dowcipy i anegdoty o malarzach

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości

Postprzez Krysia karo konin Śr, 7 kwietnia 2010, 22:16

Gustave Courbet tworzył wyłącznie realistyczne sceny z życia.Kiedyś gdy poproszono go,by namalował anioła,odpowiedział:
-Namaluję anioła,kiedy go zobaczę!

CIEKAWOSTKA
Najmniejszy obraz świata zatytułowany" Pejzaż zimowy"namalował Stanisław Przewłocki włosem z własnej brody w 2000 roku.Ma 2mm szerokości i 4 mm wysokości.
Krysia karo konin
 

Postprzez Krysia karo konin Pt, 9 kwietnia 2010, 20:28

Syn znanego bankiera londyńskiego,rzekł kiedyś do Pabla Picassa:
-Rzuciłem medycynę,żeby zostać malarzem.Jestem przekonany,że w ten sposób przyniosę ludzkości więcej pożytku.
-Już pan przyniósł wystarczająco dużo,rzucając studia medyczne!

I ciekawostka.
W jednym z kościołów w Rumunii wiszą obrazy,gdzie Lenin oskarża Jezusa podczas sądu nad nim,a John Lennon znajduje się w scenie przedstawiającej Zmartwychwstanie.
-
Krysia karo konin
 

Postprzez Magdalena Sciezynska Pt, 9 kwietnia 2010, 23:44

O rany!!!
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez kanton N, 11 kwietnia 2010, 14:36

Menasze i Efraim Seidenbeutel
Opowiadania o parze bliźniaków są legendarne i wiele z nich jest prawdopodobnie apokryficzne. Mówiło się, że zdawali egzaminy jeden za drugiego i czasami chodzili na zmiany na wykłady. Wszystkich rozbrajali swoimi zabawnymi figlami. Na przykład, lubili pokpiwać sobie z fryzjera - znanego z umiejętności golarskich - twierdząc, że tracił on swoje mistrzostwo. Efraim, nieogolony, wchodził w kilka godzin po tym, jak jego bliźniak wyszedł z fryzjerni, twierdząc, że fryzjer nie ogolił go był starannie. Według innej historyjki, kiedy dentysta założył Menasze złotą koronę, Efraim zaraz kazał założyć sobie koronę na zdrowy ząb, tak by nadal wyglądali oni identycznie do ostatniego szczegółu. Bliźniacy bywali sensacją na dorocznym Balu Artystów w Kazimierzu. Jeden z nich wchodził do tekturowego pudła z jednej strony sceny, a w sekundę później drugi wyskakiwał z identycznego pudła po drugiej stronie. Widownia szalała z zachwytu.
Żródło: www.zwoje-scrolls.com/zwoje28/text12p.htm
kanton
 
Posty: 15
Dołączył(a): Śr, 31 marca 2010, 02:15

Postprzez Krysia karo konin N, 11 kwietnia 2010, 21:23

Salvador Dali siedział kiedyś w kawiarni ze znajomym.Rozmawiali o męskiej modzie.
-Mój krawiec-odezwał się Dali-twierdzi,że dla mnie jest bardzo trudno uszyć ubranie!
-Dlaczego?
-Bo nie płacę. :) :) :)

W 2004 roku Lucian Freud namalował akt przedstawiający modelkę Kate Moss gdy była w ciąży.Akt sprzedano za
5 500 000 dolarów.
Krysia karo konin
 

Postprzez echium Pt, 16 kwietnia 2010, 16:28

Stanisław Wyspiański w okresie , kiedy zasłynął swymi pastelowymi portretami, jeśli model mu nie odpowiadał, portretu nie wykonywał.
Pewnego razu przyjechała z Warszawy żona bogatego bankiera, aby pozować do portretu.
Wyspiański usadowił damę na fotelu, obejrzał ją ze wszystkich stron, po czym wyjął z biurka otrzymane z góry, dość wysokie honorarium i wręczając zdumionej bankierowej, powiedział:
- Przyjrzałem się pani dokładniej i nie widzę powodu, by pani miała mieć swój portret...
Avatar użytkownika
echium
1...
..

1...
..
 
Posty: 199
Dołączył(a): N, 8 listopada 2009, 00:42

Postprzez Krysia karo konin Wt, 20 kwietnia 2010, 21:09

Napiszę dzisiaj ciekawostkę,która pozwoli Wam... leczyć nabywców Waszych dzieł.
Właściwości lecznicze kolorów.
czerwony:leczy grypę,pobudza krążenie i dodaje energii,
różowy:leczy astmę,pobudza apetyt i zwalcza stres,
biały:leczy choroby skóry i poprawia samopoczucie,
ciemnozielony:obniża gorączkę,zwalcza infekcje i łagodzi napięcia,
żółty:pomaga w terapii alergii i leczy depresję,
złoty:pomaga pozbyć się lęku i nabrać pewności siebie,
pomarańczowy:leczy reumatyzm i wspomaga trawienie,
brązowy:skuteczny przy leczeniu cukrzycy ,
szary:leczy opuchliznę i obrzęki,odprężą i wycisza,
niebieski:koi oparzenia słoneczne,leczy bóle stawów,
fioletowy:leczy uzależnienia i bóle głowy,
granatowy:leczy schorzenia tarczycy i gardła.
Zapyta ktoś,a na głupotę ,to jaki kolor?
Głupota jest nieszkodliwa.
I teraz wyobrażam sobie taką scenkę.Przychodzi kobitka do malarza i prosi coś na grypę. :mrgreen:
Krysia karo konin
 

Postprzez Krysia karo konin Śr, 28 kwietnia 2010, 17:37

Dawno nic nie wpisałam.Najpierw dowcip:

Pewna dama zobaczywszy swój portret pędzla Pabla Picassa,rzekła:
-Mistrzu,bardzo przepraszam,ale ja tak nie wyglądam!
-Ale tak powinna pani wyglądać.

CIEKAWOSTKA
Połączenie ołówka z gumką nastąpiło w 1850 roku za sprawą amerykańskiego wynalazcy Hymana Lippmana.W marcu 1858 roku ołówek z gumką opatentowano.
:D :D :D
Krysia karo konin
 

Postprzez Krysia karo konin Pt, 7 maja 2010, 21:52

Co prawda nie dokładacie dowcipów,ale jest dużo wejść,czyli chyba Was nie zanudzam.
Dzisiaj poczęstuję klubowiczów kilkoma ciekawostkami.

W Singapurze i Indonezji za malowanie na murach graffiti grozi kara chłosty.

Największe graffiti na świecie,mierzące 43m wysokości,znajduje się na ścianie 13 piętrowego budynku w Hamburgu/Niemcy/.Na wykonanie tego graffiti zużyto 1 500 puszek farby.Praca nad nim trwała 80 dni.

Na zielonym tle graffiti nie jest tak bardzo widoczne,dlatego m.in.w Nowej Zelandii płoty malowane są na zielono.

Zostawiona na dłuższy czas w ciemnym pomieszczeniu złota rybka,traci kolor i staje się srebrna.

;)
Krysia karo konin
 

Postprzez echium Pt, 7 maja 2010, 23:04

Pewien amerykański turysta oglądając prace młodego wówczas malarza, Henryka Siemiradzkiego, zapytał
- Ile pan żąda za ten obraz ?
- Trzy tysiące.
- Mogę dać tysiąc...
- Musiałbym chyba umierać z głodu!
- Dobrze, zaczekam...
Avatar użytkownika
echium
1...
..

1...
..
 
Posty: 199
Dołączył(a): N, 8 listopada 2009, 00:42

Poprzednia stronaNastępna strona

cron