Kopia wg. wybranego dzieła

tu, wstawiamy własną kopie słynnego dzieła
lub dzieło mistrza po mojemu

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

Postprzez Zibelius Pt, 3 maja 2013, 17:32

Pamiętam jak w latach 80-tych na zamku Ogrodzieniec była wystawa jakiegoś poważnego artysty ale nie pamiętam jakiego.Wiem że cudownie malowane zamki ,pałace kapliczki,duże akwarele . No i jako przewodnik oprowadzałem tam wycieczkę.A tu podszedł do mnie taki człowiek z podzamcza rolnik i mówi że,obejrzał te obrazy na tej wystawie i nawet fajne, ale on ma lepsze w stodole.Puściłem to prawie mimo uszu.Coś mnie jednak tchnęło.Puściłem wycieczkę i poszedłem z nim.SZCZĘKA MI OPADŁA DO ZIEMI.W stodole stało kilkadziesiąt obrazów które sam namalował.Nigdy nie chodził do żadnych szkół, nie miał kontaktów z innymi malarzami ale tatuś mówi malował i dziadek malowali tak po pracy na roli to coś mnie nauczyli.Oczy przecierałem.Stały przede mną rewelacyjnie namalowane pejzaże,martwe natury,a portrety spracowanych ludzi że, Boże jedyny.Farby olejne takie dostępne w sklepach papierniczych(bo kiedyś w takich sklepach kupowało się farby) :lol: Za dwa dni przywiozłem mu album jakiegoś ruskiego malarza i tak namalował z tej reprodukcji że, załamał mnie całkowicie.Nie miał pojęcia o Tycjanach i innych wielkich ,nie miał pojęcia o żadnych regułkach.Miał tylko terpentynę,olej i najtańsze komunistyczne farby olejne i blejtramy które sam sobie zrobił naciągając na listewki płótno i nie wiem czym je gruntował i zwykłe szczeciniaki.TALENTU SIĘ NIE WYMUSI .TALENT SIĘ MA ALBO NIE MA.KONIEC .
Zibelius
 

Postprzez Ela Kolodziejczyk Pt, 3 maja 2013, 18:07

Yoland :)
ja nie mam wyksztalcenia artystycznego, nie skonczylam ASP, A spytaj kogos po ASP co sadzi o poziomie artystycznym w liceum plastycznym :lol: Zaczynalam tak jak Ty, i nawet ostatnio dowiedzialam sie od Ciebie ciekawych rzeczy o pejzazu, ktorych nie wiedzialam :)
:-* :-*
Avatar użytkownika
Ela Kolodziejczyk
 
Posty: 574
Dołączył(a): Śr, 19 grudnia 2012, 22:46

Poprzednia strona