rażące kolory "high key" w olejach - problem z magentą

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

Postprzez vengo Cz, 25 sierpnia 2016, 00:59

Beata napisał(a):
A w innych miejscach gdzie były "nakładki" nakładane były farby HD czy tradycyjne olejne?

Nie. Z Olio HD mam tylko te 2 sztuki "flashów".

Beata napisał(a): Właśnie to mnie zaintrygowało, ponieważ mieszanina też spękała i jest grudkowata.

Właśnie, dla mnie też to jest dziwne. Tytanówka jest pierwszorzędna, ponieważ jest z tej starej serii Van Goghów i ciągle jej używam.

Beata napisał(a): Na podobraziu malowanym innymi olejami?

Tak, na czystym podobraziu i na podmalówce spękała. W miejscach, gdzie używałem jej do laserowania również była dziwnie chropowata po wyschnięciu.

Beata napisał(a): Olejne nie musi oznaczać kompatybilne ze sobą.

No właśnie nabieram takich podejrzeń...

Beata napisał(a): Do czego zmierzam? Nie znam tych farb, ale biorę pod uwagę to, że ich skład ze względu na szybkie schnięcie znacząco różni się od tradycyjnych farb olejnych i mogą nie nadawać się do mieszania ze sobą jak i do nakładania na inne farby olejne. Może trzeba stosować je samodzielnie i do rozbiału zastosować biel Maimeri Olio HD.

Szczerze przyznam, że nie zauważyłem, żeby jakoś szybciej schły od "tradycyjnych" farb olejnych. Mam farby z sykatywą w składzie, farby alkidowe i tamte rzeczywiście wiążą niemal przy mieszaniu na szpachelce. Nie mam bieli z Maimeri Olio HD i trochę mi nie po drodze kupować nowych tubek "śnieżynek", bo mam chyba z 50 dużych tubek 150ml tych Van Goghów, Rembrandtów i Rowneyów z których jestem naprawdę zadowolony. Ale cóż skoro "mus"...

Beata napisał(a):Spróbuj. Szkoda z góry spisywać je na straty i zakładać, że nie nadają się do malowania poważniejszych obrazów. Daj im szansę ale spróbuj zastosować samodzielnie tz. łączone tylko z HD. Warto poszukać gdzie tkwi problem na miejsce w koszu zawsze będzie czas ;)

Najprędzej kupię nowe sztuki, bo takich kolorków niczym innym nie zastąpię. Spodobały mi się. Są takie szalone i frywolne. Te moje crackelki HD to chyba jednak jakieś trafione były. Albo poszedł sygnał z góry, żebym się zajął decoupage'm :lol:
vengo
 
Posty: 95
Dołączył(a): So, 20 września 2014, 11:25

Poprzednia strona