niebezpieczna Inwigilacja przez telefon komórkowy

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 31 marca 2010, 00:13

właśnie weszłam na czat , a tam bardzo ciekawa dyskusja na temat programów na komórki np do szpiegowania meża itp

jezu od razu wyłączyłam bloutufa az mi oczy z orbit wyszły
z naszej klasy sie wyrejestrowałam od razu jak sie zorientowałam, że wszyscy wszystko widza i wiedzą i nie wazne czy zarejestrowany , czy nie .
ja nie jestem za wszczepianiem chipów pod skóre , a taki telefon to jak chip :(
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez muszka111 Śr, 31 marca 2010, 00:26

Jak się zorientowałam to z laptopa z włączonym Bluetooth`sem mogą inni ściągać zdjęcia, pliki, wiadomości itp...
z odległości 100 metrów...a z telefonu z włączonym Bluetooth`sem z odległości 10 m można słuchać rozmów, wysyłać wiadomości i dzwonić na koszt ofiary....WYŁĄCZAMY Bluetooth...bo programik na komórkę i laptopa łatwo można ściągnąć z netu...
Avatar użytkownika
muszka111
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 1832
Dołączył(a): Cz, 17 grudnia 2009, 03:13

Postprzez Evagelia Śr, 31 marca 2010, 00:32

bluetootha nalezy miec wylaczonego ZAWSZE, w komorce, laptopie.. aby nie stac sie ofiara.. wystarczy, znajdowac sie w zasiegu drugiej osoby, ktora ma wlaczonego bluetootha i zaopatrzona jest w dziecinnie prosty programik na komorce, dzieki niemu zupelnie za darmo i bez zadnego sladu w komorce ofiary, bez jej najmniejszego podejrzenia, moze sprawdzic ksiazke adresowa, wykonane telefony, przychadzoce polaczenia, wszystkie wiadomosci, moze nawet sluchac rozmowy, kiedy ktos dzwoni do ofiary telefon szpiega rowniez dzwoni i szpieg sobie slucha o czym rozmawia ofiara..
mozna bez wiedzy ofiary, ze swojego telefonu dzwonic i pisac wiadomosci na jej koszt, ogladac zdjecia, pobierac pliki, dokonywac zmiany ustawien telefonu, kasowac rozne rzeczy, np gdy telefon mamy wylaczony, szpieg moze zarzadzic naszym telefonem zeby w tym momencie zagral jakis dzwonek.. moze wylaczac telefon, popsuc go...
Mozna sie stac ofiara glupich zartow... glownie malolatow, ktorzy siedza razem i sie bawia.. albo powazniejszych osob w powazniejszych sprawach..
na nowoczesnych telefonach mozna uzyskac dostep do programow, pokazujacych dokladne polozenie ofiary.. wystarczy podac jej numer.. ta usluga jest odplatna i co raz bardziej powszechna w wielu krajach.. wystarczy zaplacic kilka euro aby otrzymywac raporty o polozeniu osoby.. i mowimy nie o google latitude, w ktorym trzeba wyrazic zgode na bycie sledzonym..

Taka przestroga mala.. te programy sa legalne bowiem zawieraja klauzule "nie mozna ich uzywac bez zgody ofiary"... kazdy moze je miec.. warto wiec wylaczyc bluetootha ;)


Firmy tlumacza, ze programiki takie powstaly w celu wyjasnienia watpliwosci, podejrzen co dowiernosci partnera, szpiegowania dzieci ..pracownikow..
Avatar użytkownika
Evagelia
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:40

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 31 marca 2010, 00:40

nie mam siebie za dinozaura , jesli chodzi o cywilizacyjne wynalazki, raczej jestem na bieżąco, ale nigdy o tym nie myślałam
wypisałam sie z naszej klasy własnie z powodu inwigilacji ...
a tu taka wpadka z telefonem , zawsze miałam właczonego na krótko UPS
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Evagelia Śr, 31 marca 2010, 08:03

no bo raczej jak komus takie cos nie jest potrzebne to nie mysli nad tym czy istnieje mozliwosc szpiegowania, mi sie wyswietlilo na jednej ze stron jako reklama, wiec z ciekawosci weszlam, a pozniej zaczelam przeszukiwac google... okazalo sie, ze wybor jest calkiem spory.. jeden program wersje probna nawet pobralam i przeswietlilam telefon mojego meza, ale on akurat nie mial nic do ukrycia i wyrazil szgode na szpiegowanie :lol:, weszlam sobie tez na laptopa... to jest realne... i bardzo proste w wykonaniu... nie trzeba byc hakerem, zeby tego dokonac...
Avatar użytkownika
Evagelia
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:40

Postprzez Kate Śr, 31 marca 2010, 09:18

o kurcze, ja wiedzialam ze napewno cos takiego jest ale nie sadzilam ze tak latwo dostepne
Avatar użytkownika
Kate
.
1.
2...
moderator

.
1.
2...
 
Posty: 339
Dołączył(a): So, 31 października 2009, 09:47

Postprzez Nettcalf Śr, 31 marca 2010, 18:43

Łatwe łatwe, pewnie w tej chwili twój chłopak przeszukuje Ci komórkę :D
Avatar użytkownika
Nettcalf
.
..
...

.
..
...
 
Posty: 63
Dołączył(a): Pt, 18 grudnia 2009, 20:55

Postprzez Kate Śr, 31 marca 2010, 20:15

Nettcalf napisał(a):Łatwe łatwe, pewnie w tej chwili twój chłopak przeszukuje Ci komórkę :D


szczególnie że nie mam bluetootha:P
Avatar użytkownika
Kate
.
1.
2...
moderator

.
1.
2...
 
Posty: 339
Dołączył(a): So, 31 października 2009, 09:47

Postprzez Nettcalf Śr, 31 marca 2010, 20:25

A to nie wiedziałem, zwracam honor. Ale w domu u siebie na którymś komputerze na pewno masz wifi, a tą drogą tak samo można ATAKOWAĆ :P
Avatar użytkownika
Nettcalf
.
..
...

.
..
...
 
Posty: 63
Dołączył(a): Pt, 18 grudnia 2009, 20:55

Postprzez muszka111 Śr, 31 marca 2010, 20:28

co to jest wifi?
Avatar użytkownika
muszka111
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 1832
Dołączył(a): Cz, 17 grudnia 2009, 03:13

Następna strona