OJCZE NASZ W OBRAZACH

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości

Postprzez putto N, 24 stycznia 2010, 19:16

W październiku byłem na plenerze gdzie malowaliśmy DEKALOG W OBRAZACH. Wylosowałem VIII przykazanie (w mojej galerii). Projekt odniósł sukces, wystawa krąży, teraz w woj pomorskim. Latem jedzie do Niemiec. Z tego zrodziło się następne zapotrzebowanie na plener pod tyt. OJCZE NASZ W OBRAZACH, jest przygotowywany projekt o dofinansowanie. Pod względem artystycznym mam się tym zająć. Piszę do Was, pytam o zdanie czy radę. Czy ma to uzasadnienie?. Na ile obrazów (tematów) podzielić? Czy jest ktoś z Was chętny , widzi siebie w takim projekcie?
PUTTO
Avatar użytkownika
putto
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 19 stycznia 2010, 19:27

Postprzez Krakusia N, 24 stycznia 2010, 19:39

Ja nie rozumiem tytułu pleneru.
Ludzie modlący się? czy może interpretacja treści tejże modlitwy? czy ogólnie o Bogu?

Wytłumacz mi co ma być na tych obrazach, a może coś Ci podpowiem.
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez putto N, 24 stycznia 2010, 21:17

To ma być interpretacja treści modlitwy. W tradycji chrześcijańskiej był podział na 8 obrazów:
1. Ojcze nasz,
Któryś jest w niebie,
2. Święć się imię Twoje,
3. Przyjdź królestwo Twoje,
4. Bądź wola Twoja,
Jako w niebie tak i na ziemi.
5. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
6. I odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom.
7. I nie wódź nas na pokuszenie,
8. ale nas zbaw ode złego. Amen
Avatar użytkownika
putto
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 19 stycznia 2010, 19:27

Postprzez Fen N, 24 stycznia 2010, 21:53

Tematyka bardzo kusząca i dająca spore pole do popisu.Napisz prosze ,gdzie odbywac miałby się potencjalny plener i jakie byłyby warunki ,a może też specjalne wymagania odnosnie techniki ,umiejętności itd.
Fen
 

Postprzez putto N, 24 stycznia 2010, 22:05

Jest to w fazie organizacji, zapewne odbędzie się w Jazowej koło Elbląga, malarz otrzyma materiały, zapewnione posiłki, miejsce do pracy. Noclegi, warunki do rozważenia przez organizatorów. Jak wpłyną środki finansowe to opiszę szerzej, a teraz tylko zasięgam waszej opinii o temacie.
Z kolei w lutym, będę nadzorował plener inspirowany pewną kaszubską powieścią, udało mi się zebrać 15 malarzy (was jeszcze nie znałem). Z pokłosia będzie wydana publikacja w formie książki-albumu. Zgodnie z regulaminem twórca dostaje materiały w tym 6 podobrazi a zostawia dla organiatorów 1 obraz. Zapewnione noclegi i posiłki.
Tak pewnie będzie z plenerem OJCZE NASZ W OBRAZACH.
Avatar użytkownika
putto
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 19 stycznia 2010, 19:27

Postprzez Fen N, 24 stycznia 2010, 22:16

Rysuje się piękna sprawa,temat niezwykle inspirujący.Przyznać się muszę ,że po przeczytaniu Twojego tematu,poczułam się zainspirowana i zrobię cały cykl sama dla siebie.Taka osobista ,wyrażona namacalnie modlitwa.Ja śledzić będe informacje na ten temat.Powodzenia i dzięki .
Fen
 

Postprzez Beata N, 24 stycznia 2010, 22:23

putto napisał(a): Czy ma to uzasadnienie?. Na ile obrazów (tematów) podzielić? Czy jest ktoś z Was chętny, widzi siebie w takim projekcie?
PUTTO


Projekty tego typu zawsze mają uzasadnienie i póki są chętni do udziału w takim przedsięwzięciu, to trzeba to robić, tym bardziej, że zainteresowanie poprzednimi wystawami było i jest skoro krąży po pomorskim a i pokazane będą obrazy poza granicami naszego kraju ;) Chętnie przyłączyłabym się do projektu, lecz po pierwsze na plener nie dam rady się wybrać (praca), po drugie nie wiem czy sprostałabym takiemu wyzwaniu ;)



putto napisał(a): W tradycji chrześcijańskiej był podział na 8 obrazów:


Na 8 obrazów? W Bazylice Mariackiej w Gdańsku znajduje się tablica, która jest najwcześniejszym przedstawieniem malarskim praktycznego zastosowania X Przykazań w życiu codziennym.

http://www.bazylikamariacka.pl/008.html


Gdzie w najbliższym czasie można oglądać Wasze prace? Tak się składa, że z pomorskiego jestem ;) Może udałoby mi się je zobaczyć :D
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Fen N, 24 stycznia 2010, 22:26

Beata ,putto przedstawił opis ośmiu częsci modlitwy ,nie dekalogu ;)
Fen
 

Postprzez Beata N, 24 stycznia 2010, 22:36

Upss....ale plama, tak to jest jak sie wpada i na szybkiego czyta :oops: Sorki za pomieszanie ;) Jesli w tradycji zawsze było 8 podziałów Ojcze Nasz to tak raczej powinno zostać ;)
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez putto N, 24 stycznia 2010, 23:04

To ten podział
otche_nash.jpg
otche_nash.jpg (112.18 KiB) Przeglądane 11196 razy
Avatar użytkownika
putto
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 19 stycznia 2010, 19:27

Następna strona