Farby olejne w służbie aeorografu

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

Postprzez vengo Pn, 22 września 2014, 22:04

Witam Zacne Grono,

do stworzenia tegoż tematu popchnęła mnie niewymownie wielka ciekawość,
jeśli chodzi o zastosowanie aerografu w technice malarstwa olejnego.
Byłbym niezmiernie rad za udzielenie kilku wskazówek i informacji w powyższym zagadnieniu.
Warto iść tą drogą ?
Są artyści posługujący się tą techniką?
Jeżeli tak, to w jaki sposób się do tego zabrać ?

Z poważaniem,
vengo
vengo
 
Posty: 95
Dołączył(a): So, 20 września 2014, 11:25

Postprzez Magdalena Sciezynska Wt, 23 września 2014, 17:00

CZARNO to widze
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez MPietak Wt, 23 września 2014, 18:35

Był na naszym forum orędownik malowania aerografem "Oldmalarz"z ubolewaniem mówię nie ma Go już :hmm: Nie uważam by w malowaniu aerografem było coś złego mamy 21 wiek to sprzęt i narzędzia są inne .Jasne ,ze nie namówisz do takiego malowania kogos kto lubi malować grubo szpachlą czy pędzlem nie znaczy to bynajmniej byś ty sam z takiego sprzętu nie skorzystał . W jednym z postów Oldmalarza w mojej galerii jest nawet link pokazujący prace takim sprzętem. Zresztą na ytubie jak poszperasz sam znajdziesz .Powodzenia technika w słuzbie malarstwa .jak ktos lubi tylko przyklasnąć :brawo:
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4202
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Jagoda Wt, 23 września 2014, 19:05

:hmm: wszystko rzecz gustu, mnie aerograf nie przekonuje , prace wykonane tym urządzeniem najnormalniej mnie się nie podobają , ale zapewne są zwolennicy tego typu sztuki i jak widać są chętni tworzyć tego rodzaju sztukę , to czemu nie ;)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Beata Wt, 23 września 2014, 20:54

Wspomniany przez MPietka Oldmalarz świetnie władał tym urządzeniem....Szkoda, że go nie ma juz na forum :(
W tym wątku pisał o możliwych do zastosowania farbach itp. http://www.klub.tworcowsztuki.pl/viewtopic.php?f=73&t=976&p=12533&hilit=aerograf#p12533
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Magdalena Sciezynska Wt, 23 września 2014, 22:47

niestety Oldmalarz juz nie maluje ….
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez vengo Wt, 23 września 2014, 23:23

Ok, widzę, że temat trochę niewdzięczny.
Przyznam, że zaintrygowała mnie możliwość uzyskiwania subtelnych przejść tonalnych dzięki aerografowi, tak, jak jest to możliwe w klasycznej aerografii.
Oldmalarz używał jednak w zalinkowanej pracy innych farbek niż olejne i niejako służyło to za podmalówkę pod dalszy etap pracy...

Ps. Oldmalarz wróci do malowania, kiedy obrazy w jego głowie nawarstwią się , jak w Photoshopie i zaczną go prześladować, a wtedy ucieczką będzie pędzel... albo airbrush ;)
vengo
 
Posty: 95
Dołączył(a): So, 20 września 2014, 11:25

Postprzez vengo Śr, 24 września 2014, 09:49

Coś mnie tknęło.
A czy przypadkiem rozpylana aerografem farba nie będzie zachowywać się tak, jakby np. była szlifowana albo tak rozdrobniona, że drobne cząsteczki pigmentów kadmów, kobaltów, itp. będą robiły "kuku" dla naszego zdrowia ?

Gdyby tak było, dylemat z wątku uznałbym za zamknięty...
vengo
 
Posty: 95
Dołączył(a): So, 20 września 2014, 11:25

Postprzez Jagoda Śr, 24 września 2014, 13:05

Vengo, temat jak każdy inny , jak to sie mówi "na każdy temat warto rozmawiać " :) z tego co wiem są zwolennicy aerografu , można nim robić niesamowite malunki , a kwestia gustu i upodobań leży w każdym z nas i jest różna :) ...co do szkodliwości , to powiedz mi co nie jest teraz szkodliwe ;) :lol:
...co do tego urządzenia , to ja do tej pory myślałam , że to tylko farby bardzo rozrzedzone się nadają , nie brałam pod uwage farb olejnych , ale teraz tak myślę, że dlaczego nie, przecież farbę olejną można rozcienczyć i będzie miała konsystencję wody .
Wiesz , ja jestem starej daty , tylko olej/ płótno i pędzel , jeszcze grubo farby na podobrazie ...a tutaj 21 wiek przecie :hmm: :) :)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez zephyr7 Cz, 25 września 2014, 18:13

Hm.. Właściwie, w takiej wielkiej masce z pochłaniaczami po obu stronach (nie w takiej "styropianowej").

Myślę, że kluczową sprawą będzie tu konsystencja farby umożliwiająca jej zatomizowanie. Farba w zbiorniczku musiałaby być chuda i płynna.

Skoro olejek do opalania można rozpylić, to domyślam się, że farbę olejną też. Pytanie tylko: po co?

Takie coś musi długo schnąć - ale nie za długo, tak ze 12 godzin przy jednej, cienkiej warstwie.
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Następna strona

cron