Jak uzyskać kolor?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości

Postprzez Jerzus Śr, 4 listopada 2009, 09:01

Jak w temacie. Może bardziej doświadczeni koledzy/koleżanki po fachu podpowiedzą jak uzyskać koloer nieba z fotki Petuchy ? :)

Petucha pozwoliłem sobie wkleić tutaj twoją fotkę w celu wizualizacji :) mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko.
Obrazek

Na moje oko będzie tam sienka, kadmium pomarańczowe i może odrobinkę jakiejś szarości. Jak wy byście mieszali ?
Avatar użytkownika
Jerzus
2.
1..

2.
1..
 
Posty: 438
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 14:44

Postprzez Galandir Śr, 4 listopada 2009, 19:35

hmm ja bym probawal pierwsza warstwa jakis błęki mozee nawet indygo a na to leciutko pomarańcz <laserunek?>. a tak bym kombinował pomarańcze z małą iloscią błekitu. zreszta to co widze na zdjęciu to cala gama barw na niebie zatem ciezko jednoznacznie określić.
Avatar użytkownika
Galandir
 
Posty: 729
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 22:07

Postprzez JeryL N, 8 listopada 2009, 02:51

Ja bym użył np. różu angielskego regulowanego dodatkiem brązu oksyydowanego, żadnego błękitu bym nie dawał.Albo róż angielski z caput mortum.Siena palona z jasnną ciepłączerwienią kadmową typu cynober trzeba popróbować do skutku :)
JeryL
 

Postprzez Fen N, 8 listopada 2009, 13:23

Galandir ,mnie się wydaje(wydaje!) ,że to co Ty proponujesz to jest recepta na uzyskanie zieleni bardziej ,a nie tego ,co widać na fotografii ;)
Fen
 

Postprzez oldmalarz N, 8 listopada 2009, 13:40

róz angielski czerwień ,biel -to do nieba
ugier złoty ,błekit kobaltowy czerwien biel -to do sniegu ..
swiatło przy wagonie biel z ultramaryna ..regulowana błekitem kobaltowym i fioletem..
lokomotywa ziemia kasselska czerwien alizaryn regulowany ugrem złotym ze sladowymi ilosciami viridianu..

korekty szrosciowe w polowie pracy i dalej w zaleznosci od posuwanej pracy wprowadziłbym
ultramaryną i umbrą naturalną ..ewentualne sladowe ilosci bieli mieszjac z tymi kolorkami dla "zmlecznienia" szarosci ..
z prawej strony lokomotywy w swietle drzewa bardzao bardzo delikatnie przylaserował rembrandt-em 251
to tyle odemnie..
oldmalarz
 

Postprzez Jerzus Wt, 10 listopada 2009, 14:35

Dzięki za podpowiedzi. Każdy ma własne koncepcje. Myślę, że trzeba poprostu popróbować.
Avatar użytkownika
Jerzus
2.
1..

2.
1..
 
Posty: 438
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 14:44


cron