plenerowisko

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości

Postprzez Jagoda Śr, 18 stycznia 2012, 17:33

...ale mi się podoba ten pomysł z zielonymi odrostami :ok: ...faktycznie, wierzba jest bardzo żywotna, już widzę te zielone gałązki okalające rzeźby, toż to będzie wyglądać :dance:
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez MPietak Śr, 18 stycznia 2012, 18:11

Gluch napisał(a):Tak dla ciekawości jeszcze, wszystkie te rzeźby wykonane są z wierzb obciętych na wys. średnio 2.5m nad ziemią . Będę wycinał tam na wyś. 2.5 metra piękne
drzewa , wiązy \gęste białe drewno o średnicy średnio 80 cm. Hej

Co do pomysłu pozostawienia pniaków to tylko mogłem sie domyslać i fajnie. Faktycznie tak jest na wiosnę będzie pierwszy pióropusz.Gluch dzięki ,że zamiast mnie wybrzydzac postapiłes ekumenicznie zapraszając mnie ewentualnie.Masz pewnie swiadomośc ,że nie skorzystam, mimo to wole mniemać,ze byłeś szczery ;) Dzięki Tak dla jasności nigdzie nie powiedziałem ,ze te prace mi się nie podobają. :-?Acha jeszcze jedno nie przeraziła mnie srednica pnia bo wydaje mi się,ze wkradła sie pomyłka chodzi zapewne o obwód.Chyba ,ze nie mam racji :dobani: Zamysł masz naprawde swietny zycze powodzenia iswietnych uczestników.Moze warto pomyslec o warsztatach dla młodzierzy i takie tam,póki unia daje kase warto cos obok przyjemności zrobic dla siebie i nie tylko. :ok:
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Gluch Śr, 18 stycznia 2012, 21:01

Szanowny kolego Pietak, zaproszenie jest publicznie i naprawdę aktualne, w moim interesie jest pozyskiwanie rzeżb na takich korzystnych zasadach. Pnie mają naprawdę takie średnice , nie obwód, ale są to stosunkowo małe, np. na plenerze u Madzi w 2011 roku w 1 wersji ,jak się nie mylę , miały 120 cm a na większości plenerów w Słowacji i w Polsce \ ukłony dla mistrza Mundka Szpakowskiego \gdzie byłem ,to taka średnica bywa normą. Mój
kolega mistrz Marek Czekalski z Tych ,na plenerze u mnie , za przywiezienie kasztana \niezwykle trudne włókniste drewno do rzeźbienia\ o średnicy około metra ,aż mnie wyściskał. Dlaczego , bo im więcej mamy materiału do dyspozycji,tym większe są nasze możliwości . W dobie umaszynowienia rzeźbienia \ specjalne piły spalinowe , frezy i tp.\ wielkość materiału nie jest problemem , wręcz odwrotnie . Jedyny problem to talent i umiejętność, pracując takimi narzędziami \ często po piwie\ , pomyłka 1 cm może zniweczyć prace paru godzin. Tak jak w prawdziwej akwareli NIEMA ODWROTU, kochani malarze. Oczywiście można dorobić
ideologię i zawsze ktoś to kupi ,tylko nie sumienie twórcy, ale strzeli setkę i sam uzna , że i tak można to widzieć. hej
Avatar użytkownika
Gluch
 
Posty: 223
Dołączył(a): Śr, 25 listopada 2009, 23:02

Postprzez Gluch Śr, 18 stycznia 2012, 22:01

I jeszcze coś , do Columba 26, To bardzo fajnie ,że wspominasz przyjemnie nasze okolice i te dziesiątki kapliczek koło dróg i na szlakach turystycznych, Wspominasz mile,, dlatego dedykuję Ci wiersz poety tutejszego, który nam tu wszystkim , na tym portalu i innych , dla tych co coś tworzą, a robią to z potrzeby serca , to niech mają tą świadomość ..... że jest to ich , jedyna i prawdziwa nieśmiertelność .... Na dowód ten wiersz
naszego Zygmunta Ficka pt. Matka Boska Niewierząca

Przy drodze ze Skawicy
aż het do samej Zawoi
stoją figury Matki Bożej
a Dzieciątkiem.

Gdy jej kiedyś wspomniałem,
że ci kamieniarze
co Ją wykuli, już dawno pomarli,
uśmiechnęła się i powiedziała,
że nie wierzy.
Avatar użytkownika
Gluch
 
Posty: 223
Dołączył(a): Śr, 25 listopada 2009, 23:02

Postprzez MPietak Cz, 19 stycznia 2012, 08:30

Gluch wiersz swietny i wiesz co przyszło mi do głowy? Taki wiersz mógł napisać albo góral albo żyd.Dla mnie ta przewrotność myśli jest niedoceniana. :brawo:
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Magdalena Sciezynska Pt, 20 stycznia 2012, 00:36

ja mam takie organizacyjne pytanie : kto będzie finansował te miedzynarodowe plenerowanie ?
pytam z ciekawości, bo urzędy nie sa chetne
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Krakusia Pt, 20 stycznia 2012, 09:50

Gluch, fajny pomysł. Za kilka lat będzie tam las rzeźbowy :)
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Waldemar Jarosz Pt, 20 stycznia 2012, 11:49

Głuch inwestor ziemski. Fajnie to brzmi! :D
Avatar użytkownika
Waldemar Jarosz
.
..
2...
3..

.
..
2...
3..
 
Posty: 1283
Dołączył(a): Wt, 17 sierpnia 2010, 08:30
Lokalizacja: Polska

Postprzez columb26 Pt, 20 stycznia 2012, 16:02

Gluch napisał(a):I jeszcze coś , do Columba 26, To bardzo fajnie ,że wspominasz przyjemnie nasze okolice i te dziesiątki kapliczek koło dróg i na szlakach turystycznych, Wspominasz mile,, dlatego dedykuję Ci wiersz poety tutejszego, który nam tu wszystkim , na tym portalu i innych , dla tych co coś tworzą, a robią to z potrzeby serca , to niech mają tą świadomość ..... że jest to ich , jedyna i prawdziwa nieśmiertelność .... Na dowód ten wiersz
naszego Zygmunta Ficka pt. Matka Boska Niewierząca

Przy drodze ze Skawicy
aż het do samej Zawoi
stoją figury Matki Bożej
a Dzieciątkiem.

Gdy jej kiedyś wspomniałem,
że ci kamieniarze
co Ją wykuli, już dawno pomarli,
uśmiechnęła się i powiedziała,
że nie wierzy.
krótki wiersz, a jakże treściwy :ok: dzięki za dedykację :)
Avatar użytkownika
columb26
 
Posty: 613
Dołączył(a): Wt, 23 listopada 2010, 19:15

Postprzez Gluch Pt, 20 stycznia 2012, 19:03

mistrz Pietak : dziękuję za komplement, porównanie nas do narodu wybranego już jest powodem do satysfakcji.
Trochę nam wychodzi , ludziska zaradne, utalentowane , biedy niema, umuzykalnione.\chodzi
o górali generalnie\
wielka Madzi : moje plenery , jak już od 11 lat finansowane będą , jak do tej pory , przez samorządy
\na rok 2012 wygrałem już konkurs ofert Starostwa Powiatowego w Suchej . B
wygram i inne , darowizny od Banków, Sp-ni , Firm prywatnych, i osób prywatnych \
Środki te pozyskuję jako osoba prawna tj. Babiogórskie Stowarzyszenie Twórców Kultury.
Posiadanie plenerowiska \może niedługo , z zapleczem socjalnym , pozwoli zminimalizować
koszty zakwaterowania , i problemów z rzeźbieniem \ obecnie centrum miasta, hałas pił \ i ja
będę dodatkowo sponsorem pleneru bo doliczę tylko koszty prądu i wody. Tak to widzę
po wykonaniu tam zaplecza do spania i taki jest sens tej dużej pracy.
Avatar użytkownika
Gluch
 
Posty: 223
Dołączył(a): Śr, 25 listopada 2009, 23:02

Poprzednia stronaNastępna strona

cron