Otwarcie Galerii Dystans i wystawa malarstwa pt. "66/33"

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

Postprzez dystansgallery Cz, 12 maja 2016, 10:28

Szanowni Państwo,

W Mieście Królów Polskich wciąż rodzą się nowe inicjatywy, które dowodzą, jak wielkie znaczenie dla mieszkańców ma sztuka, jej ciągły rozwój i poszukiwanie nowych form jej promocji. Taką inicjatywą jest z pewnością otwarcie nowej galerii sztuki w samym sercu Krakowa. Najmłodsza krakowska Dystans Gallery rozpocznie swoją działalność wystawą byłego rektora krakowskiej ASP prof. Adama Wsiołkowskiego oraz Marcina Kowalika, którzy zaprezentują efekty swojej współpracy i doświadczeń zdobytych jako mistrz i uczeń.

Ekspozycja 66/33 w najmłodszej krakowskiej Galerii Dystans przy ul. św. Krzyża 14 będzie drugą edycją projektu, za który jej autorzy uhonorowani zostali w 2015 roku Nagrodą Województwa Małopolskiego “ARS QUAERENDI”. Wystawie, na której zobaczymy ich obrazy z ostatnich lat, towarzyszy bogato ilustrowany katalog z tekstami Basi Belami i Jamesa Hopkina z londyńskiego “Guardiana”.

Celem galerii jest również wspieranie młodych artystów - danie im szansy rozwoju i zaprezentowania swojej twórczości w przyjaznym środowisku. To właśnie dla nich planujemy organizować spotkania, panele dyskusyjne, konferencje, wykłady i szkolenia podnoszące kwalifikacje i umiejętności w poruszaniu się na polskim i międzynarodowym rynku sztuki.

Jeżeli tylko są Państwo zainteresowani promocją podobnych krakowskich inicjatyw, gorąco zachęcamy do informowania czytelników - poprzez słowo drukowane, kanały społecznościowe czy stronę internetową - w taki sposób, jaki Państwu odpowiada. Wierzymy, że jest to inicjatywa godna polecenia i potencjalnie może dać wsparcie wielu młodym, krakowskim artystom, dopiero rozpoczynającym swoją karierę.

Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania i udzielimy niezbędnej informacji prasowej.
Szczegóły mogą Państwo znaleźć na stronie http://dystans.gallery oraz pod adresem http://dystans.gallery/otwarcie-galerii.

Przesyłam jeszcze link do wydarzenia. Byłoby nam bardzo miło, gdyby zechcieli Państwo wesprzeć naszą inicjatywę, zapraszając do udziału w wydarzeniu swoich znajomych zainteresowanych sztuką.

https://www.facebook.com/events/281663512174779/

ADAM WSIOŁKOWSKI & MARCIN KOWALIK: 66/33
Otwarcie: Piątek, 20 maja 2016, godz. 19:00.
Czas trwania: 20 maja – 15 lipca 2016 r.

Pozdrawiam,
Justyna Sekuła
PR & Marketing Manager
Galeria Dystans
dystansgallery
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 12 maja 2016, 10:24

cron