Tempera plus kredka,kreda,tusz

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

Postprzez Fen Pn, 11 stycznia 2010, 13:34

Wystarczy szary ,pakowy papier,kredka np."Bambino",tusz i w połączeniu z temperą,można tworzyć cudnej urody prace,bogate,sugestywne,spontaniczne.Ta Pani wyczarowuje zgrabne ,piękne rzeczy: http://www.variart.org/index.php?d=galeria&id=1945
Muszę kupić dużą rysownice i zabieram się do roboty :D
Jakiego medium użyć do tempery na papierze?
Fen
 

Postprzez Krakusia Pn, 11 stycznia 2010, 14:08

ja do tuszu i tempery używam wody, ale pewnie są inne media. Chętnie przeczytam co inni napiszą
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Fen Pn, 11 stycznia 2010, 14:37

Jajecznej tempery-czy całe jajo ,żółtko,czy coś jeszcze?
Fen
 

Postprzez Krakusia Pn, 11 stycznia 2010, 14:53

aaa o jajową temperę pytasz. Ja myślałam, że o "zwykłą". Dawniej bardzo dużo malowało się temperą, teraz akryle ją zastąpiły. A o gwaszu to już prawie się nie słyszy. A szkoda, a szkoda...
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Evagelia Pn, 11 stycznia 2010, 18:46

tempery jajowej nie polecam na papier, ogolnie do tempery mozna sporzadzic setki roznych mediow, jesli chodzi o jajowa to najslynniejsze to ocet winny z zoltkiem, lub zoltko z bialym winem. zoltko samo, nalezy rozbic jajko polozyc na dloni zoltko i delikatnie umyc pod woda, nad szklaneczka chwycic dwoma palcami aby zoltko wyplynelo a blonke wyrzucamy. sa rozne sposoby moze byc pol na pol jajko z octem, winem, moze byc 1/3 stanowi zoltko aq 2/3 ocet lub wino i odrobina wody na koniec, dozowanie najwygodniejsze zakraplaczem, ja uzywam butelki po syropie bo po kropelce wycieka medium, no i przechowujemy w lodowce. nie polecam do papieru dlatego ze farba zacznie odpryskiwac po jakims czasie przy ruchu papieru, wiec to takie nie trwale ze wielka szkoda wlozonej pracy w malowanie.. do tempery jajowej jest najlepsza deska. istnieja tez gotowe emulsje temperowe i wtedy taka emulsje mozna vna wszystko traktowac.. choc dla mnie i tak papier jest tak nietrwaly, ze w ogole na nim nie maluje.. p';
Avatar użytkownika
Evagelia
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:40