Akryle

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

Postprzez Grzeczny Śr, 19 czerwca 2013, 21:55

Pędzle to nawet w empiku teraz są w zestawach bardzo uniwersalne i tanie.

Co można akrylami, albo co ja umiem to Waldemar widział ostatnio w Tczewie ;) bo prawie połowa prac była wykonana akrylami, w tym kwadracik bardziej kolorowy, ta 40x50 i 3x 50x70, i zwierzaczki 2 z 3.

Akrylami da się wszystko to samo co innymi. Przyczepność zależy od tego, jak się przygotuje podłoże, ale real to wystarczy np. deskę czy płytę przeszlifować nieco, potem grunt akrylowy albo nawet od razu podmalówkę temperową i można malować.

Zarysowania miałem nie raz i nie dwa i na olejnych i na akrylach, wolę jednak akryle, bo ludzie nie psioczą, że na płycie, bo się przyjęło nie wiedzieć czemu, że olej to na płótnie być powinien, a akryl może być na byle czym, to wielka wygoda ;) a zarysowanie na płycie łatwiej zatuszować niż na płótnie no i płótno to naprężenia - więc i każda rysa, zagłębienie, czy pęknięcie płótna to znacznie większe zniszczenia niż się z pozoru wydaje... choć to wychodzi dopiero po paru latach. ;)
Avatar użytkownika
Grzeczny
 
Posty: 164
Dołączył(a): N, 13 listopada 2011, 17:16
Lokalizacja: Tczew

Postprzez Beata Wt, 16 lipca 2013, 01:40

Nie chciałam śmiecić u Andrzeja ;)

Ela Kolodziejczyk napisał(a)::hmm: Andrzej, napisales u Joan ze sa media zapobiegajace ciemnieniu akryli. Moglbys napisac jakie? .



Winsor & Newton lnia akryli Artists' jest gotowym produktem, dają gwarancję stabilności koloru – farba zachowuje ten sam odcień zarówno kiedy jest mokra, jak i sucha są jasne i świetliste nie tylko w formie mokrej, ale również zachowują swoje wizualne właściwości po wyschnięciu. Nie zmieniają koloru i nie ciemnieje tonacja barw. Widać jaki osiągnie się efekt końcowy już w momencie wykonywania pracy malarskiej.

więcej > ww.maluje.pl/photo/tinyMce/WN AAC PL VIEW.pdf

Zibelius napisał(a):Na przykład ten środek niweluje ciemnienie akryli po wyschnięciu. :)
http://www.szal-art.pl/artists-akryl-me ... 1277_4453/


Zapewne medium które pokazał Zibelius też jest w tych farbach plus genialne jakość pigmentów w porównaniu z farbami niższej klasy
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Zibelius Wt, 16 lipca 2013, 07:54

Nie każdego stać na najdroższe farby ale każdego stać na medium które pomoże farbom.Ja maluje Majmeri i Maries,dodaje różne media i nic mi nie czernieje.Czasami się zapomnę,źle wymieszam farby i wtedy coś zepsuję.Ale w końcu to mój obraz.Poprawie jak wyschnie i się śmieje . Ważne żeby sobie znaleźć takie farby które pasują artyście i malować zawsze jednymi .Uczy się wtedy malarz mieszania odruchowego i koncentruje się na tym co maluje a kolory jakby same się pozyskują stosownie do doświadczenia. Kolory mam czyste.Kupuje duże opakowania kilowe i półkilowe i wychodzi tanio.Ja czasami pakuje dużo farb na podobrazie to i dużo zużywam.Za komuny nie miałem wyboru żadnego i malowałem czym popadło i malowałem.A teraz można kupić co się zechce,tak że, można ustalić które farby mi pasują i przestać całe życie szukać i eksperymentować.Malarz ma malować :)W każdym dużym dobrze zaopatrzonym sklepie z artykułami dla malarstwa wystarczy poprosić co potrzebuje (jakie medium) i podadzą na tacy.Kiedyś chciałem szorstkiej farby gruboziarnistej podano mi od razu to co potrzebowałem .Dzisiaj jest wszystko a sklepy zatrudniają prawdziwych znawców i profesjonalistów .Nawet jak się nazwy nie zna to w internecie są telefony dużych sklepów .Wystarczy zadzwonić i wytłumaczyć o jaki efekt chodzi i doradzą.To profesjonaliści. :)
Zibelius
 

Postprzez Beata Wt, 16 lipca 2013, 08:46

Maimeri mam sporo olejnych i jestem z nich zadowolona. Grubo ziarnista jest seria Terre Grezze d'Italia mozna nią nakładać grubsze warstwy. Wracając do akryli, robią tej firmy w opakowania 500 ml czy jakieś inne używasz? Czasami kupuję w większych opakowaniach Flugera ale to do decoupage, do typowego malarstwa mam jakieś opory, chociaż muszę przyznać, że kolory i konsystencja bardzo gęstej śmietany bardzo mi odpowiada. Cena też :)

W naszych okolicznych sklepach nic nie potrafią doradzić, wielu rzeczy nie prowadzą. Medium które pokazałeś na pewno nigdy nie zagości na półkach a panie zapytane o ten produkt na sto procent będą wciskać medium opóźniające wysychanie lub zwiększające połysk do tego jakości tak nędznej, że i tak nic te produkty nie dają. Dobrze, ze mamy sklepy internetowe :dance: Nigdy nie dzwoniłam i nie pytałam :hmm: Chyba zrażona wiedzą w sklepach w których bywałam :D Zawsze szukałam informacji sama. W jakich sklepach internetowych można pytać i posiadają odpowiednią wiedzę? Może przyda się na przyszłość.
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez joanpolkosnik Wt, 16 lipca 2013, 09:02

Beata, do Szał artu (Szał dla plastyków) możesz śmiało wysłać e-maila z zapytaniem o produkt. Oni doradzają, pomagają wybrać. Mają też stronkę na Fb i tam też można wysłać do nich wiadomość na priv albo w poście.
joanpolkosnik
 
Posty: 118
Dołączył(a): N, 7 kwietnia 2013, 11:19

Postprzez Zibelius Wt, 16 lipca 2013, 09:17

Duże opakowania kupuję tylko dlatego że dużo maluję i czasami na dużym formacie.Poza obrazami które publikuję w internecie o formatach przeważnie 80x60 cm ,maluję też jeden duży obraz miesięcznie na podobraziu 3d 120x100 cm ale tych nie pokazuję publicznie bo maluje je pod wystawę.Każdy sobie znajdzie gdzie takie farby kupić ,są stosunkowo tanie i w opakowaniach 1000ml i 500ml. Nazywają się Maimeri Acrilico są geste,bardzo wydajne i mają piękny czysty kolor. Prawie nigdy nie maluję kolorami prosto z opakowań zawsze mieszam i szukam własnych kolorów takich jak mi pasują Do tego używam Maimeri 3D droższe ale rewelacyjne do impasto, malowania szpachlami.Każdy znajdzie farby jak tylko zechce stosowne do swoich upodobań.To co w jednej technice siedzi w innej może się wcale nie sprawdzić .To co pasuje mnie ,malującym w inny sposób może nie spasować wcale a nawet być szkodliwe dla ich malarstwa.Nie chce tu reklamować żadnych sklepów chociaż jedną podałem .Minimum inicjatywy i można wyszukać ogromny super zaopatrzony sklep i wykonać telefon .Wszystko wyjaśnią.Takie sklepy zatrudniają ludzi którzy wiedzą czym handlują ale trzeba o takiego dopytać i tyle.Mam telefony ale minimum własnej inicjatywy nie zaszkodzi.A te farby do ziarna mam zupełnie inne jak te co podałaś i specjalne pasty którymi najpierw maluje fragmenty a później ich powierzchnię kolorami .Jestem ciekawy czy malujesz duże formaty impasto. Pokaż jakiś Beatko :) Kilowe opakowania otwarte i zamykane jak maluje się płasko i małe obrazki zepsują się po jakimś czasie jak każda otwierana farba .Ja mam farby z 80-tych lat olejne i są nadal dobre i się nadają ale zrobili je profesjonaliści i zaschły się zakrętki a dzisiejsze zamykania np.w tych 1000 ml są na pewno niezbyt szczelne do długotrwałego przechowywania.Można oczywiście przelewać do małych opakowań i zaklejać.
Załączniki
Maimeri.jpg
Maimeri.jpg (14.11 KiB) Przeglądane 11103 razy
Zibelius
 

Postprzez Ela Kolodziejczyk Wt, 16 lipca 2013, 14:32

Dzieki za linka z medium zapobiegajacemu czernieniu :) Az mi sie wierzyc nie chce, to chyba jakas nowosc. Szukalam kilka miesiecy temu nie nic takiego nie znalazlam.
:-*
Avatar użytkownika
Ela Kolodziejczyk
 
Posty: 574
Dołączył(a): Śr, 19 grudnia 2012, 22:46

Postprzez Zibelius Wt, 16 lipca 2013, 14:48

Witaj Ela .jest dużo takich środków.To medium Maimeri działa przeciwko zmianom kolorów po wyschnięciu,farba nabiera blasku i lepiej przylega do podobrazia.Macza się w tym pędzel podczas malowania,wystarczy troszeczkę odlać i mieć obok wody i tyle.Po problemach.Akryle właśnie to mają że trzeba trochę dodać różnych mediów i mamy farby dorównujące olejnym.A wielcy malarze w historii nie malowali akrylami swoich obrazów tylko i wyłącznie dla tego że ich nie było,nie istniały. :lol: :-* Na zdjęciu to medium które załatwi wasze problemy.
Załączniki
Medium do akryli 2.jpg
Medium do akryli 2.jpg (20.73 KiB) Przeglądane 11080 razy
Zibelius
 

Postprzez Ela Kolodziejczyk Wt, 16 lipca 2013, 14:54

Dzieki Andrzej :) bede musiala kupic takie medium, jestem ciekawa jak sie z tym maluje.
:-*
Avatar użytkownika
Ela Kolodziejczyk
 
Posty: 574
Dołączył(a): Śr, 19 grudnia 2012, 22:46

Postprzez Zibelius Wt, 16 lipca 2013, 15:09

Nawet nie będziesz wiedziała jak z tym się maluje,Zanim nabierzesz farbę umoczysz w tym medium pędzel i wytrzesz go o rant naczynka.Medium postawisz sobie np.obok wody.Wtedy nie zapomnisz w tym maczać.Trzeba częściej myć pędzel w wodzie ot cała trudność. :D :D
Zibelius
 

Poprzednia stronaNastępna strona