czy da się żyć ze sztuki?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

Postprzez oldmalarz Cz, 20 stycznia 2011, 22:57

Indygo napisał(a):Zrobiłaby, mądra z jasno wytyczonym celem, konsekwentna, pracowita czy nie podbiła serc kobiet? Bardzo młodych, to prawda, ale podbiła.


nie no nie mam szans zadnych szans na odpowiedz.. :lol: :lol:
nawet nie wiem co odpisac ..????
dawno tak nie...odbyłem szokujaca interesujacej dyskusji.. :hmm:
oldmalarz
 

Postprzez MPietak Pt, 21 stycznia 2011, 08:46

Indygo mogę sie zgodzić z jednym odnośnie Dody.Potrafi śpiewać,ale z pracowitością bym nie przesadzał nie nagrała nic nowego od kilku lat.Śpiewanie własnych przeróbek też może być męczące ale od artystów oczekujemy ciągle więcej.Myslę,że jak my od siebie :lol: Większość z nas zapewne pamięta jak Doda wypłynęła na szerokie wody(popularności.Z domu wielkiego Brata wprost do studia nagrań.Oczywiście nie wystarczy się pokazać w telewizji by zaistnieć.Zaistniała bo fajnie spiewa i nie oszukujmy się jej cielesność w tym dopomogła.Reszta jak mówisz jest marketingem artystycznym.Jako osoba napewno jest inteligentna jej (imidż)?nie wiem jak się pisze???artystyczny to inna sprawa.Jej fani ją kochają za to, no właśnie,że jest taka jak to odbieramy.Na koncertach napewno sie nie nudzą.Repertuar jaki spiewa sprzyja jej zachowaniom na scenie,bo trudno było by sobie wyobrazic Edyte Gepert czy German w ich repertuarze z taką ekstrawagancją na scenie .Inny odbiorca czegos innego szukający w muzyce.To jeszcze raz uzmysławia jacy jesteśmy odmienni w naszym postrzeganiu świata.Zatoczyłem koło by powrucić do poczatku Trzeba mieć wiele szczescia by zaistnieć. Zakładając,że mamy co pokazać.Nawet najlepszy artysta nie majacy szans pokazania swiatu co potrafi nigdy nie zaistnieje.Doda nim wystąpiła w Big-braderze śpiewała i kto o niej słyszał? tu trzeba by się zastanowić czy możliwym jest przebicie się do świadomości potencjalnego odbiorcy, ze istnieje i mam im coś do zaoferowania?????????????????bez sprzyjających okoliczności i odrobiny szczęscia; jest to utpią---------------------kurcze co ja bredzę
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Waldemar Jarosz Pt, 21 stycznia 2011, 10:04

Odeszliśmy od głównego wątku!Chyba nastąpiło zmęczenie materiału!THE END!
Avatar użytkownika
Waldemar Jarosz
.
..
2...
3..

.
..
2...
3..
 
Posty: 1283
Dołączył(a): Wt, 17 sierpnia 2010, 08:30
Lokalizacja: Polska

Postprzez Indygo Pt, 21 stycznia 2011, 10:46

Indygo napisał(a):Zrobiłaby, mądra z jasno wytyczonym celem, konsekwentna, pracowita czy nie podbiła serc kobiet? Bardzo młodych, to prawda, ale podbiła.

Oldi , to nie jest cytat, to jest manipulacja. Z dłuższego tekstu wyjąłeś kawałki dwóch moich zdań z których zrobiłeś jedno w dodatku tylko po to aby powiedziec, że nie masz co powiedziec.
Indygo
 

Postprzez Indygo Pt, 21 stycznia 2011, 11:29

Nie mam dużej wiedzy na temat Dody, ale to co wiem wystarczy aby uzasadnic tezę jaką postawiłam poprzednio; mianowicie, że poradziłaby sobie również w matriarchacie tylko zapewne innymi środkami.
A jakie są te znane mi fakty? Czy nam się to podoba czy nie, fakty są takie:
Ma wysokie IQ. Poddała się testowi na wizji a więc nie brak jej też odwagi:
Jest konsekwentna i pracowita.
Wytyczyła cel i go osiągnęła.
Zapragnęła śpiewac. Śpiewa? Tak!
Chciała być sławna i bogata. Jest? Tak!

* Wcześnie, już jako nastolatka, wytyczyła sobie cel i starannie przygotowywała się do jego osiągnięcia. Pochodzi z małego miasta więc znalazła sobie nauczycielkę śpiewu w Warszawie. Nie wykluczm, że wybrała właśnie tę a nie inną, ponieważ była związana z TV. A może wcześniej zrobiła rozeznanie i wybrała najlepszą.
* Jak tylko nadarzyła się okazja, postarała się dostac do programu typu reality show i się zakwalifikowała.
Zyskała rozgłos na jaki inaczej musiałaby długo pracowac.
* Rozgłos i status materialny zapewniło jej też małżeństwo ze znanym piłkarzem. Bardzo dbała aby o jej małżeństwie nie przestawano mówic. Zapewniała sobie „ciągłośc” rozgłosu.
* Jej stroje i zachowanie zachwycały jednych i szokowały drugich ale zapewniały rozgłos. I naśladowców. Najczęściej młode dziewczyny. Żeby się o tym przekonac wystarczy wyjść na ulicę.
* I ostatnia odsłona Dody – już nie różowa a czarna + Behemot + dawcy szpiku. Znów rozgłos. Medialnie genialne posunięcie. Nie oceniam szczerości, bo nie mam wiedzy by uznac ją za fakt.
Przemyślane i konsekwentne działanie? Tak!
Jej nauczycielka , Ela Zapendowska powiedziała kiedyś, że jest bardzo pracowita i ambitna i że będąc muzykalną i mając tak mocny głos ma szansę na sukces. Słyszałam na własne uszy, więc pisząc, że ma dobry głos opieram się na opinii fachowca.
Nie wiem na ile można wierzyc gazetom, ale…
(…) "Nie jest złą wokalistką, choć nie twierdzę, że wybitną" - mówi Elżbieta Zapendowska, najbardziej znana w kraju nauczycielka emisji głosu. (…)
(…)Tomasz Lubert:
"Kiedy zakładałem zespół, miałem precyzyjne wyobrażenie o wokalistce: dobry głos, określony typ urody, podejście hop do przodu i odpowiedni sposób bycia. Doda spełniała wszystkie warunki. (…)
(…)"Bo Doda czuje się superidolem. Jest mocna uwielbieniem tłumów. I nie potrzebuje ludzi, którzy jej nie wielbią."
Na pewno taktyka Dody jest dobra. Iść przed siebie i nie zwracać uwagi na to co mówią inni. Cały czas robić to na co ma się ochotę(…)
(…)- Doda jest niezłą wokalistką, która stworzyła postać polegającą na konfliktowaniu się z innymi. (…)- E.Z w magazynie Świat i ludzie
i w magazynie Party: (…) ma potencjał, by zostać gwiazdą.(…)

Talentu nie oceniam, bo:
1- moim zdaniem talent to coś więcej niż silny głos i muzykalnośc;
2- trudno ocenę uznac za fakt.
Możesz Lamio mieć rację, że jest beztalenciem, ja tego nie wiem.

Jeśli ktoś zna fakty, które podważą moją tezę, że poradziłaby sobie również w matriarchacie, bo jest mądra, pracowita, konsekwentna, umie wytyczyc cel i go osiągnąc a przy tym ma silny głos i jest muzykalna, to można ten temat pociągnąc, tylko już beze mnie.
Jeśli o mnie chodzi temat wyczerpałam. Nie znam jej muzyki, nie akceptuję jej wyglądu, sposobu mówienia i zachowania. Niczego już więcej nie będę mogła dodac.


Oldi, o Żegalskim i Nowosielskim powiedziałeś jasno i wyraźnie, że ich nie znasz. Jak jest z Dodą ? Widziałeś jak wskakiwała do łóżka producentom, może sama Ci o tym opowiedziała?
Bo jeśli nie, to nadal posługujesz się swoimi przypuszczeniami i przekonaniami a nie faktami.
Wrzuciłeś tu Dodę aby udowodnic, że układ rządzi a dałeś przykład osoby, której się udało życ ze sztuki.
Zakładam, że śpiewanie na scenie, tak jak i malarstwo, uznajemy za zawód artystyczny czyli zajmujący się sztuką.
A wobec tego Doda jest jeszcze jednym przykładem na to, że ze sztuki można wyżyc.
Nasza dyskusja nie dotyczy przecież sposobu w jaki osiągnie się ten cel tylko czy w ogóle jest możliwe utrzymanie się ze sztuki. A Doda jest kolejnym potwierdzeniem, że jest, że można i to w Polsce, nie posiłkując się wyjazdami zagranicznymi.
Dzięki Oldi, za podrzucenie tego argumentu na potwierdzenie mojej tezy.

Piętak napisał(a):Potrafi śpiewać,ale z pracowitością bym nie przesadzał nie nagrała nic nowego od kilku lat

Nie umiem się do tego odnieśc, nie wiem co śpiewa, ale to mógłby by dowód na brak układów, bo jeśli przeczytałeś to , co pisałam wcześniej, to chyba uznasz, że jest pracowita.

WalJarosz napisał(a):Odeszliśmy od głównego wątku!Chyba nastąpiło zmęczenie materiału!THE END!

Jestem tego samego zdania. Odchodziliśmy kilkakrotnie a próby powrotu do meritum spaliły na panewce, trudno miec nadzieję, że teraz będzie inaczej.
Szkoda, bo był tu jeszcze jeden, istotny moim zdaniem głos, Beaty, do którego w ogóle się nie odniosłam. To inne spojrzenie niż moje i pewnie podjęłabym się próby udowodnienia, że jest słuszne, ale jak koniec , to koniec

Dziękuję Wszystkim, którzy przeczytali i poparli mój punkt widzenia. Zawsze miło wiedziec, że jest ktoś, kto myśli podobnie :)
Indygo
 

Postprzez oldmalarz Pt, 21 stycznia 2011, 15:04

[quote
Ostatnio edytowano Pt, 21 stycznia 2011, 15:07 przez oldmalarz, łącznie edytowano 1 raz
oldmalarz
 

Postprzez oldmalarz Pt, 21 stycznia 2011, 15:07

na litosć Boga Indygo opamietaj sie bo to przybiera rozmiary tak naiwne że az uwierzyc nie moge ze sa ludzie którzy wierza w tak infantylne bajki wbrew jakiemukolwiek rozsadkowi ..

Indygo napisał(a):A jakie są te znane mi fakty? Czy nam się to podoba czy nie, fakty są takie:
Ma wysokie IQ. Poddała się testowi na wizji a więc nie brak jej też odwagi:
Jest konsekwentna i pracowita.
Wytyczyła cel i go osiągnęła.
Zapragnęła śpiewac. Śpiewa? Tak!
Chciała być sławna i bogata. Jest? Tak!
:)


:lol: :lol: :lol: ..

to są fakty?????? to jest marketing..Gierek tez przed telewizorem opowiadał fantastyczne historie i ludzie łykali te bzdety jak karpie..dzisiaj jest identycznie tylko tym zie zajmuja specjalisci od showbiznesu aby robisc kase na takich ławowiernych ludziach.. :lol:
jak wyplyneła Doda..??? na dupie z bigbradera to ma być potwierdzenie jej IQ ??to jest jej pracowitosc ..????
to ładne ciało i wszystko! tak ja jest na tym zdjeciu co pokazałem ..a moze na tym zdjeciu widac te fakty które przytoczyłas ??..
ten temat to juz jakac groteska.. :lol: ludzie chca ogladac jej głupawe popisy z goła dupą i to jest madre ????to swiadczy o jej IQ??? pracowitosci ????? o celu ?? jaki sobie wytyczyła mądra dziewczyna ..??????????????????
ludzie pzreciez to snieszne do kwadratu!!! :lol:

Indygo ty piszesz o madrosci i Wartosci TEJ włąsnie Dody??????????????????



chesz mi powiedziec ze ze ja nie znam zycia ?? :D ..i ze musze byc materacem zeby wiedziec czy ktos wskakiwał do łozka aby zrobic kariere.???
nie wiem jaką trzeba miec inteligencje żeby sie nie domyslec rano że jesli na dworze jak okiem siegnąc sa kałuze to padał deszcz!!!.. a nie polewaczka jezdziła..
nawet tak bezsprzeczny talen jak Madonna nie wypłynał bez sciągniecia majtek ..a taka jakas tam polska Doda nie..???
.....


jakie wnioski sredniointeligentny człowiek moze wysnuc na podany w/w temat.???
czy to jest poza kobiety posługujacej sie swoim IQ..??? czy tez dupą..?


albo ta..????? :lol: :lol:



my polacy jestesmy bardzo ograniczonym narodem wiec bardzo łatwo nam wcisnac taka Dode wierzylismy w takich oszołomów jak Gierek i reszta demagogów kady kolejy rzad do roku 90 robił z nas głupców i tak juz zostało i pzreszło na inne dzidziny zycia..wierzylismy ..wierzymy i teraz politykom "serialom" tancom z gwiadami ...
jaki jest teraz szczyt rozrywki młodych ludzi.?? nocpac sie..to co sie dziwic ze idolem jest taka Doda która mówi ich jezykiem :-"eeee yyyy no hej jo siema.ni nara.."..

Indygo napisał(a):Wrzuciłeś tu Dodę aby udowodnic, że układ rządzi a dałeś przykład osoby, której się udało życ ze sztuki.


chryste panie czy te zdjecia wskazuja na to ze ona żyje ze sztuki ..TY naprawde tak rozumujesz.??? :(


to nie jest utrzymywanie ze sztuki ..Indygo -to granie na podnieceniu na zasadze :-"patrzcie na mnie jak lize i wkładam sobie miedzy nogi odcietą reke ludzką - a to wszysko swiadczy o moim sukcesie artystycznym!! i jest miarą mojej madrosci i wysokiego współczynnika inteligencji" ..

wybadzcie ale ja wyrosłem juz dawno z tak naiwnego postrzegania swiata..
czasami sie zastanawiam czy my polacy wogóle potrafimy myslec.. :(

i nie odeszlismy od głównego watku Waldemarze .. ..bo cały czas sie toczy o nim i wokół niego dyskusja..

bo to nie jest sztuka tylko niby sztuka lyb cos co ma udawac i zachowywac pozory prawdziwej sztuki ..
bo bez urzadzen elektronicznych poprawiajacych i korygujacych vokal ,bo bez zjadania dłoni i sexprowokacyjnych zachowan ,bo bez menadzerów sterujacych zza kulis ,bez jezyka nastoletnich imbecyli..nie było by dody
a społeczenstwo nie ulegałoby zezwierzeceniu
Ostatnio edytowano N, 20 lutego 2011, 03:04 przez oldmalarz, łącznie edytowano 3 razy
oldmalarz
 

Postprzez Indygo Pt, 21 stycznia 2011, 16:07

Gdy bodaj 2 lata temu opublikowano sondaż przeprowadzony w całej Europie, w którym pod względem czytania ze zrozumieniem różnych tekstów, wypadliśmy gdzieś pod koniec stawki, trudno mi było w to uwierzyć. Jeśli dobrze pamiętam tylko kilkanaście procent naszej polskiej społeczności rozumie prosty tekst pisany. Teraz nie mam już wątpliwości.

Oldi, udało Ci się strywializowc ciekawie zapowiadającą się dyskusję na ciekawy temat i zapewne zniechęcic kilka osób do zabrania głosu.
Indygo
 

Postprzez oldmalarz Pt, 21 stycznia 2011, 16:37

Indygo napisał(a): "......"...tylko kilkanaście procent naszej polskiej społeczności rozumie prosty tekst pisany. Teraz nie mam już wątpliwości



ja również ..i naprawde nie che mi sie rozbierac całego tego tematu na czynniki pierwsze i udowadniec ..kto tu nie umie czytac ze zrozumieniem. bo na wiele zdan tu po prostu dosłownie rece mi opdana bo bym musiał poswiecic ogrom czasu a skutki i tak były ..żadne ..
podam ci tylko jeden pzrykład takich "przypadków" w tym temacie jest wiele które ominołem z braku po prostu sił..

Oldi napisał(a):... Żegalski wart jest 3300 zł- 40% prowizji
Indygo napisał(a):I znów ocena malarza.

i to ty gdybys czytała ze zrozumieniem zoretowała bys sie jest to kontr-argument podajacy w wątpliwosc ..TWOJĄ ocene która ty napisałac kilka postów wczesniej a o iroino zarzucasz mnie to co sama zrobiłaś..
oto dowód..:

Indygo napisał(a):Jeśli wziąc pod uwagę, że Żegalski za swoją jedną pracę bierze 200tys euro i więcej, to może pożyc


notabene niewadomo skąd wzieła sie taka teza na tym forum bo nie potwierdzona przez zadne wiarygodne zródło (link) co jest antonimią do mojego przytoczonego przykładu..

włąsnie daltego nie koryguje takich sprzecznosci w "rozumieniu tekstu pisanego" bo to in facto było by dopiero odejsciem od tematu.....


Indygo napisał(a):Oldi, udało Ci się strywializowc ciekawie zapowiadającą się dyskusję na ciekawy temat i zapewne zniechęcic kilka osób do zabrania głosu.


jasne kto chce uderzyc psa kij zawsze znajdzie.. :(
Ostatnio edytowano Pt, 21 stycznia 2011, 17:01 przez oldmalarz, łącznie edytowano 2 razy
oldmalarz
 

Postprzez Magdalena Sciezynska Pt, 21 stycznia 2011, 16:54

A PRAWDA , zawsze siedzi po srodku.
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Poprzednia stronaNastępna strona