plenerowisko

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

Postprzez Gluch Wt, 17 stycznia 2012, 20:30

TO że 3 z 5 rzeźb są sakralne wynika z czystej kalkulacji i świadomego działania. Teren mimo , że w centrum miasta nie jest monitorowany i chroniony i miejscowym służy do glirowania ,picia i ciupciania. Wydzielenie jego części mogło być widziane niemile. Dlatego 2 pierwsze rzeźby poświeciłem piwoszom a pozostałe
sakrum , znając naturę górali , że poświęconego nikt nie ruszy. I to się sprawdziło. A rzeźbić frasobliwe aniołki czy Matki Boskie, jeżeli są autorskie \a te takie są\ to wcale nie takie proste jak się koledze wydaje .
Avatar użytkownika
Gluch
 
Posty: 223
Dołączył(a): Śr, 25 listopada 2009, 23:02

Postprzez olgaannahm Wt, 17 stycznia 2012, 20:54

Wybacz MPietak , ale mam wrażenie,że nie lubisz sztuki , nazwijmy ją - "świętobliwej". Ale ona jest w naszej kulturze, w większości jesteśmy chrześcijanami, najwięksi tworzyli dzieła religijne....i wcale nie jest łatwo, jak mówi Głuch, tworzyć takowe.. Może sam spróbuj... :hmm:
A te rzeźby są piękne, mają natchniony wyraz lic - takie mają być i myślę, że to pociąga twórców - oddanie nie tylko ich wyglądu lecz wnętrz... Głuch pięknie to oddał... :brawo:
Avatar użytkownika
olgaannahm
..
1.

..
1.
 
Posty: 1415
Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011, 00:41

Postprzez columb26 Wt, 17 stycznia 2012, 21:51

Zgodzę się z Głuchem ze poswieconego Góral nie ruszy... Swojego czasu bywałam niemal co tydzień w okolicach Suchej Beskidzkiej, Stryszawy, Zawoji... świetne miejsca i świetni ludzie :)
Avatar użytkownika
columb26
 
Posty: 613
Dołączył(a): Wt, 23 listopada 2010, 19:15

Postprzez Jagoda Wt, 17 stycznia 2012, 23:06

Rzeźby naprawdę z klasą, podziwiam...pięknie wkomponowane w otaczający je krajobraz, wcale nie wygląda ,że to teren w środku miasta, ja myślałam,że to jakieś odludzie...
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Irranea Blathin Śr, 18 stycznia 2012, 01:19

Mnie urzekła rzeźba Matki Boskiej. Widać skromność i delikatność. Czy ona trzyma w ręku gołębia?
Jak dla mnie rzeźby są piękne, a i znajdują się w ładnym miejscu. Kiedy się zrobi zielono, na pewno będzie tam bajkowo. :)
Avatar użytkownika
Irranea Blathin
1...
..

1...
..
 
Posty: 497
Dołączył(a): Cz, 11 listopada 2010, 02:00

Postprzez MPietak Śr, 18 stycznia 2012, 08:01

[quote="olgaannahm"]Wybacz MPietak , ale mam wrażenie,że nie lubisz sztuki , nazwijmy ją - "świętobliwej". Ale ona jest w naszej kulturze, w większości jesteśmy chrześcijanami, najwięksi tworzyli dzieła religijne....i wcale nie jest łatwo, quote]---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Całe szczęście tylko Ci się wydaje,bo nie chodziło mi bynajmiej o same prace ale zwariowanie na punkcie święcenia dosłownie wszystkiego. :dobani: Nie chcę tu wyliczać co w w tym kraju się swieci powiem tylko wszystko ito uwazam za bezsensownośc całej maniery świecenia :dobani: Powiadasz ,ze najwieksi tworzyli dzieła sakralne a i owszem ale zadaj sobie pytanie w dawniejszych czasach Dlaczego?. Goluch wytłumaczył w czym sie to ma i uwazam to za racjonalne podejście do sprawy ;) i przyjołem to z usmiechem choć nie jestem Góralem. :) Goluch dzięki ze poprostu po ludzku powiedziałeś bez zadnego ideologicznego zadęcia.Tak na koniec Olgaanaham nie miał bym problemu z wyrzeźbieniem jakiegoś świętopełka,wiem co mówię. ;)
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 18 stycznia 2012, 13:39

BYŁAM , WIDZIAŁAM jest pieknie , cudowne miejsce dla artystów :ok: :ok:
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Gluch Śr, 18 stycznia 2012, 13:42

Tak dla ciekawości jeszcze, wszystkie te rzeźby wykonane są z wierzb obciętych na wys. średnio 2.5m nad ziemią w wyniku czego są związane z gruntem swoimi korzeniami a że wierzba jest drzewem niezwykle żywotnym i agresywnym na pewno będą te rzeźby dalej rosły i rzeźby ozdobią się młodą wierzbiną na wiosnę.

Z przyjemnością zaproszę kol. Pietaka do Makowa Podhalańskiego w maju z osobą towarzyszącą lub na plener
w lipcu bez osoby towarzyszącej, \pokryję koszty pobytu\ w celu wyrzeźbienia jakiegoś autorskiego świętopełka lub innej autorskiej rzeźby \ nie koniecznie sakralnej\ . Będę wycinał tam na wyś. 2.5 metra piękne
drzewa , wiązy \gęste białe drewno o średnicy średnio 80 cm. W maju ma być też z żoną mistrz Grzesio Zygmańki tak że od razu powstały by dwie prace też zrośnięte z gruntem a gościom byłoby raźniej razem
wypoczywać i rzeźbić.

Dziękuję za miłe słowa . Prace te powstały minimalnym nakładem pracy ponieważ liczyłem się z wandalizmym i wartości artystycznych nie należy w nich szukać. Hej
Avatar użytkownika
Gluch
 
Posty: 223
Dołączył(a): Śr, 25 listopada 2009, 23:02

Postprzez Krysia karo konin Śr, 18 stycznia 2012, 14:12

"Prace te powstały minimalnym nakładem pracy ponieważ liczyłem się z wandalizmym i wartości artystycznych nie należy w nich szukać."
Mietku,nie odbieraj im tych wartości.Nie zawsze minimum pracy przekłada się na niższą wartość artystyczną.
Tak czy owak,są pięknie wkomponowane,a może same się o to prosiły,bo są upiększone przez człowieka. :)
Krysia karo konin
 

Postprzez jola Śr, 18 stycznia 2012, 17:19

Ja nie byłam nie widziałam w realu, a nie powiem chętnie bym zobaczyła to piękne miejsce hehe
jola
...
2..
2.
2...

...
2..
2.
2...
 
Posty: 1947
Dołączył(a): N, 12 września 2010, 22:15

Poprzednia stronaNastępna strona

cron