniksuja po miesiacu.... Na szczescie, to nie plotno na zamowienie, wiec moge eksperymentowac :D
Kupie tez werniks innej firmy i troche potestuje. Masz racje trzeba samemu wyprobowac :)
:-*
Avatar użytkownika
Ela Kolodziejczyk
 
Posty: 574
Dołączył(a): Śr, 19 grudnia 2012, 22:46


cron