heloouuu

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

Postprzez Krakusia Pt, 5 marca 2010, 21:17

Zawsze można zaproponować pomoc w oprawie i mieć przy sobie fotografie kilku przykładowych ram, lub fragmenty (narożniki długości 15 cm) realnych ram z napisaną z tyłu ceną za 1 cm. Przykładasz takie naroża do obrazu i klient widzi co kupi.
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Evagelia Pt, 5 marca 2010, 21:19

Lamka napisał(a): A Oldka znasz ...


Lamka, ile razy jeszcze tak napiszesz?? a moze przydalby sie komunikat na Stronie Glownej, jaki jest Oldmalarz.. albo automatycznie generowane wiadomosci do nowych uzytkownikow???
bo nie da sie ukryc, ale jak ktos nowy czyta jego wypowiedzi to na 99% nie wroci na forum... a wielu, ktorzy sa bywalcami sie odechciewa tu zagladac.. sorry.. wiem, ze sie znacie osobiscie.. ale to nie jest usprawiedliwienie braku kultury na forum.. jesli ktos sie nie moze powstrzymac od obrazania to lepiej zeby w ogole sie nie wypowiadal.. mi szczerze mowiac tez sie odechciewa.. ale gdybym ja przestala zagladac na forum to nikomu nie bedzie smutno, bo ja jestem mloda, dopiero sie ucze, wlasciwie to nic nie umiem i nawet nie dorastam do stop oldmalarzowi... wlasciwie na forum nikt jemu nie dorasta... i co wiecej, nigdy nawet sie nie zblizy umiejetnosciami i wiedza do tego co potrafi oldmalarz..
Avatar użytkownika
Evagelia
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:40

Postprzez Magdalena Sciezynska Pt, 5 marca 2010, 21:26

mam nadzieje że Oldmalarz przeczyta uwagi i weźmie je sobie do serca

a co do Twojej wiedzy i umiejętności to nie bądź taka skromna ;) ja to uznaję za kokieterię :mrgreen:
a smutno? pewnie ze byłoby smutno bez ciebie :cry: Wiec dobrze, ze to piszesz , bo teraz juz wiesz , a Oldek może swoja szorstkość trochę wygładzi.
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez oldmalarz Pt, 5 marca 2010, 21:45

..?..IKEA
...zmiana ramy..?
nie rozumiemy sie..
ja mówie o kliencie z kasa z nie drobnym ciuaczem co to ma z w domu meble IKEA tacy kupuja reprodukcje ze stoiska obok ..a nie obraz recznie malowwany ..jaki powazny klient lata po ramkarzach i zmienia ramy ..co ta za klient..? za stówke z utargiem..to po cholere wogole malowac i robic wystawy..wziąs sie za drukowanie ....i juz
..malujemy obrazy!!! rzeczy pekne dla ludzi z którzy pękno doceniają dla ludzi na których stac jest kupic obraz ...a nie jakiegos gospodarza który jedzie na odpust kupic matke boska i to jak najtaniej..


Lamka napisał(a): ale nigdy nie zrobię wystawy w byle czym , przekonałam się na własne oczy


amen..

zresztą co tu duzo gadac który lepiej wyglada
gali2.jpg
gali2.jpg (48.13 KiB) Przeglądane 2972 razy
gal.jpg
gal.jpg (68.91 KiB) Przeglądane 2972 razy








Evagelia napisał(a): . ale to nie jest usprawiedliwienie braku kultury na forum...
jesli ktos sie nie moze powstrzymac od obrazania to lepiej zeby w ogole sie nie wypowiadal.. ..

a moze by tak w ramach kultury o mnie do mnie..? a nie przez posredników..?
w którym miejscu ..kogos obrazam..? -konkretnie.. prosze..

a jesli sobie sobie Evagelia zyczy moge sie nie wypowiadac.. wystarczy jedno jedyne słowo ..
bardzo lubie spełniac prosby szcególnie takie..
Ostatnio edytowano Pt, 5 marca 2010, 21:55 przez oldmalarz, łącznie edytowano 1 raz
oldmalarz
 

Postprzez Krakusia Pt, 5 marca 2010, 21:52

Lamka napisał(a):a ramy dobiera sie do obrazu , a nie do mebli!!!


Oczywiście, że tak. To nie podlega dyskusji.

Jest wiele obrazów, do których pasują różne ramy. Ten sam obraz dobrze prezentuje się w kilku ramach. W takim wypadku dobieramy taką, aby pasowała do obrazu i nie gryzła się z meblami. To miałam na myśli.
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Magdalena Sciezynska Pt, 5 marca 2010, 21:52

znowu chyba sie pogubiłam, bo myslę że jest jasna sprawa, że porzadna rama do dobrego obrazu niestety kosztuje, ale...... jak biedny malarz ma zrobić swoja wielką wystawę jeśli nie starcza mu na chleb, a co dopiero na wspaniałe ramy ... a bez ram wystawy robić nie mozna :cry:
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Magdalena Sciezynska Pt, 5 marca 2010, 21:55

no tak Krakusiu, źle zrozumiałam , ja mam czesto problem z wyborem ram , bo to ładne i tamto... dlatego "spuściłam " sie na Staregoramola, ja nawet ich nie ogladam , om mi dobiera , Ale mam wygodę !!! :mrgreen:
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Krakusia Pt, 5 marca 2010, 22:23

Oldmalarzu. Rama, którą zaprezentowałeś jest albo bardzo droga (3 x droższa od obrazu) lub tandeta odlana z gipsu. Nie widzę jej realnie więc nie wiem.

Ja tu pisałam o różnych gustach, które należy szanować. Twoja rama jest piękna, ale pasuje tylko pewnego typu wnętrza. Zazwyczaj takie wnętrza mają starsi ludzie. Jeśli oni są Twoją klientami to oczywiście, rób tak nadal, bo masz to już sprawdzone. Ja bym tego obrazu w tej ramie nie kupiła. Mam nieco inny gust (ale o tym nie dyskutujmy, proszę). W/g mnie rama powinna podkreślać, zamykać obraz, a nie dominować i zagłuszać go. To tak jak z makijażem kobiety :D

Gali, wybacz, że wykorzystam Twój obraz, ale chciałam coś pokazać. Także złota rama (aby nie było dużej odskoczni od Oldka)

gali3.jpg
gali3.jpg (94.58 KiB) Przeglądane 2967 razy
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Magdalena Sciezynska Pt, 5 marca 2010, 22:26

i mamy coś pomiedzy :D
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Krakusia Pt, 5 marca 2010, 22:37

Właśnie, mamy coś pomiędzy. Czyli mamy wybór.

Takich ram przykładowych na ten obraz można by tu wstawić wiele.
W/g mnie listwy Galandira z 1-ej foty nie pasują kolorystycznie (nie widzę barwy z listwy na obrazie, może troszke na dachu) i są za szerokie.
Ale to tylko moje zdanie i nie musicie się z nim zgadzać.
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

cron