Książki o nauce malarstwa

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

Postprzez grullo Śr, 29 lipca 2015, 11:24

Raczej dla kandydatów na studia konserwatorskie. Największe zrozumienie materiałów daje po prostu obcowanie z nimi (nie w starodawnym rozumieniu słowa :D ). Kto ni razu nie przygotował podobrazia wg. dawnych metod, nie utarł farby, nie wystrugał pędzelka i nie namalował tym wszystkim choć jednego obrazu ten marne ma pojęcie o rzemiośle sztuki dawnej. ;)
Sztuka ginie bo teraz wszystko się cyfryzuje, więcej siedzi się w internecie niż pasa owieczki i liczy gwiazdy. Nie ma więc mowy, żeby nabyć ducha jakimś oddychali dawni mistrzowie. Mało czasu na refleksję, zastanowienie. Tablet i program wygrywają z farbkami i blejtramem.
grullo
 
Posty: 819
Dołączył(a): Śr, 25 kwietnia 2012, 14:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Jagoda Śr, 29 lipca 2015, 21:21

wunderfaust napisał(a): Nic nei zastąpi warsztatu nabytego u dobrego nauczyciela a o takiego dziś neizwykle trudno bo sztuka malarstwa po prostu ginie.

prawda , oj prawda, dlatego raz jeszcze polecam dobre plenery tzn. takie gdzie znajdzie się choć jeden dobry malarz i będzie chciał coś niecoś przekazać , bo artyści wcale nie są życzliwi (nie wszyscy oczywiście ;) ) i niezbyt chętnie dzielą się "warsztatem"...najchętniej malują w odosobnieniu , chowają prace, byle nie pokazać w czasie jej powstawania, tak niestety jest najczęściej.........ale są i tacy co chętnie coś podpowiedzą i ja takiego jednego znam ;) :) ...i mam okazję bywać z nim na plenerze ...i jestem bardzo zadowolona :dance:
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez MPietak Cz, 30 lipca 2015, 06:05

Jagoda napisał(a):są i tacy co chętnie coś podpowiedzą i ja takiego jednego znam ;) :) ...i mam okazję bywać z nim na plenerze ...i jestem bardzo zadowolona :dance:

Szczęściara :ok:
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4202
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Poprzednia strona

cron