JESIENNE SPOTKANIE Z ARTYSTĄ 2012

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

Postprzez Jagoda Pt, 12 października 2012, 19:09

Zabytkowe , stare nagrobki, zgadzam się, to jest kawałek historii i niezaprzeczalnego uroku, ale dzisiejsze , współczesne cmentarze, gdzie marmur w koszmarnej formie zagościł na dobre, nie , nie wierzę,że Wam się to podoba . Jak wchodzę na nową część cmentarza w mojej miejscowości, jestem załamana, jeszcze rząd romskich grobowców :dobani: , stara część trochę lepsza, ale, ale, nie chce być gorsza i też stare nagrobki zastępują nowe, błyszczące, z kostką brukową dookoła, po prostu koszmar, zero nastroju, zero refleksji i zadumy w takim otoczeniu. Mój rodzinny grób jest stary, nie zamierzam go zmieniać , położony w towarzystwie "apartamentowców" wygląda biednie, ale dla mnie jest niepowtarzalny i jedyny. Wolałabym jednak tabliczkę na dużym kamieniu polnym i kawałek zieleni, tutaj akurat USA mi odpowiada.
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Magdalena Sciezynska So, 13 października 2012, 17:13

a ja Wam powiem, że wyszła ze mnie komunistka, bo tak w zeszłym roku chodząc po cmentarzu patrząc na tak wielkie , kolosalne róznice "klasowe" grobowców , choć podejrzewam, że to nie ma nic wspólnego z zamożnościa osoby pochowanej , tylko rodziny, która weźmie kredyt aby dorównać sąsiadom w alejce.
komunistka? bo wpadłam na pomysł, żeby były uśrednione grobowce, które można wybudować.
to że bedzie smutno architektonicznie - nie koniecznie , to zalezy od architekta....

w g mnie rywalizacja i przesciganie sie w bogactwie grobowca jest już chorobą, bo mieszkańcowi rezydencji raczej jest wszystko jedno
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Poprzednia strona