rażące kolory "high key" w olejach - problem z magentą

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

Postprzez vengo Wt, 23 sierpnia 2016, 13:48

...tak to mniej więcej wygląda w rzeczywistości :

Obrazek

Obrazek

Obrazek
vengo
 
Posty: 95
Dołączył(a): So, 20 września 2014, 11:25

Postprzez Beata Wt, 23 sierpnia 2016, 17:15

O kurcze! Mało, że crackle jak przy lakierach jednoskładnikowych, to do tego wygląda jakby zważyło się :hmm: Czegoś takiego przy olejach to jeszcze nie widziałam. Werniks i jakieś suszki w składzie? Sądzę, że przesadzenie z medium szybkoschnącym może dać taki efekt ;) Współczuć tym co obrazy tym malowali...

A przy okazji. Ładny i czytelny wzornik :ok:
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez vengo Wt, 23 sierpnia 2016, 17:34

Beatko, nie dodaję żadnej sykatywy, ani werniksu do farb.
Kolor jest prosto z tubki.
Na szczęście nic poważnego tymi farbami nie zmalowałem.

Przyznam, że też jestem w szoku...

Ps. Wzornik ? A tak, rzeczywiście, również uważam, że to moje najlepsze jak do tej pory ...dzieło ;-)
vengo
 
Posty: 95
Dołączył(a): So, 20 września 2014, 11:25

Postprzez Beata Wt, 23 sierpnia 2016, 18:04

vengo napisał(a):Beatko, nie dodaję żadnej sykatywy, ani werniksu do farb.


Ty Vengo nie dałeś ale nie wiadomo co oni dali ;) Może być też jakaś felerna partia. Warto zgłosić problem do samego producenta. Na wetcanvas http://www.wetcanvas.com/forums/archive/index.php/t-1291032.html też ludzie pisali o problemach...Zdarzają się wpadki ;) Osobiście też miałam dwa buble z tej firmy. Jedna farba olejna o konsystencji gumy a inna sucha ledwo wycisnąć mogłam ale mają też takie do których wracam z przyjemnością :)
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez vengo Wt, 23 sierpnia 2016, 18:35

Chyba Beatko spróbuję z tym jakoś żyć ;)
Mam tyle różnych farb, że mam na długie lata czym malować.
Choć nie ukrywam, że intensywność tych dwóch "flashów" jest niedościgniona i nic im jednak nie dorównuje, mimo tego, że obie farby dosyć szybko gasną.
Spróbuję się tymi farbami jeszcze pobawić ...
vengo
 
Posty: 95
Dołączył(a): So, 20 września 2014, 11:25

Postprzez Beata Wt, 23 sierpnia 2016, 21:47

vengo napisał(a):Choć nie ukrywam, że intensywność tych dwóch "flashów" jest niedościgniona i nic im jednak nie dorównuje, mimo tego, że obie farby dosyć szybko gasną.


HD może gasną przez środki przyśpieszające wysychanie (24-48h). Coś za coś ;) Ten sam pigment w tradycyjnym oleju zachowuje się inaczej. Masz może opis pigmentu na opakowaniu? Coś tak czuje, że to może być Hansa i Quinacridone. Intensywne i niedoścignione - to do nich pasuje, jak dla mnie przynajmniej ;) Jest w nich taka świetlistość i głębia, to coś czego brakuje kadmom ;)
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez vengo Wt, 23 sierpnia 2016, 23:50

Beata napisał(a): HD może gasną przez środki przyśpieszające wysychanie (24-48h). Coś za coś ;) Ten sam pigment w tradycyjnym oleju zachowuje się inaczej. Masz może opis pigmentu na opakowaniu? Coś tak czuje, że to może być Hansa i Quinacridone. Intensywne i niedoścignione - to do nich pasuje, jak dla mnie przynajmniej ;) Jest w nich taka świetlistość i głębia, to coś czego brakuje kadmom ;)


Beatko, nie używam sykatywy nigdy, a na wzorniku tym bardziej. Czy te farby zawierają sykatywę, tego nie wiem, aczkolwiek na takie nie wyglądają sądząc po konsystencji. Mam biel "rapid" i tam rzeczywiście farba "gęstnieje" w oczach.

Nie podają na opakowaniu, co to jest za pigment.
Zapach farb typowo olejny, chociaż a propos pigmentu to kiedyś widziałem podobne w intensywności ... w drukarni. Te "flashe" w zestawieniu z kadmami wyglądają, jak neonówki, żaden kadm im nie dorównuje.

Na opakowaniu jest napisane : "... Achieve a High Definition effect from glazes to impasto..."
A tu klops...
vengo
 
Posty: 95
Dołączył(a): So, 20 września 2014, 11:25

Postprzez Beata Śr, 24 sierpnia 2016, 10:54

Vengo, jeszcze jedno mnie zastanawia :hmm: Czy nie nakładałeś farby na inny lub niedosuszony podkład a może druga warstwa farby a ta pod spodem nie wyschła? Odnoszę wrażenie, że w tym miejscu (pod Yellow i Magenta) już coś było...Biała farba? Czego użyłeś do rozbielenia HD? Tu może tkwi problem. Spróbuj wykonać próbkę samą magentą bez rozbielania.

Aaaa....coś sobie przypomniałam. Jednak widziałam coś podobnego z farbą olejną tyle, że bez spękań. Te grudki/ zważenie...Mój tatuś przeprowadzał "renowację" szafek i zmieszał farbę olejną z akrylową, efekt był identyczny :D

Coś mi się wydaje, że zostały zmieszane farby, których nie można ze sobą łączyć, ani nakładać na siebie.
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez vengo Śr, 24 sierpnia 2016, 16:03

Beata napisał(a):Vengo, jeszcze jedno mnie zastanawia :hmm: Czy nie nakładałeś farby na inny lub niedosuszony podkład a może druga warstwa farby a ta pod spodem nie wyschła? Odnoszę wrażenie, że w tym miejscu (pod Yellow i Magenta) już coś było...Biała farba? Czego użyłeś do rozbielenia HD? Tu może tkwi problem. Spróbuj wykonać próbkę samą magentą bez rozbielania.

Aaaa....coś sobie przypomniałam. Jednak widziałam coś podobnego z farbą olejną tyle, że bez spękań. Te grudki/ zważenie...Mój tatuś przeprowadzał "renowację" szafek i zmieszał farbę olejną z akrylową, efekt był identyczny :D

Coś mi się wydaje, że zostały zmieszane farby, których nie można ze sobą łączyć, ani nakładać na siebie.


Brawo Beatko, masz bystre oko :ok:
Pod tą farbą jest biel tytanowa olejna Van Gogh, tyle tylko, że nakładana rok temu i była całkowicie sucha.
W wielu miejscach robiłem takie "nakładki" jednocześnie i nigdzie tak nie wyszło.
Większa część pola to farba prosto z tubki bez żadnych domieszek.
Rozbiał tych "flashów" na dolnym, wąskim pasku był również standardowo robiony bielą tytanową Van Gogha.
Podobne spękania też mi wyszły na obrazie, bezpośrednio kładzioną farbą na podobraziu.
Nie mogę tego pokazać na zdjęciu, bo szybko wylądowało to w koszu.
Nie wchodzi też w grę żadna mieszanina z innymi farbami, bo ja maluję tylko farbami olejnymi.
Spróbuję jeszcze raz pomalować coś tymi farbami.
W zasadzie to będą raczej tylko testy, bo namalować tymi farbami coś konkretnego to się nie odważę... :D
vengo
 
Posty: 95
Dołączył(a): So, 20 września 2014, 11:25

Postprzez Beata Śr, 24 sierpnia 2016, 22:43

vengo napisał(a):W wielu miejscach robiłem takie "nakładki" jednocześnie i nigdzie tak nie wyszło.


A w innych miejscach gdzie były "nakładki" nakładane były farby HD czy tradycyjne olejne?

vengo napisał(a):Rozbiał tych "flashów" na dolnym, wąskim pasku był również standardowo robiony bielą tytanową Van Gogha.


Właśnie to mnie zaintrygowało, ponieważ mieszanina też spękała i jest grudkowata.

vengo napisał(a):Podobne spękania też mi wyszły na obrazie, bezpośrednio kładzioną farbą na podobraziu.


Na podobraziu malowanym innymi olejami?
vengo napisał(a):Nie wchodzi też w grę żadna mieszanina z innymi farbami, bo ja maluję tylko farbami olejnymi.


Olejne nie musi oznaczać kompatybilne ze sobą.

Do czego zmierzam? Nie znam tych farb, ale biorę pod uwagę to, że ich skład ze względu na szybkie schnięcie znacząco różni się od tradycyjnych farb olejnych i mogą nie nadawać się do mieszania ze sobą jak i do nakładania na inne farby olejne. Może trzeba stosować je samodzielnie i do rozbiału zastosować biel Maimeri Olio HD.
vengo napisał(a):Spróbuję jeszcze raz pomalować coś tymi farbami.
W zasadzie to będą raczej tylko testy, bo namalować tymi farbami coś konkretnego to się nie odważę... :D


Spróbuj. Szkoda z góry spisywać je na straty i zakładać, że nie nadają się do malowania poważniejszych obrazów. Daj im szansę ale spróbuj zastosować samodzielnie tz. łączone tylko z HD. Warto poszukać gdzie tkwi problem na miejsce w koszu zawsze będzie czas ;)
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Poprzednia stronaNastępna strona

cron