Wartość artystyczna,artyzm.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości

Postprzez wsuwebma So, 18 sierpnia 2012, 18:02

Jan Socha pseudonim artystyczny „Szary”. Czołowy współczesny polski artysta malarz. Absolwent dwóch wydziałów Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Placu Matejki oraz elitarnego liceum plastycznego. Talent Mistrza objawił się już we wczesnej szkole podstawowej.
Artysta specjalizuje się w Malarstwie, choć tworzy w różnych dziedzinach: grafika, architektura wnętrz, ceramika, formy nowoczesne. Jego ulubionym nurtem, w którym się specjalizuje jest Surrealizm i motywy społeczne szczególnie w ujęciu relacji damsko-męskich. Autor uwielbia motywy tradycyjnych instrumentów: skrzypce, kontrabas, wiolonczela i umiejętnie wplata je w symbolikę swoich dzieł.
Mistrz jest laureatem wielu nagród w dziedzinie twórczości artystycznej. W latach 1991-1996 dyrektor Ośrodka Kultury. Obecnie nauczyciel sztuki malarstwa w wielu szkołach plastycznych i Akademii Sztuk Pięknych. Jest cenionym w środowisku artystą; malarzem-wizjonerem, a także popularyzatorem sztuki wśród młodzieży
Stylistykę swoich prac z ostatnich lat, autor definiuje, jako transcendentną symbolikę natury ludzkiej.
Połączenie myślenia abstrakcyjnego i twórczego z elementami realistycznymi, oraz z aplikacjami surrealistycznymi w połączeniu z pewną dozą metafizyki są przejawem twórczego myślenia autora.
Motywy seksualności i natury ludzkiej zwłaszcza kobiecej są dominującym aspektem w twórczości Mistrza. Artysta jest również autorem opracowań projektów konceptualnych.
Jego prace znajdują się w Muzeum Narodowym a także w kolekcjach prywatnych na całym świecie.
Prywatnie Mistrz to niezwykłą, bogata ponad czasowa osobowość, która kontrastuje z pseudonimem artystycznym „Szary”. Autor jest człowiekiem skromnym.
wsuwebma
 
Posty: 1
Dołączył(a): So, 18 sierpnia 2012, 17:33

Postprzez MPietak So, 18 sierpnia 2012, 19:13

jestem ignorantem mam prawo nie znać tego pana ale zawsze kiedy czytam w odniesieniu do artysty słowo Mistrz w poważnym tekscie o nim samym w dzisiejszych czasach to jakoś mnie to ?? dziś już nie ma cechów prywatnych praktyk u mistrzów malarskich to z kad takie nazewnictwo mistrz.Atysta bardziej mi pasuje jeśli ktoś ma ?może powie jak jest na dyplomie ukończenia ASP Czytałem tekst jak bym czytał o Kimirsenie to mi nie pasi .No proszę :-? Talent Mistrza obiawił sie już we wczesnej szkole podstawowej ble ble :-P :-P z całym szacunkiem dla samego Artysty :hmm:
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Poprzednia strona

cron