JESIENNE SPOTKANIE Z ARTYSTĄ 2012

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 10 października 2012, 19:51

Marku , nie ma sprawy , masz rację. ;)
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Jagoda Cz, 11 października 2012, 16:00

Myślę,że wiosna byłaby lepsza, bo to i dzień dłuższy i cieplej...i lepszy nastrój człowiek ma :)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Magdalena Sciezynska Cz, 11 października 2012, 18:01

tez tak myślę, dałam ciała z terminem, tuż przed świetem , nie pomyślałam, może dlatego, że nie traktuje tego świeta zbyt poważnie, bo o moich zmarłych dbam cały rok a nie od świeta, dlatego nie pomyślałam
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Zibelius Cz, 11 października 2012, 18:38

Witaj . :) Zgadzam się z tobą całkowicie.Ja cały rok chodzę na cmentarz.Co najmniej raz w tygodniu jadę. Zapalam znicze olejowe to do siedmiu dni trzymają.A w święto zmarłych nie idę tylko dzień przed i zaplam świeże wkłady do zniczów.Buduję specjalne bukiety z kwiatów sztucznych w donicach ze styropianem i cementem w środku.Już jeden stoi a jeszcze 4 muszę zrobić.Jak wyjeżdżam na dłużej to ma kto za mnie zapalić.Tak mnie nauczyli dziadkowie i rodzice i cała rodzina.Dbamy o cmentarze,groby i pamięć o przodkach.CAŁY ROK. :-* :-* :brawo:
Zibelius
 

Postprzez Magdalena Sciezynska Cz, 11 października 2012, 19:37

ja idę pierwszego na cmentarz aby posprzatać i zapalić znicze na opuszczonych grobach, o które nikt nie dba , może już nie ma komu dbać... serce sie kroi jak patrze na bogato zdobione żniczami i kwiatami , gdy tamte zioną smutkiem, nie potrafie przejść obojętnie
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Jagoda Pt, 12 października 2012, 14:36

Gdyby ode mnie zależało, zlikwidowałabym wszelkie nagrobne budowle, tylko tabliczka i trawa zielona dokoła, nie lubię cmentarzy i rzadko na nich bywam, pamięć o bliskich zmarłych jest w sercu. Nie przywiązuję wagi do Święta Zmarłych, nawet w ten dzień nie idę na cmentarz, nie lubię tłumów, robię to parę dni wcześniej lub póżniej....za to rodzinka tłumnie mnie nawiedza, więc zajęcia mi nie brakuje, to tak w odniesieniu do Magdy terminu spotkania.
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Zibelius Pt, 12 października 2012, 14:50

Jadziu :( Likwidując nagrobki które wielokrotnie są prawdziwymi dziełami sztuki i są naszą tradycją raczej mielibyśmy tu USA.A co mielibyśmy mieć trawniki i tabliczki i dziadziusia na kominku.Pamiętam jak Kargule zamiast na cmentarz trafili na cmentarz dla zwierząt.To mnie by raczej nie bawiło.Ja nie uważam że w grobach jest ktoś z kim mogę rozmawiać ale są to dla mnie miejsca gdzie mogę usiąść na ławeczce, pomodlić się po swojemu ,poprosić o pomoc,zapalić światło.Tak samo kościoły dla mnie służą do lepszej koncentracji bo jest w nich specyficzna atmosfera zapach,cisza ,witraże ,rzeźby ,obrazy.Ja znam poglądy że modlić się można i w ubikacji.Nie ma sprawy niech tak się ktoś modli.Tradycje szanuje pomimo ze, jestem raczej osobą niewierzącą albo umiarkowanie wierzącą na wszelki wypadek. :)
Zibelius
 

Postprzez Magdalena Sciezynska Pt, 12 października 2012, 15:09

Zibelius napisał(a):.Tradycje szanuje pomimo ze, jestem raczej osobą niewierzącą albo umiarkowanie wierzącą na wszelki wypadek. :)

na wszelki wypadek :lol: dokładnie jak mój były mąż , tak w razie czego
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez MPietak Pt, 12 października 2012, 17:04

osobiście jestem za pielęgnowaniem grobów bo Tam jak w zwierciadle jest historia narodu Zgoda Społeczeństwo nie mając pamięci własnej historii traci tożsamość.Dziś jednak mamy 21 wiek i jestem jak najdalej od stawiania krypt pomników itd. Wiadomo komu i czemu to służy jestem za paleniem wszystkich zwłok.Dość mamy przykładów z dnia dzisiejszego jak zapobiegliwi wierni a raczej przedstawiciele w habitach tłuką szkielety uznanych za swiętych przez kościół i rozprowadzaja jako relikwie ich szczątki .Z naszym Wojtyłą nie jest inaczej relikwie z krwią Wojtyły przetaczaną podczas operacij to świeta relikwia.Gorszymi bzdurami nikt nie jest juz mnie w stanie zaskoczyć.Chrzest przyjmowaliśmy od czechów może by tak jeszcze przydał się rozsądek którym oni sie kierują. :-P
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Krakusia Pt, 12 października 2012, 17:43

a ja lubię Święto Zmarłych. Lubie się rankiem spotkać ze znajomymi i dalszą rodziną przy grobach. Wspominamy zmarłych i opowiadamy sobie różne historie z ich życia. Lubię także cmentarz wieczorem, ten klimat jest wówczas niesamowity i to jest tylko w ten właśnie wieczór.
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

cron