czy przemoc w sztuce

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości

Postprzez Irranea Blathin N, 13 marca 2011, 11:55

mpietak, jeśli dobrze zrozumiałam twój post, to... ja się zgadam w całej rozciągłości. :)

Przez całe stulecia kościół podsycał antysemityzm ksenofobie i nienawiść do innych.

jakby nie patrzeć, robi to do dziś.
Avatar użytkownika
Irranea Blathin
1...
..

1...
..
 
Posty: 497
Dołączył(a): Cz, 11 listopada 2010, 02:00

Postprzez columb26 N, 13 marca 2011, 13:04

Masz po części racje, masz swoją opinie i szanuję to , choć moja jest zupełnie inna. Widzisz dla mnie kościół to nie jakiś budynek, czy instytucja kościół to ja i inni ludzie , którzy przyjeli chrzest- wspólnota ludzi i nie zgodze się z tym że kościół jest za co kollwiek odpowiedzialny. Nie można winić całości w imie jakiejś prawdy. Encyklika wyklucza odpowiedzialność narodu zydowskiego za smierć Chrystusa, ponieważ zbyt wielu księzy tkwiło w antysemityzmie i obarczało cały naród winą za tą śmierć. W kościele jest jak w społeczeństwie są jednostki nie godne nosić sutanny, ale to już nie jest temat na ten dział. Czy winę za holakoust przypisuje się narodowi niemieckiemu? Wielu ludzi to robi i nienawidzi Niemców za krzywdy wyrzadzone swoim bliskim podczas wojny, ale to władze III rzeszy są za to odpowiedzialne nie cały naród! W władzach kościelnych są również złodzieje, jak w każdej władzy i są manipulatorzy-to fakt, ale również wielu ich jest w srodowisku antyklerykalnym , którzy obarczają winą kościół za wszystko co się dzieje dookoła i podsysają nienawiść w imię swojej idei.
Można by polemizować na ten temat, ale nie warto.Kazdy ma prawo dokonać jakiegoś wyboru i nie ważne jakiego jest wyznania , rasy itd. trzeba zyć i pozwolić żyć innym.
Avatar użytkownika
columb26
 
Posty: 613
Dołączył(a): Wt, 23 listopada 2010, 19:15

Postprzez MPietak N, 13 marca 2011, 15:59

columb26 napisał(a):Masz po części racje, masz swoją opinie i szanuję to , choć moja jest zupełnie inna.- trzeba zyć i pozwolić żyć innym.

Z takim podejściem zgadzam się ,zastanawiającym zawsze jest ilu ludzi myśli podobnie? :-?
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez muszka111 Pn, 14 marca 2011, 19:26

Brawo Columb... :brawo:
to samo bym napisała gdybym widziała ten post przed Tobą...nie można uogólniać...Kościół każdego stulecia miał na sumieniu wiele...ale Kościół również jest dobrem ...dla mnie i dla wielu ludzi...bardzo wielu ludzi...a Kościół to my - ludzie wierzący...mamy rozum i wolny wybór...

a przemocy w sztuce nie lubię...choć popieram to, żeby sztuka była prawdziwa...i ukazywała również drastyczne sceny...ale nie dla szokowania odbiorcy ale dla uzmysłowienia sobie zła...do zastanowienia nad sobą...nad naszym człowieczeństwem...
Avatar użytkownika
muszka111
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 1832
Dołączył(a): Cz, 17 grudnia 2009, 03:13

Postprzez rudiart Pn, 14 marca 2011, 21:20

Temat "przemoc w sztuce" a sprawy wiary , kościoła to różne sprawy. Wszystko co ludzkie nie jest Nam obce.
Wiara , religia to indywidualna sprawa każdego człowieka i przyzwoici ludzie z zasady nie komentują , nie wytykają wad takie czy innej wiary.
Wszystko tworzą ludzie którzy tak jak my, nie są idealni, kapłani różnych wiar też to tylko ludzie... a religie od zawsze wpisywały sie w politykę i różni ludzie w różnych czasach popełniali błędy, odstępstwa, ale poza jakimiś wywrotowymi sektami w zasadzie żadna wiara nie nawołuje do przemocy, nienawiści.

W mojej ocenie nie jest ważne w co kto wierzy lub zgoła nie, ale jakim jest człowiekiem. Wśród moich przyjaciół i bardzo dobrych znajomych są ludzie o różnych korzeniach i wyznawcy różnych religii, wyznań i nie ma to większego znaczenia w Naszych relacjach.
Są miasta wielokulturowe np. Łódź, mieszkają tu ludzie różnego pochodzenia , wyznający różne religie i ateiści też, na co dzień nie wyczuwa się jakiś antagonizmów.

Co do tematu "przemocy w sztuce" to różne tematy bardzo brutalne się pojawiały i będą się pojawiały natomiast nadmierne epatowanie przemocą , brutalnością czy nawet zwykłą brzydotą jest nie smaczne, delikatnie mówiąc.
Niestety natura ludzka jest ułomna i czasem komuś" styki się zgrzeją" i wybiera taką formę zwrócenia na siebie uwagi :( ale to tak do końca nie jest ani normalne ani miłe w odbiorze.
Avatar użytkownika
rudiart
1...

1...
 
Posty: 428
Dołączył(a): So, 26 lutego 2011, 10:38

Poprzednia strona