Akryle

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości

Postprzez Krysia karo konin Wt, 8 czerwca 2010, 16:24

Może mi ktoś podpowie,czy takimi normalnymi akrylami można malować na zewnątrz.Mam do ozdobienia płytę,która jest na świeżym powietrzu.I czy ewentualnie można później na nie prysnąć werniks końcowy z połyskiem.Zdaję sobie sprawę,że wieków to nie wytrzyma,ale może rok,albo sezon.
Krysia karo konin
 

Postprzez JeryL Wt, 8 czerwca 2010, 16:50

Spokojnie wytrzyma ;) .Jedna moja "maziopa" ma już 5 lat i cały czas jest na zewnątrz .Może nie dostaje zbyt ostrego światła i dlatego ale nic sie nie zmienia.a obrywa deszczem i mrozem przecież.Dodam że malowałem różnymi farbami akrylowymi (Rowney ,Polycolor Meimeri) chyba też przetarłem z wierzchu spoiwem akrylowym jak werniksem,w kazdym razie nic tego koszmarka nie rusza :lol: .
JeryL
 

Postprzez rudiart Wt, 8 czerwca 2010, 16:56

Krysiu, nie mam doświadczenia jeżeli chodzi o malowanie akrylami art. natomiast parę lat temu , przy innych zamówionych pracach na skansenie , miałem odnowić (namalować na nowo plansze kilku metrowe). Miałem poprosić kolegę o wykonawstwo ale nie odpowiadał mu termin, musiałem namalować sam. Były to akryle z puszki, po dwu latach kolor czerwony mi wyblakł, poprawiłem i trzymają się te moje malunki ładnych parę lat. Liczyłem że wcześniej mi zaproponują odnowienie , no niestety , muszę poczekać :)
To tyle moich skromnych doświadczeń :)
Pozdrawiam :-*
rudiart
 

Postprzez Krysia karo konin Wt, 8 czerwca 2010, 17:31

Dzięki.Pozdrawiam. :-*
Krysia karo konin
 

Postprzez Magdalena Sciezynska Pt, 21 października 2011, 21:06

czy werniks do akryli załatwi problem rysowania , mam obrazy np. Daniela i ktoś , coś mi je porysowało , pewnie w transporcie , ale wyglada to fatalnie , co robić ?
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Jagoda Pt, 21 października 2011, 21:16

...pewnie werniks nic nie pomoże , tak mi się wydaje, :hmm: takie zarysowania...trzeba by coś pokombinować, wszystko zależy jak to wygląda...
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Magdalena Sciezynska Pt, 21 października 2011, 21:24

wyglada tak - na gładkiej powierzchni sa rysy, jak na aucie przy zawistnym sąsiedzie.
czym po wyschnieciu akrylu można utwardzić farbę?

dlatego nie lubie akrylu
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Krysia karo konin Pt, 21 października 2011, 21:39

Akryle powinno się zaraz po przeschnięciu werniksować.Ja tak robię,jeśli nie planuję na nie nakładać farb olejnych.Wtedy nie ma prawa się porysować.
Krysia karo konin
 

Postprzez Magdalena Sciezynska Pt, 21 października 2011, 23:42

szkoda że Daniel tego nie robi, bo wiekszość jego obrazów mam podrapane , nie da sie ich nigdzie wystawiać , bo wracaja z wystwy w stanie opłakanym
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Waldemar Jarosz So, 22 października 2011, 08:47

To jest też kwestia pakowania obrazów. Trzeba owijać prace w folię bąbelkową i to załatwia problem jeśli odsyłający jest osobą dbającą o prace artystów! Z reguły tak jest , ale są też niedbaluchy. Tak naprawdę powinno się wysyłać prace skanowane i powleczone już osłoną. Tak jak to robią to fotograficy! Może wyjściem byłoby takie właśnie pokazywanie prac olejnych itp. a Oryginały byłyby bezpiecznie w archiwum! Przy obecnej technice jest to możliwe!Ja mam podobny problem. Pakuje porządnie, owijam prace. Dostaję niestety byle jak spakowane. Zawsze galernicy się spieszą. To dotyczy niestety Galerii nie mających tradycji. Te uznane dbają o prace twórców.Może jakby zapłacili za ubezpieczenie prac sytuacja byłaby inna. A tak my im zawierzamy nasze prace, nasz dorobek a Oni tak lekko nas traktują . Temat wymaga szerszej dyskusji!
:-x
Ostatnio edytowano So, 30 marca 2013, 10:04 przez Waldemar Jarosz, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Waldemar Jarosz
.
..
2...
3..

.
..
2...
3..
 
Posty: 1283
Dołączył(a): Wt, 17 sierpnia 2010, 08:30
Lokalizacja: Polska

Następna strona

cron