Ogrodnik - też artysta....

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

Postprzez olgaannahm N, 29 stycznia 2012, 12:40

Ja nie rzeźbie. kiedyś teść coś próbował i wpasowały się w nasz klimat.... :)
Zdjęcia różnie mi wychodzą, ale próbuję ( mam przykłady piękne tu w forum..).
Na zdjęciach jest bardziej uporządkowany niż w rzeczywistości, miejscami idzie na żywioł. Zresztą taki nam pasuje - nie mamy alejek, rabatek uporządkowanych ( może z wyjątkiem przed domem, ale też nie do końca ), kostki..Na wsi aż się prosi o naturę ... ;)
Z pośród wielu klientów tylko - może dwóch - chciało ogród naturalny, wszyscy chcą bardzo uporządkowany, wsadzony w ramy ..
Anta, nie ma przepisu - męża to jest pasja, nie umie przejść obok roślinki obojętnie...no i cały czas jest w nim praca..chwasty, przesadzanie, ochrona przed zimą no i w lecie - wieczne podlewanie.....
Ale się opłaca - miło jest. Pozdrawiam i życzę sukcesów w ogrodowej sztuce.. :-*
Avatar użytkownika
olgaannahm
..
1.

..
1.
 
Posty: 1415
Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011, 00:41

Postprzez Jagoda N, 29 stycznia 2012, 12:48

...Olga.....to RAJ , nie ogród...ile to ha ?...wygląda na dużo...przepiękne miejsce. Ja obiecuję fotki na wiosnę, jak już moja "natura" z moją pomocą trochę ruszy....tak piękne nie będą , ale zawsze ... ;)
Zauroczył mnie płot ze sztachet na pierwszym zdjęciu...no i te psy :-*
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez jola N, 29 stycznia 2012, 14:47

Olga, Boski jest ten kawałek ziemi który posiadasz - wspaniały na plenerki
jola
...
2..
2.
2...

...
2..
2.
2...
 
Posty: 1947
Dołączył(a): N, 12 września 2010, 22:15

Postprzez Kass N, 29 stycznia 2012, 19:12

Witam! kiedyś otrzymałam w prezencie storczyk. Nie podoba mi się ten kwiat ze względu na "diaboliczne" korzenie.
Obiecałam sobie, ze jak tylko przekwitnie oddam go w dobre ręce. Dbałam o niego dość powierzchownie, zgodnie ze wskazówkami na etykiecie wpiętej w doniczkę.Jak przekwitły wszystkie kwiaty i znalazłam te "dobre" ręce dla niego, przycięłam tak, ze zostały same liście. Ze względu na pogodę, nie mogłam go oddać, wiec postawiłam na parapecie okna zachodniego i raz w m-cu "kąpałam" w deszczowce. Po 2-ch m-cach zaczął się wyłaniać nowy pręcik, rósł bardzo szybko i zawiązały się pąki kwiatowe. Natomiast, spodnie liście zżółkły i odpadły. Teraz czekam na kwiatki....
Mimo bardzo mało skomplikowanego procesu dbania o ta roślinkę - nie zmieniłam zdania.
Natomiast, bardzo zachwyciłam się roślinką o nazwie Rchypsalis. Jest to sukulent o różnych odmianach gałązek. Roślinka wypuszcza gałązki w postaci odcinków prostych. Gałązki bywają bardzo cienkie, grubsze włoskowate. Mam dwa rodzaje Rchypsalisa i nazywam je "pajączkami". Polecam, bardzo efektowna, nadająca się do podwieszenia pod sufit.
Kass
.

.
 
Posty: 47
Dołączył(a): Pt, 2 grudnia 2011, 21:55

Postprzez olgaannahm N, 29 stycznia 2012, 21:28

Kass, znalazłam w internecie - wiem co to za kwiatek - miałam kiedyś jakąś jego odmianę , ale padł :(
Chyba go przelałam...
Co do moich ha to jest tylko ok.80 arów, z tego ok. 20- staw, więc nie tak dużo...
Za to okolice są ładne, kiedyś były plenery, ale zmieniły się władze i ...nie ma..
Avatar użytkownika
olgaannahm
..
1.

..
1.
 
Posty: 1415
Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011, 00:41

Postprzez Beata N, 29 stycznia 2012, 23:29

A to wątek :lol: Ja tu na forum zaglądam aby od roboty odpocząć a tu tematyka ogrodnicza :D

olgaannahm napisał(a):Pozwoliłam sobie na taki temat - może się przyda..A na razie pytanko do Jagody ( albo i nie tylko do Niej ) - żeby kwitły storczyki trzeba uciąć po przekwitnięciu - w połowie łodygi czy całą? Bo różnie słyszałam.. :hmm:


Co byś nie zrobiła to i tak zakwitnie. Jeśli chcesz aby zakwitł szybciej to obcinasz łodygę nad najbardziej dojrzałym/grubym oczkiem. Trzeba mieć na uwadze że takie szybkie następne kwitnienie trochę osłabi roślinę, ale nie ma się czym przejmować. Jeśli nie przytniesz łodygi za jakiś czas na samym końcu ponownie zacznie zawiązywać kwiaty lub wypuści pęd z najsilniejszego oczka. Ja zazwyczaj przycinam nad pierwszym lub drugim oczkiem. Najdorodniejsze i tak wyrastają z nowej łodygi którą wypuszczają z liści podobnie do korzeni. Pilnuj zasilania i nie przelewaj. Unikaj nadmiernego nasłonecznienia szczególnie latem a roślina przynajmniej raz w roku będzie kwitła. Starsze egzemplarze potrafią kwitnąć prawie bez przerwy i wypuszczają po kilka łodyg z kwiatami. Do storczyków mam słabość, mam ich ok 50, traktuję po macoszemu a one i tak kwitną ;)
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez olgaannahm Pn, 30 stycznia 2012, 00:34

Dzięki, dzięki Beata... :)
Zrób zdjęcia Twoich storczyków...muszą być piękne.. ;)
Avatar użytkownika
olgaannahm
..
1.

..
1.
 
Posty: 1415
Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011, 00:41

Postprzez Beata Wt, 31 stycznia 2012, 11:15

Do piękności to im daleko. Jak to powiadają szewc w dziurawych butach chodzi ;) Za bardzo o nie nie dbam, ciągle czasu brakuje. Gdybym poświeciła im więcej czasu ich kondycja byłaby lepsza. Przede wszystkim brakuje im zraszania korzeni i synsemantycznych kąpieli w nawozie, ale jakoś dają radę i cieszą ;)

Oto kilka aktualnie kwitnących:

storczyk02.jpg
storczyk02.jpg (35.99 KiB) Przeglądane 2703 razy


storczyk01.jpg
storczyk01.jpg (32.64 KiB) Przeglądane 2703 razy
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Jagoda Wt, 31 stycznia 2012, 13:41

przepiękne...też parę mam , ciągle kwitną...żelazne roślinki :)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez jola Wt, 31 stycznia 2012, 19:25

Przepiękne, ale ja nie mam jeszcze żadnego
jola
...
2..
2.
2...

...
2..
2.
2...
 
Posty: 1947
Dołączył(a): N, 12 września 2010, 22:15

Poprzednia stronaNastępna strona

cron