szpachla malowane

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości

Postprzez Magdalena Sciezynska Pn, 24 stycznia 2011, 23:20

fotka mocno oszukana , bardzo zażółcona , powinnam zrobic ja rano

i to jest przykład mojej niecierpliwości
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez MPietak Wt, 25 stycznia 2011, 08:16

malując szpachla potrzebne jest wiecej ekspresji i zdecydowania by uzyskać lekkość.Wodę pociągnął bym zdecydowanymi plamami. Tak jak Jagoda szpachlą bez oleju fajna zabawa i efekty.
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Waldemar Jarosz Wt, 25 stycznia 2011, 14:04

Krakusia- zależy jakie farby używasz. O dziwo Astry mają mało oleju i są dosyć gęste!
Avatar użytkownika
Waldemar Jarosz
.
..
2...
3..

.
..
2...
3..
 
Posty: 1283
Dołączył(a): Wt, 17 sierpnia 2010, 08:30
Lokalizacja: Polska

Postprzez Beata Wt, 25 stycznia 2011, 14:13

Jagoda napisał(a):...a niekiedy bezpośrednio na płótnie ( co podobno jest grzechem)


O jesusicku to ze mnie grzesznica straszna :D lubię mieszać, przecierać bezpośrednio na płótnie

Lamka podpisuję się pod wypowiedzią Krakusi, mnie tez brakuje głębi, przydałoby się zróżnicować plany. Przez mocniejsze kontrasty na planie drugim idą one do przodu, a plan pierwszy chowa się.
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Magdalena Sciezynska Wt, 25 stycznia 2011, 14:58

zrobie lepszą i jak trzeba bedzie to z różnicuję perspektywę
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez szklanytygrys Wt, 25 stycznia 2011, 19:24

jola napisał(a): nie lubię myć pędzli to jest wkurzające a farby z tuby biorę na palecie dobieram kolor i jest ok.


Dokładnie z tych samych powodów bardzo szybko na samym początku przygody z malowaniem olejami zacząłem używać szpachelek. Poza myciem pędzli "po" (to jeszcze dało by się znieść). wciąż trzeba czyścić pędzle w trakcie, bo inaczej brudzą się kolory na płótnie (bardzo tego nie lubię) i mnóstwo farby idzie na straty w ręczniki i szmatki. To samo z terpentyną i mediami - przy szpachelce mam jeden słoiczek mieszanki oleju, terpentyny i sykatywy, która prawie się nie brudzi i tylko czasem muszę uzupełnić. Gdybym malował pędzlami musiałbym co chwilę zmieniać ten płyn żeby nie brudzić sobie pracy.
Ale to też napewno kwestia wprawy i osobniczych predyspozycji. Gdyby nie było szpachli pewnie tez bym się jakoś nauczył "czysto" malować pędzlami, lub polubił jakieś inne efekty. A tak zostałem juz przy szpachli.
Avatar użytkownika
szklanytygrys
1.

1.
 
Posty: 76
Dołączył(a): Pt, 6 listopada 2009, 09:10

Postprzez Magdalena Sciezynska Wt, 25 stycznia 2011, 20:45

dokleiłam fotke z naturalnymi kolorami, ale i tak trzeba poprawić
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Grzeczny Wt, 15 listopada 2011, 15:32

[/quote]

Dokładnie z tych samych powodów bardzo szybko na samym początku przygody z malowaniem olejami zacząłem używać szpachelek. Poza myciem pędzli "po" (to jeszcze dało by się znieść). wciąż trzeba czyścić pędzle w trakcie, bo inaczej brudzą się kolory na płótnie (bardzo tego nie lubię) i mnóstwo farby idzie na straty w ręczniki i szmatki. To samo z terpentyną i mediami - przy szpachelce mam jeden słoiczek mieszanki oleju, terpentyny i sykatywy, która prawie się nie brudzi i tylko czasem muszę uzupełnić. Gdybym malował pędzlami musiałbym co chwilę zmieniać ten płyn żeby nie brudzić sobie pracy.
Ale to też napewno kwestia wprawy i osobniczych predyspozycji. Gdyby nie było szpachli pewnie tez bym się jakoś nauczył "czysto" malować pędzlami, lub polubił jakieś inne efekty. A tak zostałem juz przy szpachli.[/quote]

1. Żeby mycie pędzli nie było wkurzające wystarczy na raz zajmować się określoną powierzchnią płótna, a więc określonym zakresem tonacji, a "bród" zawsze można... przerobić na to co "być miało" bo tak właśnie wygląda...
2. no i polecam szmatki, nie do malowania (wycierania), ale to dodatkowego czyszczenia pędzli, wtedy nawet "brudna" terpentyna" nie szkodzi ;) = rady "starych" wyjadaczy, sprawdzone w praktyce.

Szpachelki som super!!! :)
A poprawianie jest problemem tylko wtedy, gdy maluje się etapami, polecam spróbować metody alla prima - mokre w mokre.
Avatar użytkownika
Grzeczny
 
Posty: 164
Dołączył(a): N, 13 listopada 2011, 17:16
Lokalizacja: Tczew

Poprzednia strona