Ufo w starej sztuce malarskiej

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości

Postprzez czarna_z_boru Śr, 27 lipca 2011, 22:02

Znalazłam dość ciekawy artykuł.

"Ufo w starej sztuce malarskiej "
Poniżej link do srtony gdzie mozne zobaczyc wiecej:

http://szokblog.pl/FotoWideo.jsp?idblg=7522


...czego to sie można jeszcze doszukać... :hmm: ;)
czarna_z_boru
 

Postprzez Grzeczny So, 19 listopada 2011, 13:11

Dwa ostatnie ciekawe, reszta to... prymitywnie vel symbolicznie przedstawione chmury, obłoki z których pada niebiańskie światło Boże, albo siedzą na nich święci, co zresztą na jednej z prac widać dosadnie, albo uproszczone wizje ludzi / aniołów z aureolami... albo ludzie na księżycu - kiedyś wyobrażenie dość popularne, biorąc pod uwagę jak wyobrażano sobie świat w średniowieczu... a najbardziej znane w Polsce z opowieści o niejakim Twardowskim... ;)

To raczej dowód na to, jak silne działają na nas skojarzenia, np., często widzimy twarze w szybie, ikony w zabliźnionych śladach obciętych gałęzi, albo - co mam nawet na zdjęciu, w narośli na drzewie można ujrzeć głowę cierniem ukoronowanego Jezusa... w górach są skały o wyglądzie ludzkich twarzy, czy, nawet na marsie, przypominających całe sylwetki, a korzenie, co też mam na fotkach i niedługo namaluję... mogą wypisz wymaluj przypominać zwierzęta, albo dziwaczne stwory, smoki, demony... i co najciekawsze widzimy to tylko my, istotki z gatunku homo sapiens ;)
Avatar użytkownika
Grzeczny
 
Posty: 164
Dołączył(a): N, 13 listopada 2011, 17:16
Lokalizacja: Tczew

Postprzez Jagoda So, 19 listopada 2011, 18:23

Prawdę piszesz Grzeczny....
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Indygo So, 19 listopada 2011, 21:10

Grzeczny napisał(a):.... w narośli na drzewie można ujrzeć głowę cierniem ukoronowanego Jezusa... w górach są skały o wyglądzie ludzkich twarzy, czy, nawet na marsie, przypominających całe sylwetki, a korzenie, co też mam na fotkach i niedługo namaluję... mogą wypisz wymaluj przypominać zwierzęta, albo dziwaczne stwory, smoki, demony... i co najciekawsze widzimy to tylko my, istotki z gatunku homo sapiens ;)


W naszym Kontenerze na głupoty znajdziesz sprośne marchewki i seksowne brzozy ;)
np tę:
Obrazek
Indygo
 

Postprzez olgaannahm N, 20 listopada 2011, 17:59

Niesamowita ta natura.. ;)
Avatar użytkownika
olgaannahm
..
1.

..
1.
 
Posty: 1415
Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011, 00:41

Postprzez Grzeczny Pn, 21 listopada 2011, 13:32

Hmmm,,, z tą brzozą... to ona mi jednak wygląda na kreatywne połączenie nowych technologii grafiki / obróbki zdjęć z naturą... czemu?
Ano... za... dobrze widoczna dłoń, ramię, "cycek" z tejże strony, no i kształt twarzy akurat jakby ze starożytnej rzeźby..., to jest (jak dla mnie)... zbyt doskonałe jak na przypadek natury, jeszcze w inne elementy bym uwierzył... ale w tak idealną formę to jakoś takoś...

;)
Avatar użytkownika
Grzeczny
 
Posty: 164
Dołączył(a): N, 13 listopada 2011, 17:16
Lokalizacja: Tczew

Postprzez Jagoda Wt, 22 listopada 2011, 20:17

:hmm: ...też miałam to napisać, ale wyręczyłeś mnie...
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Krysia karo konin Wt, 22 listopada 2011, 20:25

Grzeczny wyłożył kawę na ławę i czar prysł.A ja uwierzyłam.Teraz dopiero widzę,że ma rację.
Krysia karo konin
 

Postprzez Indygo Wt, 22 listopada 2011, 21:03

nie wiem czy to zdjęcie jest przerobione czy nie ale widywałam takie drzewa w naturze, a nawet bardziej perwersyjne - nic to nadzwyczajnego. A dziś kupiłam w warzywniaku sprośną pietruszkę podobna do tych marchewek z Kontenera na głupoty. Nawet chciałam ją sfotografowac i zamieścic ale uznałam, że byłoby przesadą przeciąganie tu tego wątku dyskusji :)
Indygo
 

Postprzez Grzeczny Śr, 23 listopada 2011, 23:08

Wątek jest i tak dziwny = o ufo w średniowiecznym świętym obrazku :D
Jak można tak, to może być i fajna sprośna pietruszka, ja miałem kiedyś gruszkę podwójną, łączącą się tylko górą, wyglądała... jak khe khe... ten tego.

Co do drzew - że tak ujmę delikatnie - tego szczególnego rozdwojenia pnia u dołu, to jak najbardziej, są takie, ba, widziałem drzewo, niestety już złamane podczas jednej z burz - w którym gałąź wrosła z powrotem w pień ale tak była pokrzywiona, że wypisz wymaluj kobieca twarz z profilu.
W powyższej brzozie najbardziej podejrzany wydaje mi się kciuk dłoni - bo nie trzyma koloru, jest... w kolorze nieba... a nie brzozy - jest jakby nałożeniem obrazu 3d na ciekawe skądinąd zdjęcie - które zapewne samo w sobie byłoby zadziwiające i warte dokumentacji.

Poszukam ciekawych zdjęć z mojego archiwum i wkleję parę. Można by nawet taki konkurs zrobić ;) na dziwadła natury.
Avatar użytkownika
Grzeczny
 
Posty: 164
Dołączył(a): N, 13 listopada 2011, 17:16
Lokalizacja: Tczew

Następna strona

cron