1listopada , dzień zadumy

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

Postprzez Magdalena Sciezynska N, 30 października 2011, 14:04

Mam taką propozycje ,
idąc na cmentarz, zapalając znicz swoim kochanym , przyjaciołom , rodzinie ... zapalcie swieczuszkę na grobie zaniedbanym , opuszczonym, dla tych, o których juz nikt nie pamięta . Moze dlatego że juz nie ma nikogo na swiecie.

co roku porzadkuje kilka grobów , ogarniam z liści i zapalam znicze i kłade kwiatki , aby nie wygladał smutnie obok pięknie przystrojonych grobów.

Ja jak widze takie groby jakoś smutno robi mi sie na duszy i mam taka wewnetrzna potrzebę , aby coś zrobić .
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Indygo N, 30 października 2011, 18:01

zawsze tak robię. Wczoraj ogarnęłam grób obok mojego rodzinnego. Trochę też z wyrachowania - nikt o niego nie dba i zielska z niego przełażą na ścieżkę obok mojego, od lat go sprzątam. A dziś na dwóch innych cmentarzach wysprzątałam dwa sąsiednie i jeden wielki w zupełnie innym rejonie. W tym ostatnim pochowane są trzy stare panny. Nie mają bliskiej rodziny a jedna z nich była nauczycielką, koleżanką z pracy mojej babci, więc jak odwiedzam grób dziadków, zawsze zaglądam i tam.
Indygo
 

Postprzez olgaannahm N, 30 października 2011, 18:52

Tak, po gorączce sprzątania , po objazdach rodzinnych grobów idę wieczorem na cmentarz, zapalam świeczki u tych zapomnianych, opuszczonych...może za ileś tam lat i u nas ktoś zapali światełko, przystanie, zaduma się...
Załączniki
1 list- wianuszki 009.jpg
1 list- wianuszki 009.jpg (111.47 KiB) Przeglądane 3335 razy
1 list- wianuszki 008.jpg
1 list- wianuszki 008.jpg (124.11 KiB) Przeglądane 3335 razy
1 list- wianuszki 007.jpg
1 list- wianuszki 007.jpg (129.83 KiB) Przeglądane 3335 razy
1 list- wianuszki 003.jpg
1 list- wianuszki 003.jpg (106.82 KiB) Przeglądane 3335 razy
Avatar użytkownika
olgaannahm
..
1.

..
1.
 
Posty: 1415
Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011, 00:41

Postprzez Jagoda N, 30 października 2011, 20:27

Olga...jeśli te wianeczki Twojej roboty, a mniemam, że tak....to uwielbiam Cię...jesteś Wielka :brawo: , a co do opuszczonych grobów , to na cmentarzu w Kłodawie właściwie ich nie ma, cmentarz wygląda jak kamienna pustynia (przepraszam , za to porównanie, ale taka jest prawda ) ostatnio wycięto prawie wszystkie , piękne , wiekowe drzewa, bo niszczyły marmurowe, betonowe i inne kamienne nagrobki...cóż , będę szczera, nie podobają mi się nasze polskie cmentarze, szkoda,że nie mamy pięknych zielonych nekropolii, tylko kamień i tabliczka z nazwiskiem, pod którą można położyć kwiatek i zapalić znicz, bo pamięć o tych co odeszli to nie tona marmuru, czy innego kruszywa oraz dziesiątki lampek i kwiecia, pamięć pozostaje w naszych sercach i jest obecna nie tylko 1 listopada.
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez muszka111 N, 30 października 2011, 22:15

Podzielam Twoje zdanie Jagoda...wystarczył by kamień i krzyż niewielki...lampka i modlitwa... :)

a wianeczki są przecudnej urody Olga... :brawo:
Avatar użytkownika
muszka111
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 1832
Dołączył(a): Cz, 17 grudnia 2009, 03:13

Postprzez olgaannahm Pn, 31 października 2011, 00:38

Miło mi , że się Wam podobają wianuszki.. :)
Robię co roku sama, bo chcę dać coś od siebie, z serca, ta sprzedaż przedświąteczna jest okropna..
Tak, u nas na cmentarzu wycięli wszystkie drzewa liściaste- dobrze, że zostawili iglaki- nie ma ciszy, specyficznego nastroju panującego na cmentarzu... Straszna nagrobki- no cóż- podobno o gustach się nie dyskutuje... :(
Lubiłam zawsze być - spacerować, dumać- wśród zmarłych. Już są spokojni, patrzą na nas i myślę, że czekają.
Bądźmy dobrzy, postępujmy tak abyśmy się nie wstydzili gdy do Nich dołączymy.
Pozdrawiam Was serdecznie...
Avatar użytkownika
olgaannahm
..
1.

..
1.
 
Posty: 1415
Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011, 00:41

Postprzez Krysia karo konin Pn, 31 października 2011, 10:12

Olga,wianki piękne.Parę lat temu jeszcze mi się chciało robić samodzielnie.Od paru lat kupuję tylko żywe kwiaty.
Krysia karo konin
 

Postprzez Indygo Pn, 31 października 2011, 13:30

wianki są cudne. :brawo:
Teraz już mi się nie chce ale kiedyś, w czasach kiedy kwiaty znikały z grobów w tajemniczych okolicznościach, robiłam wiązanki, a raczej kompozycje z krótko przyciętych elementów, samych główek chryzantem,jarzębiny, żarnowca lub jedliny, tak aby przeniesienie ich nie było możliwe . Wianków chyba nie umiem zrobic, tylko raz próbowałam i mi nie wyszedł.
Olga, nie zechciałabyś pokazac poszczególnych faz wykonania? Na czym w ogóle je robisz, masz gotowce z wikliny, mchu czy sama coś uplatasz?
Indygo
 

Postprzez Magdalena Sciezynska Pn, 31 października 2011, 14:03

było by fajnie - relacja , ale nie w tym dziale
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Jagoda Pn, 31 października 2011, 16:41

...oj Lamka...dlaczego nie ??? proszę ???...taka spokojna , ciekawa rozmowa...też jestem ciekawa jak Nasza Ola robi te cudeńka, kiedyś próbowałam, ale coś nie tak szło...te są cudowne. Ja podobnie jak Krysia kupuję żywe chryzantemy, są piękne , ale niestety takie "jednakowe", a te wianki Oli, nie spotkasz takiego samego...i tak plecione od serca...tak mało już takich ludzi...
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Następna strona

cron