W moim ogrodzie

tu tematem jest dzieło tworzone

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości

Postprzez Indygo N, 12 lutego 2012, 12:07

lepiej ... Jeszcze "zniebieściej" drzewa w oddali i zwróc uwagę, że cień nie musi byc równy ani wielkością ani kształtem przedmiotowi . Bywa sporo dłuższy lub całkiem malutki i czasem całkiem niekształtny. Nie powinien też byc czarny, ma w sobie coś z koloru przedmiotu. Właściwie Krakusia wyłożyła wszystko bardzo jasno nic więcej nie trzeba dodawac. I tak jak napisała, zdecyduj się na jeden kierunek padania światła, teraz już nieważne czy prawdziwy.
Indygo
 

Postprzez Krakusia N, 12 lutego 2012, 12:28

Jeśli słońce świeci z lewej to musisz tylko zmienić go na kwiatach na wozie(bo sugeruje ze jest z prawej), rozmydlić ostatni plan, położyć światło na drzewach za płotem aby współgrały z kwiatami i gotowe :)
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kass N, 12 lutego 2012, 20:47

Podpowiedzi moich poprzedników są trafne i ważne... to po co chodzić na kursy malarstwa?????? żartuję... po uwzględnieniu kolejnych uwag - Twoja praca coraz bardziej nabiera "kształtów". Cierpliwości, droga daleka do doskonałości, ale idziesz w dobra stronę... :ok:
Kass
.

.
 
Posty: 47
Dołączył(a): Pt, 2 grudnia 2011, 21:55

Postprzez Magdalena Sciezynska N, 12 lutego 2012, 21:23

ale kwiaty na wózku wymagały tylko drobnej korekty u dołu, aby na deske rzucały cień, a teraz bardzo dziwnie wygladaja
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez iwik073 N, 12 lutego 2012, 21:34

wszystkie Wasze uwagi wezmę sobie do serca ,jutro pokaże co mi wyszło.
Avatar użytkownika
iwik073
 
Posty: 65
Dołączył(a): Śr, 1 grudnia 2010, 21:30

Postprzez Beata N, 12 lutego 2012, 23:16

Porównując z drugim zdjęciem. Łąka w głębi dużo lepiej, kolorystyka trawy na pierwszym planie zyskała światło i wyszła do przodu. Do nadania światła nie używaj czystej bieli. Przy takiej kolorystyce i sposobie malowania rozjaśniasz a dokładnie rozbielasz obraz, kolory robią się matowe. Czysta biel nie daje wrażenia ciepłego światła. Poza trawą ociepliłaś drzewa w tle tam dodałaś żółty to zapewne przy okazji malowania trawki tym samym kolorem tył został potraktowany, teraz drzewa wychodzą optycznie przed płot który przez biel zgasł i zrobił się chłodny przydałoby się go ocieplić. Mam nadzieje ze rozumiesz o co mi chodzi ;)
Ogólnie jak patrzę na pierwsze zdjęcie to najbardziej mi się podoba pomimo drobnych błędów. Kwiaty w wozie były po prostu cudowne. Krakusia napisała - "Nie czujesz tego obrazu, bo my Ci teraz mieszamy" - święte słowa. ;) Krakusia zawsze mądrze pisze i trafia w samo sedno ;)
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez iwik073 Pn, 13 lutego 2012, 23:48

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za uwagi ,poprawiłam ale jeszcze chyba bym musiała drzewa za płotem w miejscu gdzie są ciemniejsze bardziej poprawić niebieskim a końcówki drzew bardziej rozjaśnić :-? tak mi się tylko wydaje ale nie wiem czy dobrze mówię :hmm:
Załączniki
P1030727.JPG
P1030727.JPG (76.58 KiB) Przeglądane 8297 razy
Ostatnio edytowano Wt, 14 lutego 2012, 14:50 przez iwik073, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
iwik073
 
Posty: 65
Dołączył(a): Śr, 1 grudnia 2010, 21:30

Postprzez Evagelia Wt, 14 lutego 2012, 10:58

Teraz cos tam chyba jednak nie gra z drzewami :) Ciekawa jestem co Ci powiedza inni, sama nie umiem pomoc, ale te drzewa rzeczywiscie jakby tam cos bylo nie tak.. :) Mysle, ze takie ciagle udoskonalanie tego obrazu sprawia, ze moze jest on bardziej poprawny, ale zaczyna tracic 'swojego ducha'.. Prawdopodobnie gdybys zaczela go na nowo, na swiezo, od poczatku to wiedzialabys juz na co zwrocic uwage i moglabys w niego tchnac wiecej emocji, bylby wtedy bardziej Twoj :) Choc to oczywiscie meczaca propozycja. Mi jak cos nie wychodzi i to poprawiam to przestaje wlasnie czuc to co maluje/rysuje i wtedy czasem dochodze do takiego punktu, ze zaczynam od poczatku to samo, wtedy szybciej sie mauje, ale i wiedzac wiecej o obrazie, bledach, mozna bardziej sie skoncentrowac na "uduchowieniu" obrazu niz na samej poprawnosci, bo jesli o to chodzi to juz wiemy na co w konkretnym obrazie zwrocic uwage. Nie bierz tego jako zlych slow. Obraz jest w porzadku, a kolejne beda jeszcze lepsze. Nie musisz go malowac od poczatku, bo udoskonalanie sie bedzie przychodzic z kazdym kolejnym obrazem. A i ilu malarzy tyle sposobow, przemyslen i opinii :) Ja osobiscie to juz chyba nawet przesadzam z dazeniem do doskonalosci, no ale coz.. sie tak uparlam i trudno :-* :-* :-* Swoja droga - przepiekny ogrod!! Tez taki chce.. :ok:
Avatar użytkownika
Evagelia
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:40

Postprzez Indygo Wt, 14 lutego 2012, 11:42

ja tu czegoś nie rozumiem...Kiedy radziłam "zniebieścic" drzewa w oddali miałam na myśli w większym stopniu tę roślinośc, która teraz jest nadal zielona. Wydawało mi się, że jest dalej niż te drzewa za płotem. Skoro zrobiłaś dokładnie odwrotnie, to przypuszczam, że te drzewa za płotem są za duże w stosunku do tego zielonego. Ale tylko przypuszczam.
W każdym razie, już niezależnie od kolejnych wersji tego obrazu, moja rada jest taka:
1. drzewa w tle bardziej niebieskie i zamglone, mniej wyraźne i jeśli jedne są bliżej a inne dalej to im dalej tym bardziej niewyraźne i chłodne w kolorze
Drzewa za płotem - czy tam są dwie linie zieloności? Krzaki bliżej i drzewa dalej czy to cień od płotu?
Cienie: napisałaś, że światło z lewej ale... cień wózka na płocie jakby od przodu było, na ziemi jakby od tyłu, krzaczków na płocie jakby z boku - Kwiatów na pierwszym planie - jakby z góry - drzewa - jakby z tyłu?
Zgubiłam się. Chyba to dla mnie nauczka, żeby się nie wtrącac :dobani:
Indygo
 

Postprzez Beata Wt, 14 lutego 2012, 12:40

Mnie najbardziej odpowiadała kolorystyka, nasycenie kolorów i mniejsze rozmycie z pierwszego zdjęcia teraz korony drzew poszły daleko a jak sądzę drzewa te znajdują się nieopodal przynajmniej ich wielkość na to wskazuje. Gdyby były takie duże i takie rozmyte musiałaby być porządna mgła ;) Pozostałabym z drzewami z pierwszej wersji nadając drzewom troszeczkę kształtu delikatnie sugerując kierunek światła. Plus teraz znikła ta "dziura" za płotem którą tworzył mocny cień drzew/krzewów. Ogólnie troszkę wzmocnić/ przybliżyć drzewa, ale to tylko moje odczucie ;)
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Poprzednia stronaNastępna strona