Farby olejne wodorozcieńczalne

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

Postprzez MPietak Wt, 14 lipca 2015, 07:45

nie mam pojecia o farbach olejnych wodorozcięczanych ale to własnie pozwala mi myslec o nich tak samo jak o lakierach wodorozcięczanych są gów........ warte .Skoro coś rozpuszcza się w wodzie nie może byc tym samym do czego do tej pory potrzebne były rozpuszczalniki bo to nie woda zmieniła właściwości ale produkt który ma rozpuszczać .Czy to jakieś odkrycie no nie raczej logiczne myślenie . :-P
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4202
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez vengo Wt, 14 lipca 2015, 09:49

Spokojnie.Jestem w fazie testowania, jestem, jak dziecko, a to są moje nowe zabawki. Mam 50 sztuk H2Oil i nie zawaham się ich użyć. Dlaczego te farby na podmalówkę? Bo akwarela nie budzi mojego zaufania, akryli nie lubię, a tempery nie mam. I najważniejsze : wszystkie wymienione nie wyglądają, jak olej, a wodorozcieńczalne bardzo, a nawet lepiej. Nie ma dla mnie znaczenia, czy farby rozcieńczają wodą, ważne , że bardzo dobrze wyglądają. Uczę się malować, nie produkuję arcydzieł, więc wolno mi.Daje mi to satysfakcję, jak dziecku :-)

Pozdrawiam niezwykle serdecznie .
vengo
 
Posty: 95
Dołączył(a): So, 20 września 2014, 11:25

Postprzez grullo Śr, 15 lipca 2015, 18:25

Wolność Tomku w swoim domku :-P Za malowanie takimi fikuśnymi farbami jeszcze nie rozstrzeliwują ;) Jak ja bym chciał mieć takie lekkie podejście do malowania jak Wy! Bez limitów, bez konsekwencji, bez trwogi. Chyba zacznę :D
grullo
 
Posty: 819
Dołączył(a): Śr, 25 kwietnia 2012, 14:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez vengo Śr, 15 lipca 2015, 23:24

To nie jest lekkie podejście tylko ciekawość do testowania.
A poza tym, jeśli moje prace będą choć w połowie dobre, jak kadmy i kobalty to będzie to właściwy czas na zero kompromisu. Póki co, nie mam co się martwić, że moje "arcydzieła" nie przetrwają dla potomnych ;)
vengo
 
Posty: 95
Dołączył(a): So, 20 września 2014, 11:25

Postprzez vengo So, 21 maja 2016, 10:18

Podrążę jeszcze temat.

Czy można mieszać ze sobą farby wodorozcieńczalne różnych producentów, np. Talens Cobra z Lukas Berlin ?
vengo
 
Posty: 95
Dołączył(a): So, 20 września 2014, 11:25

Postprzez Jagoda So, 21 maja 2016, 12:02

grullo napisał(a): Jak ja bym chciał mieć takie lekkie podejście do malowania jak Wy! Bez limitów, bez konsekwencji, bez trwogi. Chyba zacznę :D


grullo , najwyższy czas wyluzować ;) :) ...bo tylko wtedy powstanie dobra sztuka :) :lol:
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Poprzednia strona

cron