Re: media

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 6 stycznia 2010, 20:17

medium do oleju

WERNIKS DAMAROWY = 1 x damara + 2x terpentyna

MEDIUM = 1x werniks damarowy + 1x terpentyna + 1x olej lniany

LASERUNKI = 1x terpentyna wenecka + 2 x olej lniany (+ klika kropli werniks damarowy)

???
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51


Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 6 stycznia 2010, 23:24

no , niby te gotowe ... ale co do laserunkowego medium to nie jestem zadowolona bo glancing medium jest do "d"
przylkeja sie do płótna i za cholere nie da sie wycierać bez ściereczki z terpentyną . Laserunek z tym medium jest jak "umarł w butach " ... albo ja mam jakies przeterminowaną, bo ilekroć rozrabiam te medium z farbą laserunkową, ta przykleja sie do płótna jak guma arabska i za cholere nie da sie wytrzeć , buuu
nie wiem co jest grane, ale za każdym razem mam to samo
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Fen Śr, 6 stycznia 2010, 23:33

A ja maluje glazingiem aktualnie.Rozcieńcz go terpentynowym olejkiem ,albo spirtem i po problemie.
Fen
 

Postprzez JeryL Śr, 6 stycznia 2010, 23:50

ok. mogą być wszystkie przepisy które podałaś ponadto jeszcze: 2 razy terpentyna wenecka,i raz olej zagęszczony na słońcu albo polimeryzowany lub dwie cześci werniks damarowy jedna część olej lniany
Ostatnio edytowano Cz, 7 stycznia 2010, 00:17 przez JeryL, łącznie edytowano 1 raz
JeryL
 

Postprzez Magdalena Sciezynska Cz, 7 stycznia 2010, 00:11

ha moja inteligencja zamarzła
co to znaczy oprócz tego....? ( tego co napisałeś)
to po co to pisać ?
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez JeryL Cz, 7 stycznia 2010, 00:15

Oprócz tego co sama napisałaś powyżej,już napisałem bardziej zrozumiale ja też chyba przemarzłem na dworze :D i logika budowy zdania stała mi się obca.
JeryL
 

Postprzez Magdalena Sciezynska Cz, 7 stycznia 2010, 00:39

czyli , bratnim duszom iloraz maleje wraz z niższą temperatura zewnętrzną , jak sie cieszę , a ja myślałam, że to tylko ja tak mam :D
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Magdalena Sciezynska Cz, 7 stycznia 2010, 16:03

terpentyna wenecka mi zastygła cały słoik
czy da się coś z tym zrobić?
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez JeryL Cz, 7 stycznia 2010, 16:42

Jedyne wyjście to ciepło czyli tzw. łażnia wodna (czli słoik wstawiamy do garnka z wodą i podgrzewamy na małym gazie aż do rozpuszczenia terp. w.) i terpentyna powinna wrócić do stanu płynnego tak samo jak podobnie potraktowany skrystalizowany miód.Niestety terpentyna Kremera mocno się krystalizuje z uwagi na zawartą w niej kalafonię.Terpentyna wenecka Talensa jest bardziej płynna i chyba bez tego dodatku przez to łatwiej się jej używa ja i tak ja rozcieńczam olejkiem terpentynowym gdyż mimo wszystko jest za gęsta.
JeryL
 

Następna strona

cron