Farby olejne - metaliczne, opalizujące, interferencyjne

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

Postprzez vengo So, 21 maja 2016, 10:14

Witam,

czy miał ktoś z Was styczność z olejnymi farbami interferencyjnymi ?
Ostatnio zauważyłem, że takie cudo występuje pod nazwą Pebeo XL Dyna.
Cena - ok. 35zł za 180ml specyfiku.
Ciekaw jestem Waszych spostrzeżeń.

Cieplutkie pozdrowionka.
vengo
 
Posty: 95
Dołączył(a): So, 20 września 2014, 11:25

Postprzez Beata N, 22 maja 2016, 14:18

Pebeo XL Dyna nie stosowałam ale mam z tej firmy dużo farb perłowych, "bąbelkowych". Nie wiem do jakiej grupy farb należą, jak określić technikę :hmm: Czy jest to malarstwo olejne? Moje to Pebeo Fantasy Prisme i Fantasy Moon. Opisane jako farby na bazie rozpuszczalnika 2-Butanone oxime. Eksperymentowałam z nimi przy okazji malowania obrazu "Walc z feniksem" http://www.klub.tworcowsztuki.pl/viewtopic.php?f=16&t=107&start=60 , fajna zabawa :) Ciekawa jestem czy Pebeo XL Dyna ma ten sam skład czy to zupełnie inna grupa farb? Minus moich to zapach. Konieczne suszenie w pomieszczeniu gdzie nikt nie przebywa ale schną bardzo szybko ;) Pięknie mienią się dzięki szklistości jaką osiąga farba po wyschnięciu.



Typową olejną metaliczną złotą mam tylko jedną, znanej na naszym rynku firmy ( nie będę pisać jakiej aby nie robić antyreklamy ;) ). Użyłam tylko raz i na całe szczęście... Farba ładnie wyschła i wszystko było dobrze przez ok 3 lata a potem zaczęła rozmiękać, zrobiła się gumowa, kleista i wygląda jakby miejscami krwawiła. Użyta była sama, dość grubo i nie werniksowana. Do dnia dzisiejszego nie wiem w czym tkwi przyczyna. Inne kolory na tym obrazku wyglądają idealnie a złoto mogłabym w każdej chwili przeciągnąć nożykiem i ściągnąć gumową masę.
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08