Aukcje charytatywne

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

Postprzez Jagoda Cz, 13 grudnia 2012, 17:28

Dzisiaj w radio Merkury cały czas mówią o aukcji charytatywnej na rzecz szkoły dla dzieci niepełnosprawnych. Wszystko ładnie , pięknie....wśród rzeczy licytowanych m.in. obraz ze zbiorów Daniela Olbrychskiego. Byłam bardzo ciekawa , co też aktor z "górnej półki" podarował, weszłam na stronkę i...........ręce opadają :hmm: :hmm: jak można taki kicz firmować znanym nazwiskiem, ja rozumiem,że pewnie dostał będąc przypadkowo w pobliżu jakiegoś marnego pleneru malarskiego ;) no i dobrze ,że zechciał wziąć , niech schowa głęboko jak mu nie pasuje w salonie, ale po jakiego grzyba wciska dalej ludziom i to na takiej aukcji. Uważam, że to głęboki nietakt. Uważam również,że aukcje charytatywne nie są po to żeby pozbywać się rzeczy niepotrzebnych , wręcz brzydkich , takich, których sami nie chcielibyśmy mieć . Jeśli się zdecydujemy brać udział, dajmy coś , co ma "ręce i nogi" coś , za co sami dalibyśmy "grosz" w słusznej sprawie.
:hmm: tak myślę.
http://www.radiomerkury.pl/radiowe-akcje.html
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Magdalena Sciezynska Cz, 13 grudnia 2012, 20:13

chyba mam kurka na oczach bo nie znalazłam
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez jola Cz, 13 grudnia 2012, 20:28

Myślę że Jagodzie chodzi o ten pejzaż http://www.radiomerkury.pl/radiowe-akcje.html po kliknięciu na linka trzeba kliknąć na dole na zobacz zdjęcia
jola
...
2..
2.
2...

...
2..
2.
2...
 
Posty: 1947
Dołączył(a): N, 12 września 2010, 22:15

Postprzez Beata Cz, 13 grudnia 2012, 21:11

Jagoda napisał(a): Uważam, że to głęboki nietakt. Uważam również,że aukcje charytatywne nie są po to żeby pozbywać się rzeczy niepotrzebnych , wręcz brzydkich , takich, których sami nie chcielibyśmy mieć . Jeśli się zdecydujemy brać udział, dajmy coś , co ma "ręce i nogi" coś , za co sami dalibyśmy "grosz" w słusznej sprawie.
:hmm: tak myślę.


Może Pan Olbrychski sam go malował a jeśli nie to może znajdzie się ktoś, kto zechce mieć coś, co należało do Pana Daniela. Oby wpłata na szczytny cel była zadowalająca.
Przypomniała mi się sytuacja bodajże z ubiegłego roku z WOŚP. Na aukcję został wstawiony obraz, który nie cieszył się zainteresowaniem autor zawiedziony niską ceną, jaką obraz osiągnął wycofał go ze sprzedaży. Był oburzony tak niską ceną za dzieło. Moje odczucie było takie, że i tak powinien się cieszyć, że ktoś to chciał :D
Podobna sytuacja miała miejsce http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... ___Za.html

Cóż nie zawsze znajdzie się chętny gotowy zapłacić większe pieniądze...Przykład z linku żenujący.Tutaj wstydzić powinien się "obrażalski" jak sądzę artystka miała dobre intencje.

Tak jak Jagoda uważam, że na szczytne cele warto dawać rzeczy, które są wstanie przynieść jakąś korzyść potrzebującym. Przynajmniej starać się.
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08