W moim ogrodzie

tu tematem jest dzieło tworzone

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości

Postprzez iwik073 So, 11 lutego 2012, 00:06

Proszę o radę ,pierwszy raz maluję coś takiego nie jestem pewna czy wyszło mi to dobrze :hmm: czy coś musiałabym poprawić sama nie wiem :hmm:
Załączniki
P1030710.JPG
P1030710.JPG (70.68 KiB) Przeglądane 11479 razy
Avatar użytkownika
iwik073
 
Posty: 65
Dołączył(a): Śr, 1 grudnia 2010, 21:30

Postprzez Magdalena Sciezynska So, 11 lutego 2012, 00:14

na płocie brak światła, w zasadzie ogólnie brak światła choinka na 3 planie za ciemna.
drewniany wózek za kiściami kwiatów mocno przyciemnij, aby był cień na desce (za każdą kępią kwiatów ) ale to tylko moim zdaniem.
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez iwik073 So, 11 lutego 2012, 00:26

dziękuję dokonam poprawek.
Avatar użytkownika
iwik073
 
Posty: 65
Dołączył(a): Śr, 1 grudnia 2010, 21:30

Postprzez Indygo So, 11 lutego 2012, 00:32

stwórz głębię - jedyne co tu sprawia, że można odnieśc wrażenie jakiegoś rozróżnienia planów, to sztachety. To za mało. Wykorzystaj kolor, żeby oddalic drzewa za płotem. Określ światło. Jeśli kwiaty na wózku są oświetlone to dają cień, o którym wspomina Lamka a sam wózek rzuca go na płot. Tak samo krzaczki przy nim.
Indygo
 

Postprzez MPietak So, 11 lutego 2012, 09:24

wazne ,że masz temat juz namalowany i możesz go potraktować jak poletko doswiadczalne.jak mawiał mój ulubiony klasyk Oldek obraz musi mieć podłoge i sufit.1szy plan mocniejszy im dalej tym jasniej by zakończyć znowu mocniejszym akcentem (sufitem) sam nie maluje takich prac moge nie wiedzieć więc posłuchał bym tych co wiedzą. :) Powodzenia
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez iwik073 So, 11 lutego 2012, 23:18

Naniosłam poprawki :-? i jak to wygląda waszym zdaniem ?
Załączniki
P1030721.JPG
P1030721.JPG (62.34 KiB) Przeglądane 11436 razy
Avatar użytkownika
iwik073
 
Posty: 65
Dołączył(a): Śr, 1 grudnia 2010, 21:30

Postprzez Kass So, 11 lutego 2012, 23:30

Po poprawce jest trochę lepiej.Chyba niepotrzebnie "wybieliłaś" kwiaty w wózkach, za bardzo są kontrastowe. Moim, skromnym zdaniem, kwiatki pozostawiłabym w pierwszej wersji. Cień pod wózkiem tez jest do poprawki. Ja bym go stonowała - im głębiej pod wózkiem - tym ciemniejszy. Trochę stonuj kolorystycznie kwiatki na łące, ich biel jest za biała, chyba, że rozjaśnisz łąkę - wtedy uzyskasz harmonię kolorów. :hmm:
Kass
.

.
 
Posty: 47
Dołączył(a): Pt, 2 grudnia 2011, 21:55

Postprzez iwik073 N, 12 lutego 2012, 00:01

Poprawiłam co jeszcze tu mogę poprawić? :hmm: nie wiem ale jakoś nie czuję tego co robię. :-?
Załączniki
P1030722.JPG
P1030722.JPG (68.18 KiB) Przeglądane 11427 razy
Avatar użytkownika
iwik073
 
Posty: 65
Dołączył(a): Śr, 1 grudnia 2010, 21:30

Postprzez Krakusia N, 12 lutego 2012, 10:24

Nie czujesz tego obrazu, bo my Ci teraz mieszamy. Ale nie przejmuj się, wybrniesz łatwo z tego a jak zaczniesz następny wtedy sama zauważysz, ze to wszystko co co teraz poprawiasz samo już wejdzie na obraz. Malując realistycznie trzeba być dobrym obserwatorem. Trzeba także czasami skłamać, czyli "oszukać oko" widza po to aby uzyskać np. głębie by obraz nie był płaski.

W naturze pewnie jest niewielka różnica między barwą drzew za płotem a tymi po lewej stronie, ale Ty powinnaś to zróżnicować bardziej po to aby uzyskać głębie. Nie byłam w tym ogrodzie ale intuicja mi mówi, że za zakrętem płotu i za drzewami z 2-go planu jeszcze kawałek ciągnie sie łąka i na jej końcu są te drzewa które widać w lewym rogu. Jeśli tak jest naprawdę to te drzewa powinny być jaśniejsze i powinny odróżniać się od tych drzew zza płotu. Możesz je rozjaśnić ale nie bielą tylko słonecznymi jasnymi barwami lub jasnym błękitem, to w zależności jaki chcesz efekt końcowy (ciepły czy zimny)tzn. słoneczny czy pochmurny.

Druga sprawa to światło. Jest zbyt duży cień nad wozem (na płocie), przesuń w lewo, rozjaśnij i zlikwiduj go po prawej stronie nad wozem bo go tam zwyczajnie nie ma skoro słońce świeci na wprost lub lekko z prawej. Lub doświetl kwiaty też nieco z lewej. Ja nie bardzo wiem skąd pada słońce hmmm. W tej chwili słońce bardzo oświetla tylko same kwiaty i pada jakby od prawej strony. Jest to możliwe gdy są dziurawe chmury tzn. takie tuż przed burzą, ciemne ale z małymi przerwami przez które ostro świeci słońce, ale niebo na obrazie sugeruje, że chmur tu brak. Zatem coś nie gra. Albo trzeba domalować kilka chmur i przedłużyć słoneczne barwy na kawałki trawnika, płotu i na dosłownie klika liści - powstanie wtedy taki cudnie "migoczący" obraz gdzie ostre światło tańczy z cieniem.
Albo niebo pozostawić jakie jest, ale wtedy trzeba doświetlić drzewa nad płotem aby współgrały z kwiatami. Doświetlajac (z pamięci) te drzewa nie możesz popełnić błędu. Czyli światło ma padać identycznie jak na kwiaty, z lekko prawej strony nadając tym bryłowatość drzew, bo drzewa są krągłe.
Jeśli słońce pada lekko z prawej to trochę źle oświetliłaś sztachety. Inaczej mówiąc musisz sie zdecydować gdzie jest słońce.

Są to typowe błędy gdy maluje się realistyczne obrazy z pamięci, a przecież to Twój ogród, zatem najłatwiej dokończyć go światłem w naturze o określonej godzinie tak, aby słońce odpowiednio świeciło. Ale Ci namotałam oooooj
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez iwik073 N, 12 lutego 2012, 11:49

bardzo Ci dziękuję Krakusiu,posłucham twoich rad zobaczę co mi wyjdzie :-* malując nastawiłam się że światło ma padać z lewej strony wprost na kwiaty i na płot.
Avatar użytkownika
iwik073
 
Posty: 65
Dołączył(a): Śr, 1 grudnia 2010, 21:30

Następna strona

cron