Jak postarzyć szafki?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

Postprzez olgaannahm So, 29 września 2012, 09:41

Potrzebuję pomocy...
Mam nowe szafki w pracowni. Niby OK, wszystko mi się pomieściło, ale to koszmar... :o
Nowa płyta....a miała być pracownia rustykalna.... ;(
Jak je postarzyć, nadać patyny?????
Wygląda na to, że będę musiała przenieść je gdzieś, a na ich miejsce szukać starych szafek... :hmm:
Można coś z nimi zrobić?
Załączniki
szafki 012.jpg
szafki 012.jpg (38.82 KiB) Przeglądane 4753 razy
Ostatnio edytowano So, 29 września 2012, 14:45 przez olgaannahm, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
olgaannahm
..
1.

..
1.
 
Posty: 1415
Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011, 00:41

Postprzez Indygo So, 29 września 2012, 11:02

jeżeli to jest płyta już jakoś wykończona to chyba niewiele zwojujesz bez zdarcia tegoż wykończenia.
Jeśli nie, to zestaw bejc, wosków i lakierów pewnie załatwi sprawę - zależy jaki efekt chcesz uzyskac - jeśli przecierki inaczej, jeśli patynę inaczej. Może nasi rzeźbiarze coś podpowiedzą, ale zanim się zjawią zajrzyjhttp://www.jak-mieszkac.pl/domowe-sposoby-na-postarzanie-mebli...tutaj...
Indygo
 

Postprzez Beata So, 29 września 2012, 16:23

olgaannahm napisał(a):Jak je postarzyć, nadać patyny?????


Do nadania efektu postarzenia (patyna) można użyć bitumen, farbę olejną (np.umbra) postarzający wosk w paście, patynę postarzającą w paście są brązowe i w różnych odcieniach złota.

Wiesz jakim lakierem była potraktowana ta szafka? Na akrylowe lakiery można kłaść chyba wszystko, na olejne -preparaty na bazie oleju choć trzeba uważać aby zawarty w nich rozpuszczalnik nie naruszył lakieru, nie wiem jak środki reagują nałożone na np poliuretany. Dlatego jeśli nie wiemy z jakim lakierem mamy do czynienia lepiej go zeszlifować.Aaa i jeszcze... preparaty woskowe nakłada się na drewno nie lakierowane olejami. Przed nakładaniem patyny pokrywam drewno lakierem akrylowym lub primerem bez tego zabiegu patyna mocno wsiąka w drewno a tak mam możliwość zapanowania nad intensywnością patynowania w różnych miejscach. Nadmiar ścieram delikatną szmatką. Można też patynować i szlifować/ ścierać papierem ściernym, wszystko zależy jaki efekt chcemy uzyskać.
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Grzegorz Tyrała N, 30 września 2012, 10:49

Olgo wywal te szafki, płyta to tylko płyta i nic konkretnego nigdy z niej nie wydobędziesz. Poczekaj, przemęcz się ale postaraj się o drewniane, bo warto :)
P.S.Wałki są już na ukończeniu ;)
Avatar użytkownika
Grzegorz Tyrała
2.
1..

2.
1..
 
Posty: 2187
Dołączył(a): Wt, 18 maja 2010, 12:36

Postprzez olgaannahm N, 30 września 2012, 11:51

Chyba masz rację Grzesiu, mój ślubny też tak mówi...trudno postarzyć czy coś zedrzeć z płyty...pomyślimy o zrobieniu czegoś ze starego drewna , którego u nas dostatek. Albo coś się odnowi. Na razie wszystko tam pochowałam, niech będą tymczasowo... ;)
Dzięki za wałki... :-*
Avatar użytkownika
olgaannahm
..
1.

..
1.
 
Posty: 1415
Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011, 00:41

Postprzez Beata N, 30 września 2012, 13:34

olgaannahm napisał(a):Chyba masz rację Grzesiu, mój ślubny też tak mówi...trudno postarzyć czy coś zedrzeć z płyty...*


Dlaczego? Zawsze można przeszlifować nawet po to aby nadać przyczepności nakładanym warstwom i zrobić mebel który będzie imitował drewno. Jeśli coś jest dobre po co od razu wyrzucać? Nie wiem jaki efekt chcesz dokładnie osiągnąć, ale zawsze można przerobić i nadać nowego charakteru. Drewno ma te plusy że można uwidocznić jego piękny rysunek,ale ciekawe meble można zrobić z byle czego imitując różne faktury lub postarzając. Nawet samym akrylem można się pobawić. Tu akurat postarzałam drewno w kilku kolorach, ale podobne robiłam na innych materiałach i uważam ze zawsze można coś wymyślić zamiast wyrzucać.

postarzanie.jpg
postarzanie.jpg (115.26 KiB) Przeglądane 4737 razy


postarzanie1.jpg
postarzanie1.jpg (105.17 KiB) Przeglądane 4737 razy
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez muszka111 N, 30 września 2012, 17:59

Olga...
farby do szkła powinny dobrze trzymać...można zrobić a la witraże... :)

można przetrzeć papierem ściernym i pomalować akrylem jak chcesz...lub farbą ftalową....
ja tak zmieniałam kolor mebli w kuchni... :)

można zrobić decoupage z podmalowaniami farbą akrylową...

można okleić całe fronty papierem a kanty akrylem... :)

jest pole do popisu...ja wypróbowałam wszystkie te metody na meblach z płyty i było bardzo artystycznie i ciekawie...

można przykleić kawał metalowej siatki i jakiś gadżet metalowy...

lub przykleić jakąś ceramiczną płaskorzeźbę z podmalowaniami akrylem...

można okleić materiałem... :-* :-* :-*
Avatar użytkownika
muszka111
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 1832
Dołączył(a): Cz, 17 grudnia 2009, 03:13

Postprzez olgaannahm N, 30 września 2012, 23:52

Ojej...kochane jesteście....przywróciłyście mi dobry humor :dance: , nie będę się spieszyć, pomyślę, cała zima przede mną...a potem pokażę Wam co zrobiłam... :-* :-*
Avatar użytkownika
olgaannahm
..
1.

..
1.
 
Posty: 1415
Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011, 00:41

Postprzez Jagoda Pn, 1 października 2012, 12:16

Olga, coś wymyślisz, kto , jak nie Ty ;) Muszka dobrze radzi, poeksperymentujesz, potem wszystko zeskrobiesz i efekt murowany. Piszę tak, bo kiedyś robiłam anioła na desce , coś mi nie wychodziło, doszłam do wniosku,że za bogato go ozdobiłam, wszystko wymazałam i ..........olśnienie, na desce powstało coś wyjątkowego , zrobiłam tylko parę kresek i praca gotowa :)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez olgaannahm Pn, 1 października 2012, 13:20

dzięki Jagoda, masz rację, też już coś zmazywałam a potem wychodziło o niebo lepiej... :)
I nie będę się spieszyć, popatrzę co dzień na nie i coś na pewno mnie olśni... :dance:
Avatar użytkownika
olgaannahm
..
1.

..
1.
 
Posty: 1415
Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011, 00:41

Następna strona