płatny plener

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości

Postprzez Magdalena Sciezynska Wt, 7 czerwca 2011, 23:31

http://www.arte.fm/wydarzenia-artystyczne

ogłoszenie o plenerze
ciekawe ile uczestników będzie , wg wielu artystów to organizator powinien dopłacać artyście za udział , ciekawe co o tym sadzicie :hmm:
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Waldemar Jarosz Śr, 8 czerwca 2011, 06:45

My też płacimy za plener , ale pracą namalowaną .Niektórzy robią plenery płatne. Jest to ich pewnego rodzaju sposób na życie. Generalnie jestem na nie. Jedynie ta forma rozliczenia , o której pisałem wcześniej jest dla mnie do zaakceptowania!19 lipca robię taki plener dla 12 artystów/Świętokrzyskie/. Za dwanaście dni /wyżywienie, nocleg/płacimy obrazem olejnym formatu 60x50 cm, materiały nasze.Niestety nie udało mi się przekonać osoby prowadzącej gospodarstwo agroturystyczne do sponsorowania materiałów.Trudno. Ale się spotkamy z przyjaciółmi malarzami . I o to w tym chodzi!
http://kieleckieartangel.ning.com/video ... ski-plener
Tam będziemy!
Avatar użytkownika
Waldemar Jarosz
.
..
2...
3..

.
..
2...
3..
 
Posty: 1283
Dołączył(a): Wt, 17 sierpnia 2010, 08:30
Lokalizacja: Polska

Postprzez Krakusia Śr, 8 czerwca 2011, 16:17

Waldemarze, ale tam (co Lamka podała linka) też trzeba zostawić obrazy, cytuję: "Organizatorzy wybierają dwie prace". Czyli oprócz kasy jeszcze 2 obrazy.
Ja już to gdzies tutaj pisałam, ze jestem przeciwniczką dodatkowo płatnych plenerów. Kto w ogóle na takie jeździ?? skoro jest taki duży wybór bezpłatnych hmmmm
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Krysia karo konin Śr, 8 czerwca 2011, 16:56

Być może,na tego typu plenery jeżdżą ludzie,którzy na co dzień nie malują i nie mają w domach akcesoriów malarskich.Tu dostaną płótna,pędzelki,farby itd.Do tego wystarczą chęci i minimalne zdolności na początek.Myślę,że to traktują jako okazję na spędzenie urlopu.Mają zapewnioną opiekę artystyczną przez malarzy profesjonalistów,którzy prowadzą takich ludzi.
Myślę,że gdybym zaczynała i nie miała jeszcze żadnych propozycji plenerowych,skorzystałabym z takiej oferty,chociażby dlatego,żeby sprawdzić się w pięknych okolicznościach przyrody.W sumie kosztowałoby mnie to 400 zł ,czyli na dobę 40 zł.Gdzie za takie pieniądze spędzę urlop? zakładam w miłym towarzystwie i ciekawym miejscu,a przy okazji mogłabym się czegoś nauczyć.
Ja tak to widzę,nie musicie się ze mną zgadzać.
Krysia karo konin
 

Postprzez Indygo Śr, 8 czerwca 2011, 22:52

Miejsce jest piękne - będę tam za półtora tygodnia ale bez pędzli ;) I znam osobę, która była tam na plenerze jakieś 2 lata temu, tylko nie wiedziałam, że musiała płacic, no chyba , że wtedy były inne zasady. I rzeczywiście była plenerową debiutantką.
Indygo
 

Postprzez rudiart Pt, 10 czerwca 2011, 09:15

wspomnienia 1878  -2.jpg
wspomnienia 1878 -2.jpg (47.75 KiB) Przeglądane 8647 razy
He, he , he... do tej pory były plenery różne ale... wszelkiego rodzaju twórcy , poza nielicznymi wyjątkami, raczej nigdy nie byli ulubieńcami fortuny ;)
Jak widać w komunistycznym kapitalizmie są ludzie którzy i na pasjonatach usiłują jakieś "grosiki"zarobić :D
no cóż... to wolny kraj :D

Do tej pory , przez wieki to artyści , malarze , rzeźbiarze szukali możnych aby finansowali ich poczynania artystyczne i mieli szansę do życia i przeżycia.
Teraz ludzie nader przedsiębiorczy usiłują zarobić organizując warsztaty plastyczne czy plenery za odpłatnością.

Nie wiem czy to dobre, każdy sam oceni 8) ja pozostanę przy starych zwyczajach i ogólnie przyjętych zasadach choć by ze względu na to że przez ponad ćwierć wieku się przyzwyczaiłem :lol:
pozdrawiam :)

Ps. zdjęcie niemal" archiwalne" z mojego pierwszego pleneru w kraju :)
na zdjęciu Grzegorz , Tosiek i ja ;) Białka k/ Parczewa woj . Biała Podlaska (dawniej)
Avatar użytkownika
rudiart
1...

1...
 
Posty: 428
Dołączył(a): So, 26 lutego 2011, 10:38

Postprzez Galandir Cz, 16 czerwca 2011, 17:25

cała ideologia płatnych plenerów jak w morde strzelił jest do bani. prawdopodobnie na takie jeżdżą nauczyciele, emeryci albo artyści pełną gęba którzy nie dosyć że wykładają na uczelniach to sprzedają obrazy po cenach z 3 lub 4 zerami. to nie są rozwojowe plenery dla młodych amatorów którzy zaczynają od zera a jak wiadomo plenery w większości przypadków uczą jak malować i co malować, tak było w moim wypadku, no i oczywiście pod warunkiem że trafisz na odpowiednich ludzi. gdyby były płatne bym nigdy nie zaczął jeździć.
Avatar użytkownika
Galandir
 
Posty: 729
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 22:07

Postprzez jolakos4 Pt, 17 czerwca 2011, 23:02

Nigdy nie byłam na płatnym plenerze i nie wybieram się.
Avatar użytkownika
jolakos4
 
Posty: 180
Dołączył(a): Cz, 25 marca 2010, 11:50


cron